GPS jako ochrona mienia - co to jest i jak działa?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Co to jest i jak działa monitoring GPS?

Dzisiaj monitoring GPS floty pojazdów firmowych to już w zasadzie standard. Firmy korzystają z niego w celu nadzoru nad funkcjonowaniem floty oraz optymalizacji finansowej. W końcu sprawny monitoring wraz z usługami dodatkowymi to kontrola trasy, zużycia paliwa oraz stylu jazdy kierowcy. Jednak monitoring GPS można, a nawet warto wykorzystać także do ochrony mienia. W jaki sposób można to zrobić?

Podstawą wykorzystania monitoringu GPS w celu ochrony mienia jest obserwacja położenia pojazdu. Instalujemy czujniki GPS w pojazdach, które następnie nadzorujemy, określając czy znajdują się we właściwych dla danej chwili miejscach. Czujniki są połączone z systemem, w którym wyznaczamy strefy bezpieczeństwa. Wyjazd poza strefę oznacza wygenerowanie raportu ze statusem ostrzeżenia lub alarmu. W takiej sytuacji zarządca floty może podjąć samodzielną interwencję, kontaktując się z kierowcą, a następnie wzywając policję. Jednak korzystając z naszego pakietu ochronnego, sprawa jest o wiele prostsza. W takiej sytuacji wysyłamy jedną z naszych licznych grup interwencyjnych, która jedzie na miejsce wskazywane przez nadajnik GPS.

Pragniemy zaznaczyć, że monitoring GPS jest możliwy zarówno w przypadku aut osobowych, jak i ciężarowych, a także pojazdów i maszyn przemysłowych, budowlanych oraz rolniczych. W przypadku maszyn działa on na bardzo podobnej zasadzie, z tym że strefy nie stanowi obszar pokonywanej trasy, tylko hala przemysłowa, plac budowy lub gospodarstwo rolne. Jeśli urządzenie znajdzie się poza określonym obszarem, zostaje uruchomiony alarm.

Proponujemy również skorzystanie z opcji dodatkowych. Zakres naszych usług dla małych i średnich firm w obszarze ochrony pojazdów jest bardzo szeroki. Obejmuje m.in.:

● zabezpieczenie dostępu poprzez identyfikację kierowcy,
● czujniki przechyłu,
● systemy antynapadowe,
● integrację z autoalarmem,
● moduł bezpiecznej blokady,
● i wiele więcej.

Kiedy zainstalować monitoring GPS?

Zastanawiasz się, czy monitoring GPS to rozwiązanie, na które powinieneś się zdecydować? Naszym zdaniem jest to opcja co najmniej warta rozważenia zawsze wtedy, kiedy:

● posiadasz wartościowe samochody osobowe lub ciężarowe,
● dysponujesz dużą flotą pojazdów,
● Twoje samochody regularnie pokonują duże dystanse,
● autami kierują nowi kierowcy, których nie zdążyłeś jeszcze wystarczająco szczegółowo sprawdzić,
● posiadasz wartościowe maszyny budowlane, przemysłowe lub rolnicze,
● teren, na którym przetrzymujesz maszyny nie jest dostatecznie dobrze zabezpieczony,
● chcesz być spokojny o bezpieczeństwo swoich pojazdów.

Odzyskiwanie skradzionego pojazdu

Oferujemy szereg zabezpieczeń przed kradzieżą. Część z nich wymieniliśmy powyżej. Również monitoring GPS przyczynia się do zapobiegania utraty pojazdu, między innymi poprzez sygnalizację pojawienia się auta czy maszyny poza bezpieczną strefą. Jednak pomimo największych starań i stosowania najnowocześniejszych, profesjonalnych rozwiązań, nie sposób zapobiec kradzieżom w 100%. Dlatego właśnie monitoring GPS wykorzystujemy także do odzyskiwania skradzionych pojazdów.

W sytuacji, gdy auto zostanie skradzione, błyskawicznie odnotujemy ten fakt i podejmiemy interwencję. Posiadamy patrole interwencyjne w gotowości na terenie całej Polski. Wykwalifikowani specjaliści udadzą się na miejsce wskazywane przez nadajnik GPS zamontowany w aucie. Następnie podejmą zgodną z procedurami interwencję, nie narażając nikogo na niebezpieczeństwo. Posiadamy wysoką skuteczność w zakresie odzyskiwania skradzionych pojazdów.


Zobacz też

Wśród systemów zabezpieczeń monitoring wizyjny niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Kamery nadzorujące przestrzeń i rejestrujące zdarzenia gwarantują wyższe poczucie bezpieczeństwa, pod warunkiem profesjonalne realizacji usługi. Na czym polega monitoring wizyjny? O czym trzeba pamiętać, korzystając z tego rozwiązania i jakie usługi dodatkowe mogą być przydatne?

Dzisiaj coraz więcej posiadaczy domów jednorodzinnych decyduje się na montaż systemów alarmowych. Różnorodność opcji do wyboru w tej kwestii jest bardzo duża. Podpowiadamy, które rozwiązania są warte uwagi i co jest najistotniejsze przy wyborze. Wyjaśniamy również, jaki może być całkowity koszt instalacji systemu alarmowego i od czego zależy.

Początkiem października 2021 roku system pobierania opłat za użytkowanie autostrad viaTOLL został zastąpiony przez e-TOLL. Obowiązek korzystania z niego obejmuje już użytkowników pojazdów ciężarowych, natomiast od grudnia 2021 roku na dwóch odcinkach autostrad będzie obligatoryjny także dla samochodów osobowych. Co warto wiedzieć o systemie e-TOLL i dlaczego warto połączyć go z monitoringiem pojazdów?

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1