GPS jako ochrona mienia - co to jest i jak działa?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Co to jest i jak działa monitoring GPS?

Dzisiaj monitoring GPS floty pojazdów firmowych to już w zasadzie standard. Firmy korzystają z niego w celu nadzoru nad funkcjonowaniem floty oraz optymalizacji finansowej. W końcu sprawny monitoring wraz z usługami dodatkowymi to kontrola trasy, zużycia paliwa oraz stylu jazdy kierowcy. Jednak monitoring GPS można, a nawet warto wykorzystać także do ochrony mienia. W jaki sposób można to zrobić?

Podstawą wykorzystania monitoringu GPS w celu ochrony mienia jest obserwacja położenia pojazdu. Instalujemy czujniki GPS w pojazdach, które następnie nadzorujemy, określając czy znajdują się we właściwych dla danej chwili miejscach. Czujniki są połączone z systemem, w którym wyznaczamy strefy bezpieczeństwa. Wyjazd poza strefę oznacza wygenerowanie raportu ze statusem ostrzeżenia lub alarmu. W takiej sytuacji zarządca floty może podjąć samodzielną interwencję, kontaktując się z kierowcą, a następnie wzywając policję. Jednak korzystając z naszego pakietu ochronnego, sprawa jest o wiele prostsza. W takiej sytuacji wysyłamy jedną z naszych licznych grup interwencyjnych, która jedzie na miejsce wskazywane przez nadajnik GPS.

Pragniemy zaznaczyć, że monitoring GPS jest możliwy zarówno w przypadku aut osobowych, jak i ciężarowych, a także pojazdów i maszyn przemysłowych, budowlanych oraz rolniczych. W przypadku maszyn działa on na bardzo podobnej zasadzie, z tym że strefy nie stanowi obszar pokonywanej trasy, tylko hala przemysłowa, plac budowy lub gospodarstwo rolne. Jeśli urządzenie znajdzie się poza określonym obszarem, zostaje uruchomiony alarm.

Proponujemy również skorzystanie z opcji dodatkowych. Zakres naszych usług dla małych i średnich firm w obszarze ochrony pojazdów jest bardzo szeroki. Obejmuje m.in.:

● zabezpieczenie dostępu poprzez identyfikację kierowcy,
● czujniki przechyłu,
● systemy antynapadowe,
● integrację z autoalarmem,
● moduł bezpiecznej blokady,
● i wiele więcej.

Kiedy zainstalować monitoring GPS?

Zastanawiasz się, czy monitoring GPS to rozwiązanie, na które powinieneś się zdecydować? Naszym zdaniem jest to opcja co najmniej warta rozważenia zawsze wtedy, kiedy:

● posiadasz wartościowe samochody osobowe lub ciężarowe,
● dysponujesz dużą flotą pojazdów,
● Twoje samochody regularnie pokonują duże dystanse,
● autami kierują nowi kierowcy, których nie zdążyłeś jeszcze wystarczająco szczegółowo sprawdzić,
● posiadasz wartościowe maszyny budowlane, przemysłowe lub rolnicze,
● teren, na którym przetrzymujesz maszyny nie jest dostatecznie dobrze zabezpieczony,
● chcesz być spokojny o bezpieczeństwo swoich pojazdów.

Odzyskiwanie skradzionego pojazdu

Oferujemy szereg zabezpieczeń przed kradzieżą. Część z nich wymieniliśmy powyżej. Również monitoring GPS przyczynia się do zapobiegania utraty pojazdu, między innymi poprzez sygnalizację pojawienia się auta czy maszyny poza bezpieczną strefą. Jednak pomimo największych starań i stosowania najnowocześniejszych, profesjonalnych rozwiązań, nie sposób zapobiec kradzieżom w 100%. Dlatego właśnie monitoring GPS wykorzystujemy także do odzyskiwania skradzionych pojazdów.

W sytuacji, gdy auto zostanie skradzione, błyskawicznie odnotujemy ten fakt i podejmiemy interwencję. Posiadamy patrole interwencyjne w gotowości na terenie całej Polski. Wykwalifikowani specjaliści udadzą się na miejsce wskazywane przez nadajnik GPS zamontowany w aucie. Następnie podejmą zgodną z procedurami interwencję, nie narażając nikogo na niebezpieczeństwo. Posiadamy wysoką skuteczność w zakresie odzyskiwania skradzionych pojazdów.


Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1