Ochrona domu jednorodzinnego – co musisz wiedzieć?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Włamania, napady czy też wypadki takie jak pożar i zalanie stanowią poważne zagrożenie zarówno dla naszego mienia, jak i dla bezpieczeństwa domowników. Profesjonalna ochrona domu jednorodzinnego pozwala na znaczne zredukowanie ryzyka wystąpienia wymienionych zdarzeń oraz na podjęcie natychmiastowych działań ratunkowych. Na jaki zakres ochrony domu warto się więc zdecydować i jak wybrać właściwą firmę ochroniarską?

Dlaczego warto zainteresować się ochroną domu przez firmę ochroniarską?


Na ochronę domu jednorodzinnego od wielu lat decydują się osoby troszczące się o bezpieczeństwo swojej rodziny i dobytku. W ostatnich latach widzimy jednak, że zainteresowanie usługami profesjonalnych firm jest coraz większe. Świadczy to o tym, że coraz więcej osób obawia się włamań i innych niebezpiecznych zdarzeń.
Jak pokazują dane, obawy te nie są bezpodstawne. Według policyjnych statystyk w latach 2020-2022 w Polsce odnotowywano rocznie ponad 70 000 przypadków kradzieży z włamaniem, co przekłada się na prawie 200 przypadków dziennie! Złodzieje często przez długi czas obserwują dany teren, wybierają obiekt, który mogą łatwo okraść i czekają na dogodny moment. Gdy w domu nie ma jego mieszkańców, włamywacze są w stanie w kilka chwil wejść do środka i zabrać wszystkie najcenniejsze rzeczy.
Kradzieże nie są jednak jedynym powodem, dla którego ochrona domu jednorodzinnego powinna zainteresować wszystkie osoby zatroskane o bezpieczeństwo swoich bliskich. Wartym uwzględnienia zagrożeniem jest bowiem również ryzyko pożaru, zalania czy zaczadzenia.  Aby jak najbardziej ograniczyć te niebezpieczeństwa, należy wyposażyć dom w odpowiednie środki ochrony.

Ochrona domu jednorodzinnego – skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa mienia


Gdy zależy nam na zredukowaniu określonego ryzyka, możemy zdecydować się na zakup pojedynczych czujników, które w pewnym stopniu poprawią nasze bezpieczeństwo. Najskuteczniejszym i najbardziej kompleksowym rozwiązaniem będzie jednak ochrona domu przez firmę ochroniarską z w własnymi Patrolami Interwencyjnymi. Nowoczesne organizacje zarówno zapewniają odpowiednie urządzenia i czujniki, jak i nieustannie monitorują dany teren oraz błyskawicznie reagują na każde zagrożenie.

Z jakich elementów składa się ochrona domu?


Ochrona domu jednorodzinnego powinna zmniejszać ryzyko wystąpienia wszystkich wypadków zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia. Częścią wybranego systemu z pewnością powinien być alarm napadowy i włamaniowy, który wykryje wtargnięcie złodziei na teren obiektu. Jego obecność pozwoli bowiem przede wszystkim na udaremnienie wszelkich prób kradzieży i wezwanie pomocy. Co jednak równie istotne, już samo wyposażenie domu w taki alarm odstraszy złodziei i zniechęci ich do podejmowania próby wejścia na teren obiektu.
Aby ochrona domu zapewniała najwyższe standardy bezpieczeństwa mieszkańców, wskazane jest także zamontowanie czujników ostrzegających przed ryzykiem różnych wypadków. Nowoczesne systemy alarmowe pozwolą między innymi na błyskawiczne wykrycie pożaru, zalania czy przekroczenia bezpiecznego poziomu stężenia tlenku węgla.
Jeżeli ochronę domu jednorodzinnego powierzymy profesjonalnej firmie ochroniarskiej, wszystkie sygnały i alarmy z czujników będą na bieżąco przesyłane do całodobowego centrum monitorowania. Dzięki temu przeszkoleni specjaliści natychmiastowo otrzymają informację o nieprawidłowości i podejmą działanie, które pozwoli na wyeliminowanie zagrożenia. Pozwoli to zminimalizować lub nawet wykluczyć straty materialne oraz – co jeszcze ważniejsze – zapewnić bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie.

Od czego zależy koszt ochrony domu?


Ochrona domu jednorodzinnego to inwestycja, która w znaczącym stopniu podniesie nasz poziom bezpieczeństwa. Wiąże się ona jednak z koniecznością poniesienia pewnych wydatków. Jaka jest więc cena ochrony domu? Ostateczna stawka, jaką musimy zapłacić, zależna jest od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest przede wszystkim wybrany przez nas zakres zabezpieczeń. Jeżeli zdecydujemy się na pojedynczy alarm, ochrona domu będzie bowiem dużo tańsza niż w sytuacji, gdy zamontujemy wszystkie systemy alarmowe oraz monitoring wizyjny domu. Na koszt ochrony domu wpływ będzie miała także jakość samych urządzeń. Należy jednak pamiętać, że inwestycja w nowoczesne systemy jest inwestycją w bezpieczeństwo naszej rodziny. Warto więc wybrać wariant, który zapewni nam spokój i pewność, że nasi bliscy są odpowiednio chronieni.

Juwentus ochrona domu – postaw na sprawdzone rozwiązanie


Same nowoczesne czujniki i alarmy nie wystarczą do wyeliminowania ryzyka włamania lub wypadku. Aby zyskać najwyższy standard bezpieczeństwa, urządzenia te muszą zostać w odpowiedni sposób zamontowane oraz być nadzorowane przez specjalistów. Ekspertami w dziedzinie ochrony domów jednorodzinnych jest działająca od ponad 30 lat firma Juwentus.
Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą w wyznaczeniu najważniejszych zagrożeń, dobraniu najskuteczniejszych czujników i innych środków prewencyjnych oraz w zamontowaniu urządzeń w najbardziej optymalny sposób. Dzięki firmie Juwentus ochrona domu będzie więc gwarancją bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zobacz też

W wyniku zatrucia czadem co roku umiera w Polsce kilkadziesiąt osób. Aby chronić się przed tym zagrożeniem, należy przede wszystkim regularnie sprawdzać sprawność urządzeń grzewczych i kominów. Niezwykle istotną czynnością, która pozwala zapobiec rozwojowi niebezpiecznych sytuacji, jest również montaż czujnika czadu. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego sprzęt ten jest aż tak ważny i czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze.

Możemy z radością ogłosić, że firma Juwentus po raz kolejny otrzymała nagrodą Lauru Konsumenta oraz Konsumenckiego Lidera Jakości. Wyróżnienia te świadczą o docenieniu naszych usług zarówno przez Klientów, jak i przez ekspertów. Bardzo dziękujemy za Państwa zaufanie!

System antywłamaniowy pozwoli zadbać o zdrowie i życie Twojej rodziny oraz ochronić Twój dobytek przed kradzieżą. Czy rozwiązanie to sprawdza się jednak także w przypadku ulokowanych w blokach mieszkań? W poniższym artykule odpowiadamy na to pytanie i wyjaśniamy, co zrobić, by zagwarantować sobie spokój i bezpieczeństwo.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1