Czujnik zalania – dlaczego warto go zamontować?

Skuteczna ochrona domu przed zalaniem

Skuteczna ochrona domu przed zalaniem

Usterka pralki czy pęknięcie rury to tylko niektóre z przyczyn mogących skutkować zalaniem domu. Wydarzenia takie mogą w zaledwie kilka chwil doprowadzić do powstania szkód nie tylko w naszym mieszkaniu, ale także w mieszkaniach naszych sąsiadów. Aby nie dopuścić do sytuacji, które mogą narazić nas na wiele nieprzyjemności, a także na konsekwencje finansowe, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt umożliwiający zabezpieczenie domu. Zadanie to bardzo skutecznie spełnia profesjonalny czujnik zalania.

Większe poczucie bezpieczeństwa dzięki czujnikowi zalania

Inwestycja w odpowiedni alarm zalania wodą pozwoli nie tylko uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, ale także przyczyni się do poprawy naszego komfortu psychicznego. Niemal każdy z nas zastanawia się bowiem czasami, czy wszystkie krany w mieszkaniu na pewno zostały zakręcone oraz czy pozostawione w domu działające sprzęty nie ulegną awarii. Myśli takie pojawiają się szczególnie podczas długich nieobecności w mieszkaniu, na przykład wtedy, gdy jesteśmy na urlopie. Aby móc zawsze cieszyć się spokojem i poczuciem bezpieczeństwa, warto więc zainstalować w domu czujnik zalania wodą.

Większe poczucie bezpieczeństwa dzięki czujnikowi zalania

Jak działa alarm zalania wodą?

Błyskawiczne wykrywanie zalania

Błyskawiczne wykrywanie zalania

Detektor zalania to niewielkich rozmiarów urządzenie, które spełnia niezwykle ważne zadanie. Dzięki wyposażeniu w specjalistyczne czujniki, jest on bowiem w stanie wykryć wyciek wody w mieszkaniu. Co ważne, czas reakcji profesjonalnego sprzętu jest niezwykle krótki. Alarm zalania wodą uruchomi się bowiem już po czterech sekundach od kontaktu z wodą. Tak błyskawiczny sygnał pozwoli nam szybko wyeliminować przyczynę awarii i nie dopuścić do powstania poważnych szkód.

Natychmiastowe informowanie o wycieku

Wyposażenie domu w nasz czujnik zalania pozwoli Ci od razu dowiedzieć się o zagrożeniu. Jeżeli posiadasz sterowane elektrozawory (opcja Smart Dom), odpowiednio zintegrujemy je z systemem alarmowym, aby w chwili wykrycia wycieku odciąć dopływ wody. Dzięki temu uda się od razu powstrzymać rozwój niebezpiecznych sytuacji. Możesz również wybrać dogodną dla Ciebie formę powiadomienia o zalaniu (SMS, e-mail, telefon). W chwili uruchomienia alarmu zalania natychmiastowo zostanie do Ciebie wysłana informacja o zdarzeniu, dzięki czemu będziesz mógł szybko wrócić do domu i zapobiec zniszczeniom.

Natychmiastowe informowanie o wycieku

Gdzie warto instalować czujniki zalania wodą?

Montaż alarmu zalania wodą w mieszkaniu

Montaż czujnika zalania w mieszkaniu, to jeden z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie tego urządzenia. Wiele osób decyduje się na podjęcie tego działania przede wszystkim w celu uniknięcia zalania mieszkań swoich sąsiadów. Dzięki profesjonalnym urządzeniom zredukujemy jednak także ryzyko zniszczenia naszego mienia.

Ochrona domu przed zalaniem

Warto wiedzieć, że czujniki zalania wodą mogą okazać się bardzo przydatne również w domach jednorodzinnych. W budynkach takich nie występuje co prawda ryzyko zniszczenia mienia sąsiadów, ale wyrządzone przez wodę szkody mogą być bardzo problematyczne dla nas samych. Specjalistyczna ochrona domu przed zalaniem pozwoli nam znacznie zredukować ryzyko takich wypadków.

Ochrona lokali firmowych

Alarm zalania wodą świetnie sprawdzi się także w biurach i innych lokalach firmowych. W miejscach takich również istnieje bowiem ryzyko pęknięcia rury lub awarii jednego z urządzeń. Aby zabezpieczyć się przed wypadkami warto więc zamontować czujnik zalania w wyposażonych w instalację wodną pomieszczeniach.

Twój dom pod ochroną!

Twój dom pod ochroną!
Dowiedz się co możemy Ci zaoferować!

W jakich pomieszczeniach montować czujniki zalania?

Łazienka

Łazienka często jest najbardziej narażonym na zalanie miejscem w całym mieszkaniu. Ryzyko wypadków wynika nie tylko z obecności rozbudowanej instalacji sanitarnej, ale także z faktu, że w pomieszczeniu tym zwykle montowana jest pralka. Umieszczenie czujników w łazience jest więc podstawą skutecznego zabezpieczenia mieszkania przed zalaniem.

Kuchnia

Kolejnym miejscem, w którym warto zamontować alarm zalania wodą, jest kuchnia. Tu również może bowiem dojść do pęknięcia rury lub awarii zmywarki czy też innego sprzętu. Profesjonalny czujnik zalania natychmiastowo wykryje zagrożenie, co pozwoli na szybkie usunięcie usterki i uniknięcie niebezpieczeństwa.

Piwnica

Powierzchnią, którą warto zabezpieczyć przed zalaniem, jest także piwnica. Ryzyko wystąpienia omawianego zagrożenia dotyczy jednak nie tylko bloków, ale także domów jednorodzinnych. Do zalania piwnicy może dojść między innymi wskutek ulewnego deszczu lub podwyższenia wód gruntowych. Co jednak szczególnie niebezpieczne, jeżeli pomieszczenie to nie jest wyposażone w czujnik zalania, możemy przez długi czas nie zdawać sobie sprawy, że doszło do wypadku. To natomiast narazi nas na ryzyko powstania dotkliwych zniszczeń i utrudni późniejsze osuszenie piwnicy. Aby uniknąć takiej sytuacji należy więc zainwestować w alarm zalania wodą. Rozmieszczone przez specjalistów urządzenia pozwolą od razu wykryć problem i podjąć działania mające na celu zapobieżenie szkodom.

Pralnia

Pralnie to pomieszczenia, które w dużym stopniu przyczyniają się do zwiększenia komfortu mieszkańców. Ze względu na obecność instalacji wodnej oraz podłączonych do niej urządzeń w miejscu tym może dojść do awarii skutkującej zalaniem. Pomieszczenia takie powinny być więc wyposażone w odpowiednie zabezpieczenie. Najlepszym wyborem będzie tu montaż profesjonalnego detektora zalania wodą.

Jak działa system
Przycisk medyczny
Czujnik zalania
Czujnik ruchu
Panel kontrolny
Czujnik dymu
KAMERA DO MONITORINGU
Alarm tlenku węgla

Jak działa system?

Przycisk medyczny
Przycisk medyczny

Ma formę zawieszki na szyję. Wciśnięcie przycisku powoduje przesłanie sygnału alarmu medycznego i uruchomienie procedury pomocy przez operatora dyżurnego.

Czujnik zalania
Czujnik zalania

Posiada wbudowana sondę, której elektrody reagują natychmiast po zetknięciu z wodą. Czujka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej oraz brązowej, co pomoże sprytnie dobrać ją do aranżacji pomieszczenia. Dodatkowo możemy zainstalować elektroniczny zawór odcięcia wody.

Czujnik ruchu
Czujnik ruchu

Pasywny czujnik podczerwieni (PIR) służy do wykrywania intruza. W zależności od wielkości, kształtu i sposobu ogrzewania pomieszczenia dobierzemy odpowiedni rodzaj czujnika. Mamy w ofercie takie, które nie będą reagować na psa lub kota.

Panel kontrolny
Panel kontrolny

Służy do sterowania systemem alarmowym. Może być w wersji z przyciskami lub z ekranem dotykowym, z wbudowanym interkomem lub bez. Można zaprogramować przycisk do bezpośredniego połączenia z operatorem Centrum Monitorowania.

Czujnik dymu
Czujnik dymu

Punktowa czujka przeznaczona do wykrywania wczesnego stadium rozwijającego się pożaru. Jest wyposażona w detektor dymu widzialnego oraz sensor temperatury.

KAMERA DO MONITORINGU
KAMERA DO MONITORINGU

Dyskretna kamera IP ze sterowanym obiektywem. Nagrania można przeglądać online lub z archiwum przechowywanego w chmurze.

Alarm tlenku węgla
Alarm tlenku węgla

Alarm włącza się automatycznie w momencie, kiedy zostanie przekroczone dopuszczalne stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Ochrona domu przed zalaniem

Profesjonalny alarm zalania to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Specjalistyczne czujniki błyskawicznie wykrywają zagrożenie i reagują już po czterech sekundach od kontaktu z wodą. Natychmiast wysyłamy powiadomienie telefoniczne, mailowe lub SMS-owe o zalaniu, dzięki czemu domownicy mogą jak najszybciej wrócić do mieszkania. Nie musisz więc obawiać się, że w wyniku usterki instalacji zostanie zalane mieszkanie Twoje lub sąsiadów. Dzięki systemowi alarmowemu szybko otrzymasz informację o zdarzeniu, co pozwoli Ci zapobiec poważniejszej awarii i ewentualnym zniszczeniom. Nowoczesny system cechuje się niezawodnością działania. Wybierając alarm zalania Juwentus, możesz mieć pewność sprawnego i bezproblemowego funkcjonowania systemu przez długi czas. Zalecamy montaż alarmu w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się instalacja wodna, w tym przede wszystkim w kuchni, pralni czy piwnicy. System sprawdzi się zarówno w lokalach prywatnych, jak i obiektach firmowych lub instytucjach publicznych.

Sprawdź również

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1