Tlenek węgla – cichy zabójca

Zatrucie tlenkiem węgla to niezwykle niebezpieczne zdarzenie, które może doprowadzić nawet do śmierci. Czad będący bezwonnym i bezbarwnym gazem jest bardzo trudny do wykrycia bez odpowiedniego czujnika tlenku węgla, dlatego istnieje poważne ryzyko wystąpienia sytuacji, w której dana osoba zbyt późno orientuje się o zagrożeniu. Właśnie z tego powodu w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie warto wyposażyć się w sprzęt pozwalający wykryć podwyższone stężenie gazu i uratować zdrowie lub nawet życie domowników. Urządzeniem takim jest profesjonalny detektor tlenku węgla.

KIEDY MOŻESZ INSTALOWAĆ ALARM TLENKU WĘGLA?

Detektor tlenku węgla do mieszkania

Czujnik tlenku węgla powinien zostać zamontowany w każdym mieszkaniu, w którym znajduje się piecyk gazowy lub inne urządzenie grzewcze. To właśnie w takich miejscach ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń jest bowiem najwyższe. Awaria sprzętu grzewczego może doprowadzić do wzrostu stężenia gazu, a tym samym do zatrucia się domowników. Zagrożenie może być jednak spowodowane także niesprawną wentylacją. Montaż czujnika czadu warto rozważyć więc również w każdym mieszkaniu, które korzysta ze wspólnego pionu wentylacyjnego.

Detektor tlenku węgla do mieszkania
Czujniki tlenku węgla do domów jednorodzinnych

Czujniki tlenku węgla do domów jednorodzinnych

Detektor tlenku węgla nie jest urządzeniem przeznaczonym wyłącznie do wykrywania zagrożeń w znajdujących się w blokach mieszkaniach. Równie potrzebny jest on bowiem w domach jednorodzinnych. W budynkach, w których znajdują się kotłownie, ogrzewanie gazowe, piecyki gazowe lub inne urządzenia grzewcze również mogą wystąpić sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu domowników. Aby nie dopuścić do wzrostu stężenia tlenku węgla powyżej dopuszczalnego poziomu, należy więc zamontować czujnik do wykrywania czadu, który natychmiastowo poinformuje nas o niebezpieczeństwie. W niektórych sytuacjach do skutecznego zabezpieczenia domu jednorodzinnego niezbędny będzie montaż nawet kilku urządzeń rozmieszczonych w różnych miejscach budynku.

Jak wygląda montaż czujnika tlenku węgla?

Wykrywacz tlenku węgla to niewielki sprzęt, który może zostać z powodzeniem zainstalowany w każdym, nawet najmniejszym pomieszczeniu. Nasi specjaliści pomogą w wyznaczeniu tego, ile urządzeń powinno zostać zamontowanych w danym budynku. Wskażą oni także miejsca, w których czujniki tlenku węgla powinny zostać umieszczone, by najlepiej spełniały one swoje zadanie. Wybierając nasze usługi, nie trzeba więc martwić się o to, że urządzenia nie będą działały poprawnie ze względu na problemy techniczne. Nad wszystkim będzie bowiem czuwał zespół naszych doświadczonych pracowników.

Jak wygląda montaż czujnika tlenku węgla?

Twój dom pod ochroną!

Twój dom pod ochroną!
Dowiedz się co możemy Ci zaoferować!

JAK DZIAŁA CZUJNIK DO WYKRYWANIA CZADU?

Czujnik czadu – zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny

Do działań mających na celu ochronę przed zatruciem czadem zaliczyć możemy między innymi regularne serwisowanie urządzeń grzewczych, sprawdzanie stanu kominów czy też wietrzenie pomieszczeń. Jedynym środkiem, który będzie w stanie przez cały czas zapewniać nam bezpieczeństwo, jest jednak profesjonalny czujnik tlenku węgla. Urządzenie to nieustannie bada bowiem jakość powietrza w naszym domu lub mieszkaniu. Dzięki detektorowi tlenku węgla możliwe jest więc szybkie reagowanie na każde niebezpieczeństwo.

Monitorowanie stężenia tlenku węgla

Gdy dopuszczalne stężenie tlenku węgla zostanie przekroczone, uruchomi się ostrzegający o zagrożeniu alarm. Za pomocą głośnego sygnału dźwiękowego poinformuje Cię on o zaistnieniu niebezpieczeństwa. Dzięki temu możliwe będzie wykrycie zagrożenia we wczesnej fazie i natychmiastowe przewietrzenie mieszkania, co pozwoli na zmniejszenie ryzyka zatrucia. Czujnik dwutlenku węgla przekaże również informację do naszego Centrum Monitorowania, co sprawi, że nasi specjaliści będą mogli szybko ocenić sytuację i podjąć działania odpowiednio dopasowane do danych okoliczności.

Jak działa system
Przycisk medyczny
Czujnik zalania
Czujnik ruchu
Panel kontrolny
Czujnik dymu
KAMERA DO MONITORINGU
Alarm tlenku węgla

Jak działa system?

Przycisk medyczny
Przycisk medyczny

Ma formę zawieszki na szyję. Wciśnięcie przycisku powoduje przesłanie sygnału alarmu medycznego i uruchomienie procedury pomocy przez operatora dyżurnego.

Czujnik zalania
Czujnik zalania

Posiada wbudowana sondę, której elektrody reagują natychmiast po zetknięciu z wodą. Czujka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej oraz brązowej, co pomoże sprytnie dobrać ją do aranżacji pomieszczenia. Dodatkowo możemy zainstalować elektroniczny zawór odcięcia wody.

Czujnik ruchu
Czujnik ruchu

Pasywny czujnik podczerwieni (PIR) służy do wykrywania intruza. W zależności od wielkości, kształtu i sposobu ogrzewania pomieszczenia dobierzemy odpowiedni rodzaj czujnika. Mamy w ofercie takie, które nie będą reagować na psa lub kota.

Panel kontrolny
Panel kontrolny

Służy do sterowania systemem alarmowym. Może być w wersji z przyciskami lub z ekranem dotykowym, z wbudowanym interkomem lub bez. Można zaprogramować przycisk do bezpośredniego połączenia z operatorem Centrum Monitorowania.

Czujnik dymu
Czujnik dymu

Punktowa czujka przeznaczona do wykrywania wczesnego stadium rozwijającego się pożaru. Jest wyposażona w detektor dymu widzialnego oraz sensor temperatury.

KAMERA DO MONITORINGU
KAMERA DO MONITORINGU

Dyskretna kamera IP ze sterowanym obiektywem. Nagrania można przeglądać online lub z archiwum przechowywanego w chmurze.

Alarm tlenku węgla
Alarm tlenku węgla

Alarm włącza się automatycznie w momencie, kiedy zostanie przekroczone dopuszczalne stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

JAK BĘDZIEMY CIĘ CHRONIĆ?

Zareagujemy błyskawicznie

Przekroczenie dopuszczalnego poziomu stężenia tlenku węgla to niebezpieczne zdarzenie, które może nieść za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia i życia domowników. Z tego powodu po wykryciu zagrożenia należy podjąć natychmiastowe działania. Niektóre osoby mogą być jednak na tyle zaskoczone uruchomieniem się alarmu tlenku węgla, że nie będą one w stanie właściwie zareagować na niebezpieczeństwo. To między innymi z tego powodu nasz czujnik wysyła sygnał alarmowy bezpośrednio do naszego Centrum Monitorowania. Po wykryciu alarmu z detektora tlenku węgla błyskawicznie rozpoczniemy określoną procedurę.

Wyślemy załogę interwencyjną

Każdy sygnał z czujnika tlenku węgla, który trafi do naszego Centrum Monitorowania, od razu zostanie przez nas dokładnie zbadany. Jeśli dana sytuacja będzie wymagała natychmiastowego działania, wyślemy do Ciebie odpowiednio przeszkoloną jednostkę interwencyjną. Operator przekaże naszej wykwalifikowanej załodze informację o tym, gdzie zlokalizowany jest detektor tlenku węgla, dzięki czemu działania jednostki będą sprawne i skuteczne.

Powiadomimy służby ratunkowe

Po uruchomieniu alarmu z czujnika stężenia tlenku węgla powiadomimy także odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji. Pozwoli to na natychmiastowe przybycie załogi ratunkowej, która również zostanie poinformowana o szczegółach zdarzenia i lokalizacji detektora. Dzięki błyskawicznemu podjęciu odpowiednich działań możliwe będzie wykrycie źródła niebezpieczeństwa, poinformowanie zagrożonych osób, zabezpieczenie terenu czy też udzielenie pomocy poszkodowanym lub przetransportowanie ich do szpitala.

Bezpieczeństwo domowników

Profesjonalny alarm tlenku węgla błyskawicznie wykrywa bezwonny, bezbarwny czad i natychmiast informuje domowników o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia gazu w pomieszczeniu. Wydajne urządzenie alarmowe zapewnia ciągły monitoring stężenia tlenku węgla. Sprzęt jest zgodny z obowiązującymi normami z zakresu jakości i bezpieczeństwa. Urządzenia emitujące tlenek węgla są niemal w każdym domu. Kuchenka gazowa, kominek, podgrzewacz wody w kuchni lub łazience, przydomowa kotłownia, piec C.O. to tylko kilka przykładów praktycznych, często niezbędnych sprzętów, które mogą być również śmiertelnie groźne. Do objawów zatrucia czadem należą bóle i zawroty głowy, omdlenia, wymioty, ale także ataki drgawek, śpiączka, zatrzymanie oddechu oraz śmierć. Dlatego instalacja skutecznego alarmu tlenku węgla i ochrona ze strony naszej firmy to najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Niezwykle czuły alarm tlenku węgla wykrywa nawet małe ilości gazu w pokoju. Dzięki szybkiej reakcji możesz uratować zdrowie i życie domowników.

Bezpieczeństwo domowników

Sprawdź również

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1