KIEDY MOŻESZ INSTALOWAĆ ALARM TLENKU WĘGLA?

W PRZYPADKU ZAGROŻENIA ZATRUCIEM CZADEM

W PRZYPADKU ZAGROŻENIA ZATRUCIEM CZADEM

Alarm możesz instalować w mieszkaniu, które korzysta ze wspólnego pionu wentylacyjnego lub domu, który posiada własną kotłownię, gazowe ogrzewanie, kominek lub piecyk gazowy w łazience. Montaż odpowiednich czujników pozwoli Ci ze spokojem rozpocząć kolejny sezon grzewczy. Tlenek węgla jest bezwonny i bezbarwny, przez co jest on tak niebezpieczny. Czujnik czadu da Ci szybką informację o zagrożeniu i pozwoli uratować domowników przed śmiertelnym zatruciem.

JAK BĘDZIEMY CIĘ CHRONIĆ?

ZAREAGUJEMY BŁYSKAWICZNIE
ZAREAGUJEMY BŁYSKAWICZNIE
ZAREAGUJEMY BŁYSKAWICZNIE
ZAREAGUJEMY BŁYSKAWICZNIE

ZAREAGUJEMY BŁYSKAWICZNIE

Czujnik wysyła sygnał alarmowy bezpośrednio do naszego Centrum Monitorowania. W kryzysowej sytuacji wysyłamy do Ciebie naszą jednostkę interwencyjną oraz równolegle powiadamiamy służby ratunkowe. Operator przekazuje naszej wykwalifikowanej załodze interwencyjnej oraz ekipom ratowniczym informację, gdzie zlokalizowany jest czujnik czadu, co pozwala na szybkie dotarcie z pomocą.

Bezpieczeństwo domowników

Profesjonalny alarm tlenku węgla błyskawicznie wykrywa bezwonny, bezbarwny czad i natychmiast informuje domowników o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia gazu w pomieszczeniu. Wydajne urządzenie alarmowe zapewnia ciągły monitoring stężenia tlenku węgla. Sprzęt jest zgodny z obowiązującymi normami z zakresu jakości i bezpieczeństwa. Urządzenia emitujące tlenek węgla są niemal w każdym domu. Kuchenka gazowa, kominek, podgrzewacz wody w kuchni lub łazience, przydomowa kotłownia, piec C.O. to tylko kilka przykładów praktycznych, często niezbędnych sprzętów, które mogą być również śmiertelnie groźne. Do objawów zatrucia czadem należą bóle i zawroty głowy, omdlenia, wymioty, ale także ataki drgawek, śpiączka, zatrzymanie oddechu oraz śmierć. Dlatego instalacja skutecznego alarmu tlenku węgla i ochrona ze strony naszej firmy to najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Niezwykle czuły alarm tlenku węgla wykrywa nawet małe ilości gazu w pokoju. Dzięki szybkiej reakcji możesz uratować zdrowie i życie domowników.

Bezpieczeństwo domowników

Twój dom pod ochroną!

Twój dom pod ochroną!
Dowiedz się co możemy Ci zaoferować!
Jak działa system
Przycisk medyczny
Czujnik zalania
Czujnik ruchu
Panel kontrolny
Czujnik dymu
KAMERA DO MONITORINGU
Alarm tlenku węgla

Jak działa system?

Przycisk medyczny
Przycisk medyczny

Ma formę zawieszki na szyję. Wciśnięcie przycisku powoduje przesłanie sygnału alarmu medycznego i uruchomienie procedury pomocy przez operatora dyżurnego.

Czujnik zalania
Czujnik zalania

Posiada wbudowana sondę, której elektrody reagują natychmiast po zetknięciu z wodą. Czujka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej oraz brązowej, co pomoże sprytnie dobrać ją do aranżacji pomieszczenia. Dodatkowo możemy zainstalować elektroniczny zawór odcięcia wody.

Czujnik ruchu
Czujnik ruchu

Pasywny czujnik podczerwieni (PIR) służy do wykrywania intruza. W zależności od wielkości, kształtu i sposobu ogrzewania pomieszczenia dobierzemy odpowiedni rodzaj czujnika. Mamy w ofercie takie, które nie będą reagować na psa lub kota.

Panel kontrolny
Panel kontrolny

Służy do sterowania systemem alarmowym. Może być w wersji z przyciskami lub z ekranem dotykowym, z wbudowanym interkomem lub bez. Można zaprogramować przycisk do bezpośredniego połączenia z operatorem Centrum Monitorowania.

Czujnik dymu
Czujnik dymu

Punktowa czujka przeznaczona do wykrywania wczesnego stadium rozwijającego się pożaru. Jest wyposażona w detektor dymu widzialnego oraz sensor temperatury.

KAMERA DO MONITORINGU
KAMERA DO MONITORINGU

Dyskretna kamera IP ze sterowanym obiektywem. Nagrania można przeglądać online lub z archiwum przechowywanego w chmurze.

Alarm tlenku węgla
Alarm tlenku węgla

Alarm włącza się automatycznie w momencie, kiedy zostanie przekroczone dopuszczalne stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Sprawdź również

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1