Dlaczego warto zainwestować w alarm do garażu?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Dlaczego warto zainwestować w alarm do garażu?


Widok zdewastowanej czy chociażby nawet uchylonej bramy garażowej, która na 100% powinna być zamknięta, przywołują na myśl najgorsze scenariusze. Włamanie i kradzież cennego auta, rowerów czy narzędzi to nie tylko olbrzymie straty materialne, ale przede wszystkim ogromny stres i totalne zaburzenie poczucia własnego bezpieczeństwa. W związku z powyższym inwestycja w alarm do garażu to Twoja najlepsza decyzja! Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najskuteczniejszego systemu alarmowego do garażu.

Skuteczny i prosty alarm do garażu

Na rynku dostępne są różne rodzaje alarmów do garażu, w tym także systemy alarmowe dedykowane specjalnie temu pomieszczeniu. Podstawowe rozróżnienie dotyczy systemów przewodowych i bezprzewodowych, Wybór w głównej mierze zależy od aktualnego stanu posiadłości. Jeśli dopiero planujesz budowę bądź jesteś w trakcie remontu, nasi fachowcy pomogą rozplanować i zainstalować kompleksowe okablowanie, które zostanie zamaskowane na etapie wykańczania wnętrz. W sytuacji, gdy Twój dom jest już gotowy i nie masz ochoty na żadne przeróbki, doskonałym rozwiązaniem będzie alarm bezprzewodowy do garażu. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz elastyczność w rozmieszczeniu czujek oraz centrali alarmowej.

Alarm garażowy - ochrona Twojego majątku

System alarmowy do garażu jest skuteczną formą ochrony przed niepożądaną aktywnością. Już sam alarm dźwiękowy czy chociażby reflektory z detektorem ruchu, mogą zaskoczyć i odstraszyć potencjalnego złodzieja. Niemniej, jednak, jeśli mieszkamy na uboczu i w pobliżu nie będzie nikogo, kto podjąłby odpowiednie działania, musimy liczyć się z tym, iż zdeterminowany przestępca i tak dopnie swego. Warto więc pamiętać, iż wraz z postępem technologicznym, dostępne są coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, które oferują dodatkowe funkcje i możliwości.

Coraz popularniejsze są alarmy do garażu z powiadomieniem, które wysyłają alert do stacji monitorowania, która wyśle profesjonalny Patrol Interwencyjny. Dostaniesz od nas również powiadomienie na aplikacje w telefonie w przypadku wykrycia niepożądanej aktywności. Dzięki temu nawet będąc poza domem, będziesz na bieżąco informowany o potencjalnym zagrożeniu. To świetne rozwiązanie dla osób, które często podróżują lub pracują z dala od domu.

Jak maksymalnie zabezpieczyć się przed skutkami włamania?

Rozwiązaniem będzie tutaj oferowana przez naszą firmę kompleksowość usług. Od lat projektujemy, instalujemy i obsługujemy zaawansowane technologicznie systemy alarmowe, które wraz z nowoczesnym monitoringiem, oraz usługą całodobowego wsparcia fachowców, dają naszym klientom to, co najważniejsze – bezwzględne poczucie bezpieczeństwa. Obawiasz się włamania? Poniżej przedstawiamy przykładowy scenariusz próby kradzieży, w sytuacji, gdy posiadasz alarm włamaniowy do garażu z powiadomieniem.

W sytuacji, gdy przestępca przekroczy granicę Twojej posesji, natychmiast uaktywni się detektor ruchu, jeśli podejmie próbę wyważenia drzwi garażowych, uruchomi alarm otwarcia. Już wtedy otrzymujesz na swoim telefonie alert o zagrożeniu a mając bieżący dostęp do podglądu z monitoringu, możesz śledzić każdy jego ruch. W tej samej chwili doświadczony operator Centrum Monitoringu zawiadamia patrol interwencyjny, który przybywa na miejsce zdarzenia. Szczegółowy zapis z kamer może stanowić tutaj niezbity dowód w sprawie i przeważa o wygranej podczas postępowania sądowego, czy też w procesie uzyskiwania ew. odszkodowania.

Jaki alarm do garażu?

Wybór odpowiedniego systemu do ochrony naszego domu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ obecnie dostępne są różnorodne rozwiązania. Warto wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając system alarmowy do domu, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Poniżej przedstawiamy cztery kluczowe kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę:

  1. Bezpieczeństwo całej posesji: Ważne, aby system alarmowy obejmował całą posiadłość i zapewniał kompleksowe zabezpieczenie wszystkich potencjalnych wejść do domu oraz ogrodu.
  2. Obsługa techniczna 24/h: Nieoczekiwany błąd systemu bądź też celowe uszkodzenie czujników? Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie profesjonalistów niezależnie od pory dnia czy nocy.
  3. Łatwa obsługa: Oferowane przez nas systemy alarmowe wyróżnia zaawansowanie technologiczne gwarantujące wysoką skuteczność i jednocześnie prosta, niewymagająca posiadania fachowej wiedzy obsługa. Nowoczesne systemy alarmowe są dostępne z poziomu aplikacji, co sprawia, że mogę być obsługiwane z dowolnego miejsca.
  4. Dopasowanie do indywidualnych potrzeb: Skuteczny system alarmowy powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb posesji i użytkowników. Na przykład, jeśli w domu są zwierzęta, takie jak psy lub koty, warto zastosować czujniki, które nie będą reagować na ich ruch. Ważne jest, aby system alarmowy był spersonalizowany i zapewniał ochronę dostosowaną do konkretnej sytuacji.

Systemy alarmowe dla pełni bezpieczeństwa

Włamanie i kradzież to nie jedyne zagrożenia, przed którymi warto się bronić. Oferowane przez nas systemy alarmowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wielu klientów, to m.in.:

  • Alarm napadowy
  • Alarm pożarowy
  • Alarm zalania
  • Alarm tlenku węgla

Zastanawiasz się jak ochronić swoją nieruchomość i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoim najbliższym lub współpracownikom? Nie wiesz, od czego zacząć? Jaki jest potencjalny koszt takiej instalacji? Jak wygląda codzienna obsługa systemu alarmowego? Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz też

Włamania, napady czy też wypadki takie jak pożar i zalanie stanowią poważne zagrożenie zarówno dla naszego mienia, jak i dla bezpieczeństwa domowników. Profesjonalna ochrona domu jednorodzinnego pozwala na znaczne zredukowanie ryzyka wystąpienia wymienionych zdarzeń oraz na podjęcie natychmiastowych działań ratunkowych. Na jaki zakres ochrony domu warto się więc zdecydować i jak wybrać właściwą firmę ochroniarską?

W wyniku zatrucia czadem co roku umiera w Polsce kilkadziesiąt osób. Aby chronić się przed tym zagrożeniem, należy przede wszystkim regularnie sprawdzać sprawność urządzeń grzewczych i kominów. Niezwykle istotną czynnością, która pozwala zapobiec rozwojowi niebezpiecznych sytuacji, jest również montaż czujnika czadu. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego sprzęt ten jest aż tak ważny i czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze.

Możemy z radością ogłosić, że firma Juwentus po raz kolejny otrzymała nagrodą Lauru Konsumenta oraz Konsumenckiego Lidera Jakości. Wyróżnienia te świadczą o docenieniu naszych usług zarówno przez Klientów, jak i przez ekspertów. Bardzo dziękujemy za Państwa zaufanie!

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1