Jaki system alarmowy do domu?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Na jakie elementy zwrócić uwagę, przy wyborze alarmu?

Nowoczesne systemy alarmowe mogą być naprawdę bardzo różnorodne. Dlatego też kwestia wyboru nie jest wcale łatwa. Na co zwrócić uwagę? Najważniejsze wydają się 4 poniższe kwestie:

1. Bezpieczeństwo całej posesji. Na nic nie zda się nawet najsprawniejszy alarm, jeśli w systemie będą poważne luki. Dlatego też należy zadbać o kompleksowość systemu, zabezpieczając wszystkie potencjalne wejścia do domu oraz do ogrodu.
2. Obsługa techniczna 24/h. Najdoskonalsze systemy też ulegają awariom. Poza tym urządzenia alarmowe mogą zostać uszkodzone celowo. Dlatego też warto korzystać z usług firmy ochroniarskiej, która zapewnia również całodobową pomoc techniczną. Oczywiście Juwentus oferuje taką usługę.
3. Łatwa obsługa. Obsługa systemu nie powinna wymagać od użytkownika fachowej wiedzy. Nasze systemy alarmowe są dostępne z poziomu aplikacji, a ich obsługa jest intuicyjna.
4. Dopasowanie do potrzeb indywidualnych. Skuteczny system alarmowy to taki, który jest przystosowany do indywidualnych potrzeb posesji i użytkowników. Przykładowo, w domu, w którym żyją psy lub koty, konieczne jest zastosowanie czujników, które nie reagują na ich ruch.

Celem montażu systemu alarmowego może być emisja sygnału w przypadku wystąpienia czynnika wywołującego alarm. Niestety nie gwarantuje to podjęcia na czas właściwych działań, zwłaszcza jeśli nikogo nie będzie w pobliżu i nikt tego sygnału nie usłyszy. Jedyne, na co można liczyć, to odstraszenie rabusiów. Większe bezpieczeństwo zapewnia współpraca z grupą interwencyjną, która reaguje natychmiast po otrzymaniu sygnału o włączeniu alarmu. Polecamy skorzystać z usługi wsparcia grupy interwencyjnej Juwentus.

Kolejnym istotnym uzupełnieniem standardowego alarmu antywłamaniowego jest bez wątpienia monitoring wewnątrz domu. Warto zainstalować w kamery w pomieszczeniach, które pozwolą kontrolować sytuację w domu podczas nieobecności domowników. Usługa jest szczególnie przydatna podczas długich wyjazdów. Wystarczy telefon z naszą aplikacją, aby mieć stały wgląd od sytuacji na posesji i w domu.

W jakie czujniki dodatkowo warto zainwestować?

Poza wymienionym powyżej podstawowym systemem alarmowym, uzupełnionym o współpracę z grupą interwencyjną oraz kamery, warto także rozważyć instalację dodatkowych czujników. Z pewnością każdy z nich znacząco wpłynie na poczucie bezpieczeństwa. Oferujemy montaż i obsługę następujących czujników i alarmów:

Czujnik pożarowy - reaguje na pojawienie się dymu oraz podwyższenie temperatury. Wykrywa zagrożenie pożarem po kilku sekundach. To doskonały sposób, by zapobiec nieszczęściu spowodowanemu pozostawionym włączonym żelazkiem czy patelnią na płycie grzewczej.
Czujnik zalania - po 4 sekundach od kontaktu z wodą czujnik wysyła sygnał do użytkownika. Alternatywnie, u posiadaczy sterowanych elektrozaworów, dochodzi do ich automatycznego wyłączenia.
Czujnik tlenku węgla - czyli czadu, niewidocznego i bezwonnego gazu, którego wysokie stężenie jest śmiertelne. Nasz czujnik reaguje na podwyższony poziom tlenku węgla i wysyła sygnał do Centrum Monitorowania.
Alarm medyczny - system złożony z czujnika bezruchu, reagującego na dłuższy brak ruchu danej osoby oraz przycisku alarmowego z głośnikiem i mikrofonem. System jest przeznaczony dla seniorów i osób obłożnie chorych. Reaguje w momencie wystąpienia sytuacji kryzysowej. Ponadto użytkownik ma możliwość kontaktu z wykwalifikowanym operatorem w dowolnej chwili.
Alarm napadowy - cichy alarm w postaci przycisku na breloku, którego wciśnięcie stanowi wezwanie grupy interwencyjnej.

Ile kosztuje system alarmowy do domu?

Kwestia ceny systemu alarmowego jest zależna od wielu czynników indywidualnych. Najtańszy system może kosztować kilka, a najdroższy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to zależne od takich czynników, jak:

● liczba czujników,
● liczba kamer,
● liczba pozostałych urządzeń,
● wielkość posesji,
● ilość czynników, przed którymi zabezpieczamy posesje,
● zaawansowanie technologiczne wykorzystanego sprzętu,
● obecność lub brak usługi wsparcia ze strony grupy interwencyjnej,
● zakres dodatkowych usług.

Wybór odpowiedniego alarmu domowego oraz pozostałych elementów systemu zabezpieczającego może nie być wcale prosty. Zachęcamy zatem do kontaktu z naszym zespołem, złożonym z wykwalifikowanych fachowców. Doradzimy, jakie rozwiązania wybrać, a przed ich wdrożeniem przedstawimy szczegółową wycenę.

Zobacz też

Przepisy prawne dotyczące pracy kierowców są nieustannie modyfikowane, a bieżące monitorowanie zmian jest niezbędne dla sprawnego zarządzania firmą transportową. Pakiet mobilności obowiązujący od 2020 roku, wprowadził szereg regulacji, które w znaczącym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie przewoźników. Nadal nie każdy orientuje się jednak we wszystkich zmianach, które zostały wtedy wdrożone. W poniższym artykule wyjaśniamy więc, co to jest pakiet mobilności, jak ewoluował on na przestrzeni lat i co zmieni się w nim w przyszłości.

Niektóre osoby mogą uważać, że sprzątanie to prosta czynność, a znalezienie firmy, która świadczy profesjonalne usługi porządkowe nie jest niczym trudnym. Łatwo jest jednak przekonać się o niezgodności z prawdą tego twierdzenia. Na rynku działa obecnie bowiem wiele firm sprzątających, a świadczony przez nie zakres i poziom usług znacznie się od siebie różni. Osoby, którym zależy na najwyższych standardach porządku, muszą więc poświęcić dużo uwagi, aby znaleźć specjalistów, którym można zaufać. Będzie to jednak znacznie łatwiejsze, kiedy dowiemy się, jakimi cechami wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.

Monitoring wizyjny to rozwiązanie, na które często decydują się firmy chcące zadbać o wysokie standardy bezpieczeństwa. Decyzja o wyborze konkretnego systemu często nie jest jednak poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że nowoczesne technologie zapewniają nie tylko ochronę obiektu, ale także automatyzację i usprawnienie wielu zadań. By móc podjąć właściwą decyzję, warto więc przyjrzeć się temu, jakie korzyści da firmie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1