Jaki system alarmowy do domu?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Na jakie elementy zwrócić uwagę, przy wyborze alarmu?

Nowoczesne systemy alarmowe mogą być naprawdę bardzo różnorodne. Dlatego też kwestia wyboru nie jest wcale łatwa. Na co zwrócić uwagę? Najważniejsze wydają się 4 poniższe kwestie:

1. Bezpieczeństwo całej posesji. Na nic nie zda się nawet najsprawniejszy alarm, jeśli w systemie będą poważne luki. Dlatego też należy zadbać o kompleksowość systemu, zabezpieczając wszystkie potencjalne wejścia do domu oraz do ogrodu.
2. Obsługa techniczna 24/h. Najdoskonalsze systemy też ulegają awariom. Poza tym urządzenia alarmowe mogą zostać uszkodzone celowo. Dlatego też warto korzystać z usług firmy ochroniarskiej, która zapewnia również całodobową pomoc techniczną. Oczywiście Juwentus oferuje taką usługę.
3. Łatwa obsługa. Obsługa systemu nie powinna wymagać od użytkownika fachowej wiedzy. Nasze systemy alarmowe są dostępne z poziomu aplikacji, a ich obsługa jest intuicyjna.
4. Dopasowanie do potrzeb indywidualnych. Skuteczny system alarmowy to taki, który jest przystosowany do indywidualnych potrzeb posesji i użytkowników. Przykładowo, w domu, w którym żyją psy lub koty, konieczne jest zastosowanie czujników, które nie reagują na ich ruch.

Celem montażu systemu alarmowego może być emisja sygnału w przypadku wystąpienia czynnika wywołującego alarm. Niestety nie gwarantuje to podjęcia na czas właściwych działań, zwłaszcza jeśli nikogo nie będzie w pobliżu i nikt tego sygnału nie usłyszy. Jedyne, na co można liczyć, to odstraszenie rabusiów. Większe bezpieczeństwo zapewnia współpraca z grupą interwencyjną, która reaguje natychmiast po otrzymaniu sygnału o włączeniu alarmu. Polecamy skorzystać z usługi wsparcia grupy interwencyjnej Juwentus.

Kolejnym istotnym uzupełnieniem standardowego alarmu antywłamaniowego jest bez wątpienia monitoring wewnątrz domu. Warto zainstalować w kamery w pomieszczeniach, które pozwolą kontrolować sytuację w domu podczas nieobecności domowników. Usługa jest szczególnie przydatna podczas długich wyjazdów. Wystarczy telefon z naszą aplikacją, aby mieć stały wgląd od sytuacji na posesji i w domu.

W jakie czujniki dodatkowo warto zainwestować?

Poza wymienionym powyżej podstawowym systemem alarmowym, uzupełnionym o współpracę z grupą interwencyjną oraz kamery, warto także rozważyć instalację dodatkowych czujników. Z pewnością każdy z nich znacząco wpłynie na poczucie bezpieczeństwa. Oferujemy montaż i obsługę następujących czujników i alarmów:

Czujnik pożarowy - reaguje na pojawienie się dymu oraz podwyższenie temperatury. Wykrywa zagrożenie pożarem po kilku sekundach. To doskonały sposób, by zapobiec nieszczęściu spowodowanemu pozostawionym włączonym żelazkiem czy patelnią na płycie grzewczej.
Czujnik zalania - po 4 sekundach od kontaktu z wodą czujnik wysyła sygnał do użytkownika. Alternatywnie, u posiadaczy sterowanych elektrozaworów, dochodzi do ich automatycznego wyłączenia.
Czujnik tlenku węgla - czyli czadu, niewidocznego i bezwonnego gazu, którego wysokie stężenie jest śmiertelne. Nasz czujnik reaguje na podwyższony poziom tlenku węgla i wysyła sygnał do Centrum Monitorowania.
Alarm medyczny - system złożony z czujnika bezruchu, reagującego na dłuższy brak ruchu danej osoby oraz przycisku alarmowego z głośnikiem i mikrofonem. System jest przeznaczony dla seniorów i osób obłożnie chorych. Reaguje w momencie wystąpienia sytuacji kryzysowej. Ponadto użytkownik ma możliwość kontaktu z wykwalifikowanym operatorem w dowolnej chwili.
Alarm napadowy - cichy alarm w postaci przycisku na breloku, którego wciśnięcie stanowi wezwanie grupy interwencyjnej.

Ile kosztuje system alarmowy do domu?

Kwestia ceny systemu alarmowego jest zależna od wielu czynników indywidualnych. Najtańszy system może kosztować kilka, a najdroższy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to zależne od takich czynników, jak:

● liczba czujników,
● liczba kamer,
● liczba pozostałych urządzeń,
● wielkość posesji,
● ilość czynników, przed którymi zabezpieczamy posesje,
● zaawansowanie technologiczne wykorzystanego sprzętu,
● obecność lub brak usługi wsparcia ze strony grupy interwencyjnej,
● zakres dodatkowych usług.

Wybór odpowiedniego alarmu domowego oraz pozostałych elementów systemu zabezpieczającego może nie być wcale prosty. Zachęcamy zatem do kontaktu z naszym zespołem, złożonym z wykwalifikowanych fachowców. Doradzimy, jakie rozwiązania wybrać, a przed ich wdrożeniem przedstawimy szczegółową wycenę.

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1