Monitoring placu budowy

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Ochrona placu budowy jest szczególnie trudna do zrealizowania ze względu na ciągle zmieniające się warunki otoczenia. Ważne jest nie tylko zabezpieczenie wartościowych materiałów budowalnych, ale także pracowników i maszyn. Dobrym rozwiązaniem i z powodzeniem stosowaną praktyką jest wykorzystanie monitoringu wizyjnego z analityką wideo.

Monitoring placu budowy powinien być dobrze zaplanowany ze względu na ciągły ruch i zamieszanie jakie towarzyszy pracom budowlanym. Przejazdy ciężkiego sprzętu, zmieniająca się sceneria na pewno nie będą ułatwieniem. Jednocześnie należy zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracownikom, ale również zabezpieczyć materiały oraz sprzęt budowlany, który potrafi być warty setki tysięcy złotych. Przy ochronie maszyn budowlanych proponujemy usługę Juwentus GPS, czyli skuteczny monitoring i lokalizację GPS pojazdów

Skupmy się jednak na zabezpieczeniu samego placu budowy. Ogromnym wsparciem dla ochrony takich obiektów jest inteligentna analiza obrazu wideo. Taki system monitoringu doskonale sprawdza się w warunkach w których standardowe systemy ochrony są trudne do zrealizowania. Obiekt będzie pod stałym nadzorem kamer wideo, a system analityczny automatycznie zaalarmuje o niepożądanych zdarzeniach, takich jak detekcja przekroczenia zdefiniowanej linii - wirtualnej granicy lub wykrycie naruszenia strefy. Monitorowane strefy mogą być dopasowane do specyfiki obiektu przez administratora systemu. 

Na tymczasowych placach budowy, terenach budowy mostów i dróg, możemy zastosować system mobilnej wieży monitorującej.
Mobilne wieże monitorujące pozwalają na monitorowanie miejsc, w których  zastosowanie klasycznej infrastruktury monitoringu jest niemożliwe lub bardzo trudne. Lekka i mobilna konstrukcja sprawia, że system może zostać uruchomiony szybko, bez skomplikowanych i czasochłonnych prac instalatorskich, a przy tym działać z dużą skutecznością. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznej usługi ochrony i dozoru otwartej przestrzeni. Dzięki integracji kamer z Centrum Monitorowania Alarmów, szybkie wykrycie nieprawidłowości pozwala na podjęcie odpowiednich działań.


Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1