Monitoring placu budowy

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Ochrona placu budowy jest szczególnie trudna do zrealizowania ze względu na ciągle zmieniające się warunki otoczenia. Ważne jest nie tylko zabezpieczenie wartościowych materiałów budowalnych, ale także pracowników i maszyn. Dobrym rozwiązaniem i z powodzeniem stosowaną praktyką jest wykorzystanie monitoringu wizyjnego z analityką wideo.

Monitoring placu budowy powinien być dobrze zaplanowany ze względu na ciągły ruch i zamieszanie jakie towarzyszy pracom budowlanym. Przejazdy ciężkiego sprzętu, zmieniająca się sceneria na pewno nie będą ułatwieniem. Jednocześnie należy zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracownikom, ale również zabezpieczyć materiały oraz sprzęt budowlany, który potrafi być warty setki tysięcy złotych. Przy ochronie maszyn budowlanych proponujemy usługę Juwentus GPS, czyli skuteczny monitoring i lokalizację GPS pojazdów

Skupmy się jednak na zabezpieczeniu samego placu budowy. Ogromnym wsparciem dla ochrony takich obiektów jest inteligentna analiza obrazu wideo. Taki system monitoringu doskonale sprawdza się w warunkach w których standardowe systemy ochrony są trudne do zrealizowania. Obiekt będzie pod stałym nadzorem kamer wideo, a system analityczny automatycznie zaalarmuje o niepożądanych zdarzeniach, takich jak detekcja przekroczenia zdefiniowanej linii - wirtualnej granicy lub wykrycie naruszenia strefy. Monitorowane strefy mogą być dopasowane do specyfiki obiektu przez administratora systemu. 

Na tymczasowych placach budowy, terenach budowy mostów i dróg, możemy zastosować system mobilnej wieży monitorującej.
Mobilne wieże monitorujące pozwalają na monitorowanie miejsc, w których  zastosowanie klasycznej infrastruktury monitoringu jest niemożliwe lub bardzo trudne. Lekka i mobilna konstrukcja sprawia, że system może zostać uruchomiony szybko, bez skomplikowanych i czasochłonnych prac instalatorskich, a przy tym działać z dużą skutecznością. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznej usługi ochrony i dozoru otwartej przestrzeni. Dzięki integracji kamer z Centrum Monitorowania Alarmów, szybkie wykrycie nieprawidłowości pozwala na podjęcie odpowiednich działań.


Zobacz też

Monitoring GPS dla łodzi i jachtów do doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą. Dzięki lokalizacji możesz nie tylko mieć podgląd do aktualnej lokalizacji pojazdu, ale również wyznaczać strefy w których będą się one mogły bezpiecznie poruszać. Każde wypłynięcie poza ustalone granice wywoła alarm o którym zostaniesz powiadomiony.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1