Mobilna ewidencja przebiegu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma zadaniami i wyzwaniami, z którymi łatwiej sobie poradzić, gdy mamy dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Pomagają one w wielu obszarach, wpływając na oszczędności czasowe i pieniężne, sprawiając, że działanie firmy jest bardziej efektywne. Wielu przedsiębiorców z powodzeniem wdrożyło już nowatorski mobilny system ewidencji przebiegu. Na czym polega i dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie?

Mobilna ewidencja przebiegu - co to takiego?

Do codziennej niezakłóconej pracy firmy niezbędne jest zapewnienie płynności finansowej w zarządzanym przedsiębiorstwie. Jeśli wszystko działa sprawnie, wydatki są o wiele mniejsze niż dochody, co zapewnia, że przedsiębiorstwo dobrze funkcjonuje. Czasem jednak mimo dobrej kondycji, można w wielu obszarach wprowadzić znaczne oszczędności. Dzięki dostępności coraz lepszych systemów kontroli mamy większe możliwości, by więcej pieniędzy pozostawało w firmowej kasie. Jednym z lepszych sposobów jest ograniczenie kosztów prowadzenia floty, w czym wymiernie pomaga mobilna ewidencja przebiegu pojazdów. Poznajmy jej możliwości!

Ciężko realnie rozliczyć czas pracy kierowców, gdy nie możemy zweryfikować zaraportowanych przez pracownika godzin pracy w terenie. Brak kontroli ośmiela pracowników do podawania nieprawdziwych danych. Nawet jeśli są to niewinne zabiegi, ledwie kilka minut dodanych do ogólnego czasu pracy, to w skali miesiąca mogą z tego powstać niemałe straty finansowe. Mobilna ewidencja przebiegu wyeliminuje te problemy! Za sprawą monitoringu GPS dokładnie sprawdzimy, kiedy nasi pracownicy zaczynają i kończą pracę. Nie ma mowy o żadnym sztucznym zawyżaniu przepracowanych godzin! Zawsze też mamy dostęp do wszystkich danych - możemy je szybko przeanalizować w automatycznie generowanych raportach. 

Monitoring GPS - najważniejsze zalety

Przed monitoringiem GPS nie ma ucieczki. Pokaże wszystko, co istotne, dzięki czemu bez problemu sprawdzimy, w jaki sposób poczyna sobie nasz pracownik, nie tylko, czy uczciwie się rozlicza, ale też, czy jeździ ekonomicznie.

● Monitoring GPS pozwala ocenić, jak wykorzystywane jest auto służbowe - czy w celach służbowych, czy też innych, na przykład w weekendy. Moduł GPS umożliwia wgląd w historię tras, dzięki czemu zawsze możemy ocenić, czy nasz pracownik używa samochodu zgodnie z przeznaczeniem;

● To również wiarygodna analiza poziomu paliwa i jego zużycia, co pozwala na weryfikację, czy zatankowane paliwo faktycznie zostało wykorzystane tylko do jazdy służbowej;

● W pracy kierowcy liczy się też to, jak używany jest firmowy samochód. System na podstawie odczytów wskaże naruszenia, czym przeważnie jest zbyt duża dynamika jazdy, co w konsekwencji powoduje większe zużycie paliwa. To przeważnie oznacza jazdę zbyt agresywną - częste przyśpieszenia, gwałtowne hamowanie itd. Dzięki podpowiedziom aplikacji kierowca otrzyma wskazówki dotyczące poprawy stylu jazdy.

● Te wszystkie informacje zawsze masz w zasięgu ręki, bo dostępne są z poziomu intuicyjnej aplikacji mobilnej. 

Warto poznać możliwości mobilnej ewidencji przebiegu i zyskać pokaźne oszczędności. 

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1