Mobilna ewidencja przebiegu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma zadaniami i wyzwaniami, z którymi łatwiej sobie poradzić, gdy mamy dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Pomagają one w wielu obszarach, wpływając na oszczędności czasowe i pieniężne, sprawiając, że działanie firmy jest bardziej efektywne. Wielu przedsiębiorców z powodzeniem wdrożyło już nowatorski mobilny system ewidencji przebiegu. Na czym polega i dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie?

Mobilna ewidencja przebiegu - co to takiego?

Do codziennej niezakłóconej pracy firmy niezbędne jest zapewnienie płynności finansowej w zarządzanym przedsiębiorstwie. Jeśli wszystko działa sprawnie, wydatki są o wiele mniejsze niż dochody, co zapewnia, że przedsiębiorstwo dobrze funkcjonuje. Czasem jednak mimo dobrej kondycji, można w wielu obszarach wprowadzić znaczne oszczędności. Dzięki dostępności coraz lepszych systemów kontroli mamy większe możliwości, by więcej pieniędzy pozostawało w firmowej kasie. Jednym z lepszych sposobów jest ograniczenie kosztów prowadzenia floty, w czym wymiernie pomaga mobilna ewidencja przebiegu pojazdów. Poznajmy jej możliwości!

Ciężko realnie rozliczyć czas pracy kierowców, gdy nie możemy zweryfikować zaraportowanych przez pracownika godzin pracy w terenie. Brak kontroli ośmiela pracowników do podawania nieprawdziwych danych. Nawet jeśli są to niewinne zabiegi, ledwie kilka minut dodanych do ogólnego czasu pracy, to w skali miesiąca mogą z tego powstać niemałe straty finansowe. Mobilna ewidencja przebiegu wyeliminuje te problemy! Za sprawą monitoringu GPS dokładnie sprawdzimy, kiedy nasi pracownicy zaczynają i kończą pracę. Nie ma mowy o żadnym sztucznym zawyżaniu przepracowanych godzin! Zawsze też mamy dostęp do wszystkich danych - możemy je szybko przeanalizować w automatycznie generowanych raportach. 

Monitoring GPS - najważniejsze zalety

Przed monitoringiem GPS nie ma ucieczki. Pokaże wszystko, co istotne, dzięki czemu bez problemu sprawdzimy, w jaki sposób poczyna sobie nasz pracownik, nie tylko, czy uczciwie się rozlicza, ale też, czy jeździ ekonomicznie.

● Monitoring GPS pozwala ocenić, jak wykorzystywane jest auto służbowe - czy w celach służbowych, czy też innych, na przykład w weekendy. Moduł GPS umożliwia wgląd w historię tras, dzięki czemu zawsze możemy ocenić, czy nasz pracownik używa samochodu zgodnie z przeznaczeniem;

● To również wiarygodna analiza poziomu paliwa i jego zużycia, co pozwala na weryfikację, czy zatankowane paliwo faktycznie zostało wykorzystane tylko do jazdy służbowej;

● W pracy kierowcy liczy się też to, jak używany jest firmowy samochód. System na podstawie odczytów wskaże naruszenia, czym przeważnie jest zbyt duża dynamika jazdy, co w konsekwencji powoduje większe zużycie paliwa. To przeważnie oznacza jazdę zbyt agresywną - częste przyśpieszenia, gwałtowne hamowanie itd. Dzięki podpowiedziom aplikacji kierowca otrzyma wskazówki dotyczące poprawy stylu jazdy.

● Te wszystkie informacje zawsze masz w zasięgu ręki, bo dostępne są z poziomu intuicyjnej aplikacji mobilnej. 

Warto poznać możliwości mobilnej ewidencji przebiegu i zyskać pokaźne oszczędności. 

Zobacz też

Niektóre osoby mogą uważać, że sprzątanie to prosta czynność, a znalezienie firmy, która świadczy profesjonalne usługi porządkowe nie jest niczym trudnym. Łatwo jest jednak przekonać się o niezgodności z prawdą tego twierdzenia. Na rynku działa obecnie bowiem wiele firm sprzątających, a świadczony przez nie zakres i poziom usług znacznie się od siebie różni. Osoby, którym zależy na najwyższych standardach porządku, muszą więc poświęcić dużo uwagi, aby znaleźć specjalistów, którym można zaufać. Będzie to jednak znacznie łatwiejsze, kiedy dowiemy się, jakimi cechami wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.

Monitoring wizyjny to rozwiązanie, na które często decydują się firmy chcące zadbać o wysokie standardy bezpieczeństwa. Decyzja o wyborze konkretnego systemu często nie jest jednak poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że nowoczesne technologie zapewniają nie tylko ochronę obiektu, ale także automatyzację i usprawnienie wielu zadań. By móc podjąć właściwą decyzję, warto więc przyjrzeć się temu, jakie korzyści da firmie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Juwentus GPS w swojej aplikacji do monitorowania pojazdów zapewnia profesjonalne mapy Google Maps (wer. Profesional) oraz HERE Maps (nowość) jako odpłatną opcję dla użytkowników systemu GPS24. Dzięki tej funkcji w naszym systemie wyróżniamy się na tle innych dając naszym użytkownikom możliwość korzystania z obu map oraz ich przełączania w dowolnym momencie. Każdy z dostawców map, zarówno Google Maps jak i mapy Here, ma swoje mocne strony. Wykorzystując ich połączenie przy planowaniu, daje najlepsze rezultaty oraz możliwość najbardziej efektywnego wyznaczania przejazdów.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1