Mapy HERE – nowoczesne rozwiązanie dla transportu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Mapy HERE – nowoczesne rozwiązanie dla transportu


Juwentus GPS w swojej aplikacji do monitorowania pojazdów zapewnia profesjonalne mapy Google Maps (wer. Profesional) oraz HERE Maps (nowość) jako odpłatną opcję dla użytkowników systemu GPS24. Dzięki tej funkcji w naszym systemie wyróżniamy się na tle innych dając naszym użytkownikom możliwość korzystania z obu map oraz ich przełączania w dowolnym momencie. Każdy z dostawców map, zarówno Google Maps jak i mapy Here, ma swoje mocne strony.  Wykorzystując ich połączenie przy planowaniu, daje najlepsze rezultaty oraz możliwość najbardziej efektywnego wyznaczania przejazdów.

Mapy HERE – łatwiejsze planowanie tras


Mapy HERE są narzędziem coraz chętniej wybieranym przez firmy transportowe. Wykorzystujące je aplikacje rozwiązują bowiem wiele problemów, które w znacznym stopniu utrudniały pracę kierowców i zwiększały ogólne koszty związane z przewozem ładunków. Dzięki dostępowi do ogromnej ilości aktualnych informacji dotyczących dróg znacznie ułatwiają one planowanie tras dla pojazdów ciężarowych i redukują ryzyko natrafienia na sytuacje uniemożliwiające przejazd.

Planowanie tras dla pojazdów ciężarowych


Optymalne planowanie trasy dla ciężarówek jest kluczem do sukcesu dla każdej firmy transportowej. Zadanie to wymaga jednak ogromnej wiedzy i doświadczenia – konieczne jest bowiem uwzględnienie wielu czynników takich jak wysokość wiaduktów czy też dopuszczalna masa pojazdów na danej drodze. Co jeszcze bardziej utrudnia zadanie, często mamy do czynienia z nieprzewidzianymi sytuacjami – wypadek, zablokowany przejazd czy remont ulicy może spowodować wielogodzinne opóźnienia, które nie pozwolą dostarczyć ładunku na czas.
Właśnie z tego powodu zaczęły powstawać narzędzia, które ułatwiają planowanie trasy i umożliwiają znacznie łatwiejsze reagowanie na nieprzywidziane sytuacje na drodze. Niezastąpionym rozwiązaniem okazały się aplikacje wykorzystujące mapy HERE. Przynoszą one liczne korzyści zarówno kierowcom, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w planowanie tras.

Czym są mapy HERE?


Mapy HERE są jednym z niezwykle istotnych rozwiązań wykorzystywanych przez aplikacje służące do planowania tras. Nie tylko pozwalają one na precyzyjne określenie odległości, ale także dostarczają bezcennych informacji na temat utrudnień na drogach, które mogłyby wpłynąć na wydłużenie czasu przejazdu. Co jednak szczególnie istotne, dzięki wykorzystaniu przez producentów aplikacji zaawansowanych technologii skanowania, mapa HERE zawiera również inne dane istotne dla kierowców ciężarówek, takie jak na przykład:


 1. dopuszczalna masa pojazdu na danej drodze

 2. informacje o zakazie poruszania się pojazdem z niebezpiecznym ładunkiem na danym odcinku.

 3. informacje o zakazie poruszania się pojazdem z naciskiem na oś większa niż x na danym odcinku

 4. wysokości wiaduktów


Informacje te są również na bieżąco aktualizowane.

Mapy HERE – w jaki sposób mogą pomóc zaplanować trasę?


Dostęp do ogromnej ilości informacji, jaki dają mapy HERE, znacznie usprawnia pracę osób zajmujących się planowaniem tras dla ciężarówek. Stosowanie wykorzystujących to rozwiązanie aplikacji pozwala na automatyczne wytyczenie najbardziej optymalnej trasy, przy uwzględnieniu wielu parametrów pojazdu. Dzięki możliwości wprowadzenia danych takich jak wymiary ciężarówki, jej masa, rozstaw osi czy przewożony ładunek zyskamy pewność, że wybrane przez aplikacje drogi będą faktycznie umożliwiały zgodny z prawem przejazd. Pozwoli to uniknąć problematycznych sytuacji, w których kierowca dopiero w momencie dotarcia do danego miejsca orientuje się, że dalszy przejazd jest niemożliwy i konieczne jest ponowne wytyczanie trasy i tym samym nadrabianie nawet setek kilometrów.

Optymalizacja kosztów dzięki wykorzystaniu map HERE


Wszystkie firmy transportowe, które chcą osiągnąć jak najwyższe zyski, muszą wziąć pod uwagę fakt, że odpowiednie planowanie tras dla pojazdów ciężarowych pozwala na znaczną optymalizację kosztów. Przede wszystkim udaje się dzięki niemu uniknąć niepotrzebnego nadrabiania drogi spowodowanego wystąpieniem na trasie przeszkód uniemożliwiających dalszą jazdę. Co jednak równie ważne, wiedza na temat ukształtowania terenu i występujących na nim przeszkód pozwala na wyznaczenie takiej trasy, której przejechanie pozwoli na największą oszczędność paliwa. Dzięki informacjom, które zapewniają mapy HERE, wykonanie tego zadania jest znacznie łatwiejsze.
Aby móc przemierzać drogi ekspresowe i autostrady, niezbędne jest często uiszczenie odpowiedniej opłaty. Optymalne planowanie trasy ciężarówką wiąże się z koniecznością uwzględnienia tych kosztów i wyliczenia, jaki szlak będzie pozwalał na największe oszczędności. Ze względu na to, że pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, wyliczenie najbardziej opłacalnego wariantu bez pomocy specjalistycznych narzędzi jest bardzo trudne. Również tutaj z pomocą przychodzą aplikacje wykorzystujące mapy HERE, które są w stanie bardzo szybko i precyzyjnie porównać wszystkie opcje i wybrać tę, która będzie najbardziej opłacalna.

Najlepsze rozwiązania dla firm transportowych


Aby firma transportowa mogła utrzymać lub polepszyć swoją pozycję na rynku, konieczne jest nie tylko zatrudnianie najlepszych pracowników, ale także wyposażanie się w systemy i aplikacje optymalizujące ich pracę. Każdy przedsiębiorca zastanawiający się nad tym, jak sprawnie zarządzać flotą samochodów w firmie, musi brać pod uwagę fakt, że konkurencja, która wykorzystuje nowocześniejsze rozwiązania, będzie oferować swoje usługi w niższej cenie, a tym samym będzie w stanie przejąć wielu naszych klientów. Aby możliwe było ciągłe zwiększanie przychodów przy jednoczesnej redukcji wydatków, konieczne jest zainwestowanie w monitoring GPS, jak i aplikacje wykorzystujące mapy HERE. Nie tylko ułatwi to pracę kierowcom i osobom zajmującym się planowaniem tras, ale także umożliwi realne polepszenie pozycji rynkowej firmy.
Poniżej znajdują się przykładowe screny prezentujące w jaki sposób to wygląda w naszej aplikacji:

Mapy HERE

HERE Maps

Mapy HERE - nowoczesne rozwizanie dla transportuFunkcje, które oferuje rozwiązanie Here


Możliwość wyznaczenia trasy:

 • Po wpisaniu kodu pocztowego

 • Po wpisaniu adresu

 • Po wpisaniu miasta

 • możliwość edycji punktów startowych, miejsc docelowych oraz punktu pośredniego

 • prezentacja dystansu oraz szacowanego czasu

 • możliwość pomijania trasy wiodącej przez autostrady i drogi płatne


Planowanie trasy przed jej wyznaczeniem pozwala na wcześniejszą weryfikacje odcinków z opłatą drogową z uwzględnieniem jakim pojazdem się poruszamy:

 • podliczenie kwot, korzystając z dróg płatnych

 • wyszczególnienie dróg płatnych

 • możliwość tworzenia profilu pojazdu, który definiuje typ pojazdu oraz masę pojazdu


Podkład mapowy prezentuje następujące informacje:

 • dopuszczalna masa pojazdu na danej drodze

 • informacje o zakazie poruszania się pojazdem z niebezpiecznym ładunkiem na danym odcinku.

 • informacje o zakazie poruszania się pojazdem z naciskiem na oś większa niż x na danym odcinku

 • wysokości wiaduktów

Zobacz też

Włamania, napady czy też wypadki takie jak pożar i zalanie stanowią poważne zagrożenie zarówno dla naszego mienia, jak i dla bezpieczeństwa domowników. Profesjonalna ochrona domu jednorodzinnego pozwala na znaczne zredukowanie ryzyka wystąpienia wymienionych zdarzeń oraz na podjęcie natychmiastowych działań ratunkowych. Na jaki zakres ochrony domu warto się więc zdecydować i jak wybrać właściwą firmę ochroniarską?

W wyniku zatrucia czadem co roku umiera w Polsce kilkadziesiąt osób. Aby chronić się przed tym zagrożeniem, należy przede wszystkim regularnie sprawdzać sprawność urządzeń grzewczych i kominów. Niezwykle istotną czynnością, która pozwala zapobiec rozwojowi niebezpiecznych sytuacji, jest również montaż czujnika czadu. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego sprzęt ten jest aż tak ważny i czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze.

Możemy z radością ogłosić, że firma Juwentus po raz kolejny otrzymała nagrodą Lauru Konsumenta oraz Konsumenckiego Lidera Jakości. Wyróżnienia te świadczą o docenieniu naszych usług zarówno przez Klientów, jak i przez ekspertów. Bardzo dziękujemy za Państwa zaufanie!

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1