Mapy HERE – nowoczesne rozwiązanie dla transportu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Mapy HERE – nowoczesne rozwiązanie dla transportu


Juwentus GPS w swojej aplikacji do monitorowania pojazdów zapewnia profesjonalne mapy Google Maps (wer. Profesional) oraz HERE Maps (nowość) jako odpłatną opcję dla użytkowników systemu GPS24. Dzięki tej funkcji w naszym systemie wyróżniamy się na tle innych dając naszym użytkownikom możliwość korzystania z obu map oraz ich przełączania w dowolnym momencie. Każdy z dostawców map, zarówno Google Maps jak i mapy Here, ma swoje mocne strony.  Wykorzystując ich połączenie przy planowaniu, daje najlepsze rezultaty oraz możliwość najbardziej efektywnego wyznaczania przejazdów.

Mapy HERE – łatwiejsze planowanie tras


Mapy HERE są narzędziem coraz chętniej wybieranym przez firmy transportowe. Wykorzystujące je aplikacje rozwiązują bowiem wiele problemów, które w znacznym stopniu utrudniały pracę kierowców i zwiększały ogólne koszty związane z przewozem ładunków. Dzięki dostępowi do ogromnej ilości aktualnych informacji dotyczących dróg znacznie ułatwiają one planowanie tras dla pojazdów ciężarowych i redukują ryzyko natrafienia na sytuacje uniemożliwiające przejazd.

Planowanie tras dla pojazdów ciężarowych


Optymalne planowanie trasy dla ciężarówek jest kluczem do sukcesu dla każdej firmy transportowej. Zadanie to wymaga jednak ogromnej wiedzy i doświadczenia – konieczne jest bowiem uwzględnienie wielu czynników takich jak wysokość wiaduktów czy też dopuszczalna masa pojazdów na danej drodze. Co jeszcze bardziej utrudnia zadanie, często mamy do czynienia z nieprzewidzianymi sytuacjami – wypadek, zablokowany przejazd czy remont ulicy może spowodować wielogodzinne opóźnienia, które nie pozwolą dostarczyć ładunku na czas.
Właśnie z tego powodu zaczęły powstawać narzędzia, które ułatwiają planowanie trasy i umożliwiają znacznie łatwiejsze reagowanie na nieprzywidziane sytuacje na drodze. Niezastąpionym rozwiązaniem okazały się aplikacje wykorzystujące mapy HERE. Przynoszą one liczne korzyści zarówno kierowcom, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w planowanie tras.

Czym są mapy HERE?


Mapy HERE są jednym z niezwykle istotnych rozwiązań wykorzystywanych przez aplikacje służące do planowania tras. Nie tylko pozwalają one na precyzyjne określenie odległości, ale także dostarczają bezcennych informacji na temat utrudnień na drogach, które mogłyby wpłynąć na wydłużenie czasu przejazdu. Co jednak szczególnie istotne, dzięki wykorzystaniu przez producentów aplikacji zaawansowanych technologii skanowania, mapa HERE zawiera również inne dane istotne dla kierowców ciężarówek, takie jak na przykład:


 1. dopuszczalna masa pojazdu na danej drodze

 2. informacje o zakazie poruszania się pojazdem z niebezpiecznym ładunkiem na danym odcinku.

 3. informacje o zakazie poruszania się pojazdem z naciskiem na oś większa niż x na danym odcinku

 4. wysokości wiaduktów


Informacje te są również na bieżąco aktualizowane.

Mapy HERE – w jaki sposób mogą pomóc zaplanować trasę?


Dostęp do ogromnej ilości informacji, jaki dają mapy HERE, znacznie usprawnia pracę osób zajmujących się planowaniem tras dla ciężarówek. Stosowanie wykorzystujących to rozwiązanie aplikacji pozwala na automatyczne wytyczenie najbardziej optymalnej trasy, przy uwzględnieniu wielu parametrów pojazdu. Dzięki możliwości wprowadzenia danych takich jak wymiary ciężarówki, jej masa, rozstaw osi czy przewożony ładunek zyskamy pewność, że wybrane przez aplikacje drogi będą faktycznie umożliwiały zgodny z prawem przejazd. Pozwoli to uniknąć problematycznych sytuacji, w których kierowca dopiero w momencie dotarcia do danego miejsca orientuje się, że dalszy przejazd jest niemożliwy i konieczne jest ponowne wytyczanie trasy i tym samym nadrabianie nawet setek kilometrów.

Optymalizacja kosztów dzięki wykorzystaniu map HERE


Wszystkie firmy transportowe, które chcą osiągnąć jak najwyższe zyski, muszą wziąć pod uwagę fakt, że odpowiednie planowanie tras dla pojazdów ciężarowych pozwala na znaczną optymalizację kosztów. Przede wszystkim udaje się dzięki niemu uniknąć niepotrzebnego nadrabiania drogi spowodowanego wystąpieniem na trasie przeszkód uniemożliwiających dalszą jazdę. Co jednak równie ważne, wiedza na temat ukształtowania terenu i występujących na nim przeszkód pozwala na wyznaczenie takiej trasy, której przejechanie pozwoli na największą oszczędność paliwa. Dzięki informacjom, które zapewniają mapy HERE, wykonanie tego zadania jest znacznie łatwiejsze.
Aby móc przemierzać drogi ekspresowe i autostrady, niezbędne jest często uiszczenie odpowiedniej opłaty. Optymalne planowanie trasy ciężarówką wiąże się z koniecznością uwzględnienia tych kosztów i wyliczenia, jaki szlak będzie pozwalał na największe oszczędności. Ze względu na to, że pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, wyliczenie najbardziej opłacalnego wariantu bez pomocy specjalistycznych narzędzi jest bardzo trudne. Również tutaj z pomocą przychodzą aplikacje wykorzystujące mapy HERE, które są w stanie bardzo szybko i precyzyjnie porównać wszystkie opcje i wybrać tę, która będzie najbardziej opłacalna.

Najlepsze rozwiązania dla firm transportowych


Aby firma transportowa mogła utrzymać lub polepszyć swoją pozycję na rynku, konieczne jest nie tylko zatrudnianie najlepszych pracowników, ale także wyposażanie się w systemy i aplikacje optymalizujące ich pracę. Każdy przedsiębiorca zastanawiający się nad tym, jak sprawnie zarządzać flotą samochodów w firmie, musi brać pod uwagę fakt, że konkurencja, która wykorzystuje nowocześniejsze rozwiązania, będzie oferować swoje usługi w niższej cenie, a tym samym będzie w stanie przejąć wielu naszych klientów. Aby możliwe było ciągłe zwiększanie przychodów przy jednoczesnej redukcji wydatków, konieczne jest zainwestowanie w monitoring GPS, jak i aplikacje wykorzystujące mapy HERE. Nie tylko ułatwi to pracę kierowcom i osobom zajmującym się planowaniem tras, ale także umożliwi realne polepszenie pozycji rynkowej firmy.
Poniżej znajdują się przykładowe screny prezentujące w jaki sposób to wygląda w naszej aplikacji:

Mapy HERE

HERE Maps

Mapy HERE - nowoczesne rozwizanie dla transportuFunkcje, które oferuje rozwiązanie Here


Możliwość wyznaczenia trasy:

 • Po wpisaniu kodu pocztowego

 • Po wpisaniu adresu

 • Po wpisaniu miasta

 • możliwość edycji punktów startowych, miejsc docelowych oraz punktu pośredniego

 • prezentacja dystansu oraz szacowanego czasu

 • możliwość pomijania trasy wiodącej przez autostrady i drogi płatne


Planowanie trasy przed jej wyznaczeniem pozwala na wcześniejszą weryfikacje odcinków z opłatą drogową z uwzględnieniem jakim pojazdem się poruszamy:

 • podliczenie kwot, korzystając z dróg płatnych

 • wyszczególnienie dróg płatnych

 • możliwość tworzenia profilu pojazdu, który definiuje typ pojazdu oraz masę pojazdu


Podkład mapowy prezentuje następujące informacje:

 • dopuszczalna masa pojazdu na danej drodze

 • informacje o zakazie poruszania się pojazdem z niebezpiecznym ładunkiem na danym odcinku.

 • informacje o zakazie poruszania się pojazdem z naciskiem na oś większa niż x na danym odcinku

 • wysokości wiaduktów

Zobacz też

Niektóre osoby mogą uważać, że sprzątanie to prosta czynność, a znalezienie firmy, która świadczy profesjonalne usługi porządkowe nie jest niczym trudnym. Łatwo jest jednak przekonać się o niezgodności z prawdą tego twierdzenia. Na rynku działa obecnie bowiem wiele firm sprzątających, a świadczony przez nie zakres i poziom usług znacznie się od siebie różni. Osoby, którym zależy na najwyższych standardach porządku, muszą więc poświęcić dużo uwagi, aby znaleźć specjalistów, którym można zaufać. Będzie to jednak znacznie łatwiejsze, kiedy dowiemy się, jakimi cechami wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.

Monitoring wizyjny to rozwiązanie, na które często decydują się firmy chcące zadbać o wysokie standardy bezpieczeństwa. Decyzja o wyborze konkretnego systemu często nie jest jednak poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że nowoczesne technologie zapewniają nie tylko ochronę obiektu, ale także automatyzację i usprawnienie wielu zadań. By móc podjąć właściwą decyzję, warto więc przyjrzeć się temu, jakie korzyści da firmie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Ochrona danych osobowych stała się w ciągu ostatnich lat bardzo ważnym tematem, na który chętnie wypowiada się wiele osób. Niestety czasami pojawiają się przez to również błędne informacje dotyczące zależności między monitoringiem wizyjnym a RODO. Niektóre osoby mogą ze względu na to mieć wątpliwości dotyczące montażu kamer w miejscu pracy. Warto więc rozwiać wszystkie związane z tym mity i wyjaśnić zasady prowadzenia monitoringu wizyjnego.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1