Jak sprawnie zarządzać flotą samochodów w firmie?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Sama inwestycja w samochody nie wystarczy, by firma się rozwijała. Dopiero odpowiednie zarządzanie bogatą flotą pojazdów może przynieść wymierne efekty i korzyści dla właściciela przedsiębiorstwa. Co jest ważne w prawidłowym zarządzaniu
flotą? Przede wszystkim kontrola nad tym, co dzieje się z pojazdem, gdy jest poza firmą, a więc – czy kierowca stosuje się do przepisów, czy korzysta z auta tylko służbowo, jaki ma styl jazdy itd.

Do sprawnego zarządzania, monitorowania i dostępu do informacji o stanie technicznym floty przydaje się oferowany przez naszą firmę monitoring GPS. Już wielu właścicieli firm transportowych zaufało naszemu doświadczeniu, by przejąć pełną kontrolę nad swoimi pojazdami.


Skuteczne zarządzanie flotą

Automatyzacja procesów usprawniająca codzienną pracę to coś, co stopniowo staje się standardem w polskich firmach, nie tylko tych zajmujących się transportem. Jednak właśnie w transporcie umiejętność
skutecznego zarządzania jest na wagę złota. Każdy pracodawca chciałby wiedzieć:

 

gdzie w danej chwili znajduje się kierowca, poruszający się jego pojazdem,

jak korzysta z powierzonego mu samochodu,

czy istnieją sposoby na optymalizację kosztów przejazdów.

 

Wszystko to jest możliwe dzięki monitoringowi GPS. Skuteczne zarządzanie flotą nie musi być czasochłonne. Wystarczy dobrze je zautomatyzować, by móc cieszyć się wynikami i gwarantowaną oszczędnością, która jest wynikiem konkretnych działań.

Optymalizacja kosztówJak już wspomnieliśmy, inwestycja w kolejne samochody nie będzie zadowalająca, jeśli pozostałe nie są pod kontrolą i być może generują dodatkowe, zbędne koszty. W dążeniu do wdrażania optymalizacji kosztów na pewno pomoże monitoring GPS i jeśli masz w coś zainwestować, zainwestuj najpierw w możliwość lokalizacji i przeglądu stanu pojazdu na odległość. Dostęp do danych, takich jak poziom paliwa, prędkość poruszania się, styl jazdy znacznie ułatwiają wprowadzenie zmian, które będą korzystne i dla kierowcy, i dla firmy. Optymalizacja kosztów poprzez zastosowanie monitoringu GPS ma miejsce na dwa sposoby. Po pierwsze kierowcy, mający świadomość, że są obserwowani, nie dopuszczają się nadużyć oraz jeżdżą bardziej ekonomicznie. Po drugie jako zarządca floty masz wgląd do statystyk i w łatwy sposób możesz dokonać analiz, dzięki którym wdrożysz stosowne działania prowadzące do oszczędności - może to być na przykład zmiana tras.

Kontrola paliwaMonitoring GPS kontroluje także ilość zużytego paliwa. Choć kierowcom czasami wydaje się, że pracodawcy zakładają ten system głównie po to, aby ich kontrolować, tak naprawdę to nie jedyna przyczyna. GPS i możliwa dzięki niemu kontrola paliwa to sposób na wypracowanie drogi do oszczędności. Wgląd w stan przejechanych kilometrów i analiza stylu jazdy umożliwiają wypracowanie zmian, które pozytywnie wpłyną na zmniejszenie kosztów w firmie.

 

Rankingi stylu jazdyDlaczego zwracanie uwagi na styl jazdy jest tak ważne? Styl jazdy może być ekonomiczny lub wręcz przeciwnie. Jeśli jednak kierowca jeździ z rozwagą i dostosowuje styl jazdy do warunków, wówczas możliwe jest zaoszczędzenie na paliwie. Poza tym właściwy sposób jazdy sprawia, że pojazd rzadziej ulega awariom, a oszczędności można także wypracować na zmniejszeniu kosztów naprawy. Poza tym, ostrożny styl jazdy to również mniejsze ryzyko wypadków.

 

Jazda prywatna i służbowaCele podróży kierowcy można podzielić na jazdę prywatną oraz jazdę służbową. To bardzo istotne rozróżnienie, szczególnie ze względu na późniejsze rozliczenia podatkowe firmy. Rozdzielenie jazdy prywatnej od służbowej powinno być kontrolowane. Dzięki korzystaniu z monitoringu GPS można z łatwością wykryć prywatne przejazdy kierowców i oddzielić je od przejazdów służbowych. Kontrola nad tym pozwala na ułatwienie pracy działu księgowości, który nie będzie miał wątpliwości, które z przejechanych kilometrów były wykonane w celach służbowych, a które w prywatnych.

 

Lokalizacja pojazdówKorzystanie z usługi pozwalającej na lokalizację pojazdów zapewnia bezpieczeństwo dla obu stron – kierowcy i pracodawcy. W szczególnych przypadkach dzięki lokalizatorowi możliwe jest odnalezienie skradzionego samochodu, ale warto pamiętać, że monitoring GPS przydaje się nie tylko w takich kryzysowych momentach. Dzięki ustaleniu lokalizacji pojazdu pracodawca wie, na jakim etapie realizacji zadania (ładunku, transportu, rozładunku) są wszystkie jego pojazdy. Jest w stanie lepiej zarządzać flotą i
zleceniami.

 

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną firmę transportową w XXI wieku bez monitoringu GPS zainstalowanego we flocie samochodów. Z naszych usług wypożyczenia sprzętu i montażu GPS korzystają małe i duże przedsiębiorstwa. Jesteśmy otwarci na propozycje klientów i zapewniamy sprawne wykonanie instalacji. Sama lokalizacja pojazdów jest cenionym rozwiązaniem. Z jednej strony pozwala na pewnego rodzaju kontrolę pracowników (w pozytywnym wydźwięku – kontrolę jego pracy), chroni przed kradzieżą, a zmiany wdrożone na podstawie danych z lokalizatora, mogą przyczynić się do obniżenia kosztów. Biorąc pod uwagę duże firmy – koszty te mogą być rzeczywiście odczuwalnie niższe.


Identyfikacja kierowcówZazwyczaj jeden kierowca jest odpowiedzialny za jeden pojazd. Jednak nie zawsze. Czasami w dłuższą trasę wybiera się dwóch kierowców. Żeby rozliczenie czasu pracy każdego z nich, a także ustalenie, który przyjmuje określony styl jazdy, było możliwe, przydaje się opcja identyfikacji kierowców. Zapewnia ją oczywiście monitoring GPS, odpowiednio rozbudowany o identyfikator w 1 z 3 postaci:


  •     pastylek Dallas,
  •    kart RFID,
  •    karty kierowcy, zapisanej w tachografie.Nie ma wątpliwości, że identyfikacja kierowców to również skuteczne zabezpieczenie pojazdów przed kradzieżą. Usługa ta w zasadzie uniemożliwia dostanie się do pojazdu lub jego uruchomienie osobie do tego nieupoważnionej.

Jesteśmy przekonani, że oferowana przez nas usługa monitoringu GPS usprawni pracę w Twojej firmie transportowej na wielu płaszczyznach. Nie ulega wątpliwości, że dzięki niewielkiej inwestycji w system monitorujący, przedsiębiorcy mają szansę na duże oszczędności i możliwość sprawnego zarządzania flotą samochodów bez wychodzenia z biura.

Zobacz też

Widok zdewastowanej czy chociażby nawet uchylonej bramy garażowej, która na 100% powinna być zamknięta, przywołują na myśl najgorsze scenariusze. Włamanie i kradzież cennego auta, rowerów czy narzędzi to nie tylko olbrzymie straty materialne, ale przede wszystkim ogromny stres i totalne zaburzenie poczucia własnego bezpieczeństwa. W związku z powyższym inwestycja w alarm do garażu to Twoja najlepsza decyzja! Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najskuteczniejszego systemu alarmowego do garażu.

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa znaczącą rolę w wielu dziedzinach, a branża transportowa nie jest wyjątkiem. Jednym z najnowszych rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność wśród firm transportowych, jest elektroniczny system opłat drogowych, znany jako e-TOLL, połączony z monitoringiem GPS. Jako lider w dziedzinie usług dla floty transportowej, oferujemy szeroki zakres usług związanych z e-TOLL, aby pomóc firmom w zarządzaniu flotą i optymalizacji kosztów operacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się temu, o czym musisz wiedzieć na temat e-TOLL dla firm transportowych.

Z radością informujemy, iż marka Juwentus otrzymała nagrodę Medal Europejski za usługę "Monitoring wizyjny i zdalna wideo-weryfikacja alarmów połączona z ochroną doraźną". Business Centre Club po raz trzydziesty czwarty przyznało Medale Europejskie. Powyższa nagroda honoruje firmy, których produkty i usługi spełniają najwyższe standardy europejskie. Jest to wyróżnienie za ciężką pracę, poświęcenie i nieustępliwość, ale przede wszystkim docenia się tu przedsiębiorczość.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1