Monitoring wizyjny – jakie korzyści przyniesie?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Nowoczesny monitoring wizyjny – jakie korzyści przyniesie firmie?


Monitoring wizyjny to rozwiązanie, na które często decydują się firmy chcące zadbać o wysokie standardy bezpieczeństwa. Decyzja o wyborze konkretnego systemu często nie jest jednak poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że nowoczesne technologie zapewniają nie tylko ochronę obiektu, ale także automatyzację i usprawnienie wielu zadań. By móc podjąć właściwą decyzję, warto więc przyjrzeć się temu, jakie korzyści da firmie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Monitoring wizyjny a inne sposoby ochrony firmy


Monitoring wizyjny jest jedną z wielu metod wykorzystywanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa firmy. Zarówno średnie, jak i duże przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się jednak na to rozwiązanie. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że współcześnie stosowany system monitoringu wizyjnego wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, które zapewniają nieporównywalnie skuteczniejszą ochronę. Gwarantuje on także równie wysokie standardy bezpieczeństwa o każdej porze dnia i jest mniej podatny na błędy pracowników.
Jeszcze niedawno monitoring firmy stosowany był jedynie jako podstawowy środek ochrony przed kradzieżami i wandalizmem. Sytuacja ta zmieniła się jednak za sprawą rozwoju wykorzystywanych technologii. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom skuteczność monitoringu wizyjnego w znacznym stopniu wzrosła, a wiele zadań udało się zautomatyzować. Co jednak szczególnie istotne, pojawiły się także dodatkowe udogodnienia, dzięki którym standardy bezpieczeństwa stały się jeszcze wyższe. O jakich benefitach jednak mowa?

Jakie technologie wykorzystuje nowoczesny monitoring firmy?


Nowoczesny monitoring wizyjny firmy pozwala kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo chronionego obiektu oraz znajdujących się w nim pracowników. Monitoring wizyjny pozwala na ochronę obwodową obiektu, a także wyznaczenie stref objętych specjalną ochroną. Wykorzystywana przez kamery analiza obrazu, umożliwia między innymi wykrycie zagrożenia pożarowego oraz innych niebezpiecznych zdarzeń. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom możliwe jest więc znaczne zredukowania ryzyka wystąpienia niebezpiecznych wypadków.

Rozwój stosowanych technologii pozwolił jednak nie tylko zwiększyć skuteczność monitoringu wizyjnego w firmie, ale także pomógł zoptymalizować wiele zadań. Przykładem tego może być automatyczne podnoszenie szlabanu dla uprawnionych pojazdów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu coraz chętniej stosowanego systemu rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Wygodę zwiększają także udogodnienia takie jak wideo obchód czy wirtualna recepcja, dzięki której przyjmowanie klientów jest znacznie łatwiejsze.

Nowoczesny monitoring wizyjny – korzyści dla firmy


Rozwiązanie, jakim jest monitoring wizyjny, nie tylko zwiększy bezpieczeństwo i wygodę, ale także pomoże zoptymalizować koszty związane z ochroną przedsiębiorstwa. Dzięki jego zastosowaniu możliwe będzie bowiem zautomatyzowanie czynności, które do tej pory musiały być wykonywane przez pracowników fizycznie obecnych w obiekcie. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy pozwoli także zyskać pewność, że każde niepożądane zdarzenie zostanie natychmiastowo wykryte, a odpowiednie działania zostaną podjęte szybko i bez narażania pracowników na niebezpieczeństwo.

Jak wybrać odpowiedni system monitoringu wizyjnego?


Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nie każda firma oferująca monitoring wizyjny zapewni równie wysokie standardy ochrony obiektu. Aby wykorzystanie tego rozwiązania przyniosło oczekiwane rezultaty, zastosowane środki muszą być odpowiednio dobrane do potrzeb. Innego podejścia wymagają bowiem małe i średnie firmy, a innego duże przedsiębiorstwa. Niezwykle istotne jest także zastosowanie kamer i innych urządzeń pozwalających na wykorzystanie wszystkich omawianych nowoczesnych rozwiązań.
Aby osiągnąć najwyższy standard bezpieczeństwa konieczny jest także oczywiście prawidłowy montaż kamer oraz sprawowanie nadzoru przez wykwalifikowanych pracowników, którzy wiedzą, jakie działania powinny zostać podjęte w sytuacjach zwiększonego ryzyka. Wszystko to wymaga jednak dużego doświadczenia. Właśnie z tego powodu usługi monitoringu wizyjnego najlepiej jest powierzyć firmie, która nie tylko wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne, ale także od lat skutecznie chroni duże, średnie i małe obiekty.

Zobacz też

Niektóre osoby mogą uważać, że sprzątanie to prosta czynność, a znalezienie firmy, która świadczy profesjonalne usługi porządkowe nie jest niczym trudnym. Łatwo jest jednak przekonać się o niezgodności z prawdą tego twierdzenia. Na rynku działa obecnie bowiem wiele firm sprzątających, a świadczony przez nie zakres i poziom usług znacznie się od siebie różni. Osoby, którym zależy na najwyższych standardach porządku, muszą więc poświęcić dużo uwagi, aby znaleźć specjalistów, którym można zaufać. Będzie to jednak znacznie łatwiejsze, kiedy dowiemy się, jakimi cechami wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.

Juwentus GPS w swojej aplikacji do monitorowania pojazdów zapewnia profesjonalne mapy Google Maps (wer. Profesional) oraz HERE Maps (nowość) jako odpłatną opcję dla użytkowników systemu GPS24. Dzięki tej funkcji w naszym systemie wyróżniamy się na tle innych dając naszym użytkownikom możliwość korzystania z obu map oraz ich przełączania w dowolnym momencie. Każdy z dostawców map, zarówno Google Maps jak i mapy Here, ma swoje mocne strony. Wykorzystując ich połączenie przy planowaniu, daje najlepsze rezultaty oraz możliwość najbardziej efektywnego wyznaczania przejazdów.

Ochrona danych osobowych stała się w ciągu ostatnich lat bardzo ważnym tematem, na który chętnie wypowiada się wiele osób. Niestety czasami pojawiają się przez to również błędne informacje dotyczące zależności między monitoringiem wizyjnym a RODO. Niektóre osoby mogą ze względu na to mieć wątpliwości dotyczące montażu kamer w miejscu pracy. Warto więc rozwiać wszystkie związane z tym mity i wyjaśnić zasady prowadzenia monitoringu wizyjnego.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1