Lokalizatory GPS - czy warto je zastosować?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Świat zmienia się na naszych oczach, a to, co jeszcze wczoraj uchodziło za coś futurystycznego, dzisiaj jest czymś zwyczajnym, jakby istniało od zawsze. Idealnym przykładem Global Positioning System, znany bardziej jako skrót - GPS. Stworzony w latach 70., ulepszany w kolejnych dekadach, prawdziwie na znaczeniu zyskał dopiero na początku XXI wieku, gdyż stał się dostępny dla wszystkich. Dzięki tej technologii pojawiły się również lokalizatory GPS, które przydają się w wielu sytuacjach!


GPS - potrafi więcej niż myślisz


GPS-y całkowicie zmieniły podróżowanie, bo zamiast papierowej mapy bądź pytania miejscowych o drogę, wystarczy zestaw GPS lub zwykły smartfon, w którym mamy zaimplementowany ten moduł. Wystarczy wybrać miejsce docelowe, a system dopasuje dla nas najlepszą trasę, dzięki czemu szybko dojedziemy tam, gdzie chcemy. 

Jak się jednak okazuje, na tym nie kończy się zastosowanie nawigacji satelitarnej, czego dobitnym dowodem są lokalizatory GPS, za pomocą których namierzymy domowników (co ma ogromne znaczenie w przypadku dzieci), ale też samochody, motocykle, rowery, a nawet maszyny budowlane czym uchronimy nasz pojazd w razie kradzieży. Jak dokładnie działa taka lokalizacja GPS? Sprawdźmy na przykładach!


GPS - aby mniej zamartwiać się o bliskich


Agencja ochrony Juwentus stale rozwija swoją ofertę o nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest osobisty lokalizator GPS, który wielkością zbliżony jest do karty kredytowej. Bez problemu więc schowamy go w kieszeni, portfelu czy torebce osoby, której miejsce pobytu chcemy kontrolować. Monitoring GPS sprawdzi się idealnie, gdy mamy dzieci, bo dzięki inteligentnej funkcji namierzania zobaczymy na ekranie swojego telefonu, jaką trasę pokonuje nasza pociecha. Sprzęt również wyposażony jest w przycisk SOS, więc dziecko w razie zagrożenia będzie mogło go użyć, a agencja ochrony zostanie szybko powiadomiona o zdarzeniu i błyskawicznie zadziała. Ciekawą opcją jest również strefa ochronna wyznaczana na mapie, po opuszczeniu której wysyłana jest informacja o takim zdarzeniu. Warto również wspomnieć o tym, że takie urządzenie może pracować bardzo długo (nawet do 6 miesięcy bez konieczności ładowania), także w trudnych warunkach atmosferycznych.

Skradziony samochód można odzyskać!


Monitoring GPS docenią również właściciele samochodów, bo zainstalowany w pojeździe wskaże dokładne miejsce jego postoju. Ma to szczególne znaczenie, gdy ktoś ukradnie nasze auto, ponieważ w normalnej sytuacji (bez omawianego zabezpieczenia) szansa namierzenia samochodu jest bardzo mała. Za sprawą wbudowanego GPS stanie się to bardzo proste! Najlepsze firmy ochroniarskie po dostaniu informacji o lokalizacji pojazdu działają bardzo szybko, organizując akcję w celu odzyskania naszej własności. 

Co zyskujemy dodatkowo?


Ale to nie wszystko, bo system monitoringu zapewnia dużo więcej, między innymi przycisk pomocy, który jest niezwykle ważny w momencie napadu. Po jego naciśnięciu ochrona dostaje informacje i rusza do akcji! Ponadto, z ogromnych możliwości lokalizatora GPS skorzystają też właściciele jednośladów: motocykli i rowerów. Ukryte w nich dyskretnie sterowniki GPS - podobnie jak w przypadku samochodów - zawsze podpowiedzą miejsce, w jakim się znajdują. 

Tak mały i niepozorny lokalizator GPS, a tyle nieograniczonych sposobów, aby zawsze chronić to, co najważniejsze, czyli dzieci oraz mieć oko na cenne materialne przedmioty.

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1