Bezpieczny dom - jaki system alarmowy wybrać?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Ważne jest stosowanie chociaż podstawowego zabezpieczenia


Jeśli dom stoi z dala od innych zabudowań, jest mocno osłonięty płotem lub szpalerem drzewa, a jego drzwi nie są widoczne dla przechodniów, warto zainwestować przynajmniej w podstawowe zabezpieczenia. Drzwi antywłamaniowe i wzmocnione zamki ryglujące są tu absolutną podstawą. Nie ukrywamy jednak, że szczególnie taka lokalizacja budynku, powinna być chroniona przez alarm domowy, monitoring wizyjny lub firmę ochroniarską.

Na co zwrócić uwagę wybierając systemy alarmowe?

Decydując się na monitoring domu, warto dokładnie przemyśleć projekt instalacji alarmowej. Przy wyborze alarmu trzeba wziąć pod uwagę lokalizację domu, kształt budynku, liczbę drzwi i okien, umiejscowienie drzwi wejściowych, sposób ogrodzenia działki, a nawet tryb życia mieszkańców budynku. Instalacja alarmowa przygotowana na podstawie tych informacji zapewni każdemu bezpieczeństwo, nie kumulując nadmiernych wydatków i chybionych zakupów.

Podstawowe rodzaje systemów alarmowych

Rynek oferuje kilka rodzajów alarmów domowych. Najtańszymi, choć skutecznymi, są systemy alarmowe przewodowe, do których należy nad lub podtynkowa instalacja monitorująca, w tym proste kamery przemysłowe. Innym rodzajem rozbudowanych systemów ochronnych są alarmy bezprzewodowe, działające w oparciu o fale radiowe. Przekaz może być tu jednak często zakłócany, więc coraz więcej domów uzbraja się w sieć czujek. Instalacje te wyposażone są w detektory ruchu, wibracji czy stłuczenia szyb oraz w magnetyczne czujniki wykrywające próby otwarcia okien i drzwi. Uruchamiają one alarm i wysyłają impuls do centrali firmy ochroniarskiej, prowadzącej monitoring domu i monitoring wizyjny. 

Wybierając monitoring domu, można skorzystać z czterech klas urządzeń:
A – popularny alarm domowy dla mieszkań o niskim zagrożeniu włamaniem
B – alarm standardowy o wysokiej jakości działania, odporny na zakłócenia przekazu i zabezpieczony przed przesterowaniem
C – alarm wysoce zabezpieczony przed zakłóceniami i sabotażem, stosowany w miejscach narażonych na częste włamania
S – alarm najwyższej klasy

Fizyczna ochrona mienia i ludzi

Szczególnie jeśli posesja wymaga wyjątkowej ochrony, warto skorzystać z dodatkowego wsparcia. Ochrona fizyczna to idealne uzupełnienie systemów alarmowych. Razem z systemem czujek, podglądem wideo, a także monitoringiem pojazdów są gwarancją wysokiego stopnia bezpieczeństwa mienia oraz osób związanych z monitorowaną posiadłością.

Zobacz też

Statystyki policyjne nie pozostawiają złudzeń: w okresie okołoświątecznym znacznie wzrasta liczba włamań i kradzieży. Złodzieje wykorzystują nasze zabieganie i częste wyjazdy, mają też świadomość, że w tym czasie kupujemy sporo nowych produktów, często bardzo wartościowych. O pladze włamań z ubieraniem choinki w tle wiedzieli i kinowi twórcy, pisząc scenariusz bożonarodzeniowego klasyka, filmu Kevin sam w domu. Ta znana chyba wszystkim historia nie tylko wzrusza i bawi, ale też przypomina, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie swojej posesji przed nieproszonymi gośćmi. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto pomyśleć o ochronie domu oraz firmy, zanim wpadniesz w wir świątecznych przygotowań!

Jarosław R. Łuczkiewicz, Dyrektor ds. Monitoringu Wizyjnego i Wdrożeń, Projektant w Ochrona Juwentus, wypowiedział się w Magazynie Galerie Handlowe na temat roli monitoringu w handlu detalicznym. W swoim komentarzu zwrócił uwagę na istotę zaawansowanych systemów monitoringu, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także wspierają zarządzanie i sprzedaż w sklepach. Dzięki nowoczesnym technologiom monitoring umożliwia analizę ruchu klientów, optymalizację ekspozycji towarów oraz szybkie reagowanie na potencjalne zagrożenia. Słowa Jarosława R. Łuczkiewicza mają szczególne znaczenie w kontekście zmieniających się wyzwań w branży, gdzie wykorzystanie technologii staje się coraz bardziej istotne.

Mycie okien na wysokości w biurowcach to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa i efektywności. Czyste okna wpływają na wygląd budynku, tworząc profesjonalny wizerunek firmy, a jednocześnie zapewniają lepsze doświetlenie pomieszczeń, co z kolei sprzyja wydajności pracowników. Jednak mycie okien w wysokich budynkach, zwłaszcza okien nieotwieranych, stanowi duże wyzwanie, wymagające specjalistycznych technik i odpowiedniego sprzętu. Jakie techniki i narzędzia sprawdzają się najlepiej przy myciu okien na wysokości? Czy warto zlecać takie zadania specjalistom? Na te i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do czytania!

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1