Ład i porządek na chronionym osiedlu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
W piramidzie potrzeb Maslowa bezpieczeństwo widnieje na samym dole (tuż nad potrzebami fizjologicznymi), co oznacza, że zapewnienie sobie tego spokoju stanowi dla każdego człowieka prawdziwy priorytet. Gdy czujemy, że nic nam nie zagraża, możemy się realizować, spełniać swoje marzenia, przełamywać kolejne bariery i radzić sobie z różnymi życiowymi wyzwaniami. Niestety, w dużych miastach ciężko o spokój, dlatego ogromną popularnością cieszą się strzeżone osiedla.

Bezpieczeństwo to podstawa

W dobrze chronionych osiedlach ograniczone zostają do minimum incydenty związane z kradzieżami i rozbojami. Nie ma też tu miejsca na zakłócanie ciszy nocnej, bo wszelkie takie zdarzenia zostają zaklasyfikowane jednakowo - jako działanie, które należy wyeliminować. Nie po to wydajemy ogromne pieniądze czy zaciągamy kredyty, aby zamieszkać w miejscu, które nie tylko będzie niebezpieczne, ale i niezbyt komfortowe do zamieszkania. Wynajęta agencja ochrony musi więc zatroszczyć się o nasz spokój i poczucie, że nic nam nie zagraża i nikt nie zmąci naszego domowego miru. Wybierając strzeżone osiedle, musimy zwrócić uwagę, czy ma ono faktycznie taki status, czy to tylko nazwa, za którą nie stoją realne działania. Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze - system alarmowy

Podstawą bezpieczeństwa jest profesjonalny system alarmowy. Podłączony do całodobowego centrum monitorowania agencji ochrony, zapewnia, że w razie zagrożenia włamaniem lub rozbojem, kompetentny pracownik odpowiednio zareaguje. W firmie ochroniarskiej Juwentus dzieje się to błyskawicznie, przez co zagrożenie zostaje zawsze szybko zażegnane. 

Czy ten ruch powinien nas niepokoić?

Istotne jest również to, aby z systemem alarmowym zintegrowane były kamery z czujnikiem ruchu, które rejestrują to, co się dzieje w domu i przed nim, przesyłając obraz do operatora centrum monitorowania. Nie każdy ruch oznacza, że trzeba się niepokoić, bo czasem to po prostu zwierzę, które krąży koło domu. W agencji ochrony Juwentus operator w centrum monitorowania może zweryfikować, czy trzeba podejmować interwencje, czy nie ma takiej potrzeby. 

Patrole w okolicy - zawsze wskazane

Niezwykle ważna jest również ochrona fizyczna - specjalnie przeszkoleni pracownicy, którzy patrolują osiedle, sprawdzając, czy wszystko jest w porządku i nikt podejrzany nie kręci się w okolicy. W firmie ochroniarskiej Juwentus każdy z agentów zostaje wyposażony w nowoczesne elektroniczne urządzenia nadzoru, a w razie potrzeby na miejsce zdarzenia wysyłana jest załoga interwencyjna.

Ochrona osiedla powinna być więc kompleksowa, aby zagrożenie czające się z różnych stron niczym nas nie zaskoczyło. 

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1