Ład i porządek na chronionym osiedlu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
W piramidzie potrzeb Maslowa bezpieczeństwo widnieje na samym dole (tuż nad potrzebami fizjologicznymi), co oznacza, że zapewnienie sobie tego spokoju stanowi dla każdego człowieka prawdziwy priorytet. Gdy czujemy, że nic nam nie zagraża, możemy się realizować, spełniać swoje marzenia, przełamywać kolejne bariery i radzić sobie z różnymi życiowymi wyzwaniami. Niestety, w dużych miastach ciężko o spokój, dlatego ogromną popularnością cieszą się strzeżone osiedla.

Bezpieczeństwo to podstawa

W dobrze chronionych osiedlach ograniczone zostają do minimum incydenty związane z kradzieżami i rozbojami. Nie ma też tu miejsca na zakłócanie ciszy nocnej, bo wszelkie takie zdarzenia zostają zaklasyfikowane jednakowo - jako działanie, które należy wyeliminować. Nie po to wydajemy ogromne pieniądze czy zaciągamy kredyty, aby zamieszkać w miejscu, które nie tylko będzie niebezpieczne, ale i niezbyt komfortowe do zamieszkania. Wynajęta agencja ochrony musi więc zatroszczyć się o nasz spokój i poczucie, że nic nam nie zagraża i nikt nie zmąci naszego domowego miru. Wybierając strzeżone osiedle, musimy zwrócić uwagę, czy ma ono faktycznie taki status, czy to tylko nazwa, za którą nie stoją realne działania. Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze - system alarmowy

Podstawą bezpieczeństwa jest profesjonalny system alarmowy. Podłączony do całodobowego centrum monitorowania agencji ochrony, zapewnia, że w razie zagrożenia włamaniem lub rozbojem, kompetentny pracownik odpowiednio zareaguje. W firmie ochroniarskiej Juwentus dzieje się to błyskawicznie, przez co zagrożenie zostaje zawsze szybko zażegnane. 

Czy ten ruch powinien nas niepokoić?

Istotne jest również to, aby z systemem alarmowym zintegrowane były kamery z czujnikiem ruchu, które rejestrują to, co się dzieje w domu i przed nim, przesyłając obraz do operatora centrum monitorowania. Nie każdy ruch oznacza, że trzeba się niepokoić, bo czasem to po prostu zwierzę, które krąży koło domu. W agencji ochrony Juwentus operator w centrum monitorowania może zweryfikować, czy trzeba podejmować interwencje, czy nie ma takiej potrzeby. 

Patrole w okolicy - zawsze wskazane

Niezwykle ważna jest również ochrona fizyczna - specjalnie przeszkoleni pracownicy, którzy patrolują osiedle, sprawdzając, czy wszystko jest w porządku i nikt podejrzany nie kręci się w okolicy. W firmie ochroniarskiej Juwentus każdy z agentów zostaje wyposażony w nowoczesne elektroniczne urządzenia nadzoru, a w razie potrzeby na miejsce zdarzenia wysyłana jest załoga interwencyjna.

Ochrona osiedla powinna być więc kompleksowa, aby zagrożenie czające się z różnych stron niczym nas nie zaskoczyło. 

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1