Ochrona sprzętu budowlanego

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Prowadzenie własnej firmy to wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła każdego dnia. Nie tylko musimy dbać o finanse i klientów, ale również o pracowników i sprzęt. Przykładem branży, w której szczególnie trzeba zwracać uwagę na firmowe pojazdy czy urządzenia, jest na pewno branża budowlana.

Kradzież maszyny budowlanej - skutki

Strata istotnej maszyny budowlanej, jaką jest na przykład koparka, wiąże się zazwyczaj z dużymi stratami finansowymi. Nie chodzi jednak tylko o samą wartość koparki, ale także o płynność w przeprowadzaniu prac. Opóźnienia w postępach budowy mogą mieć fatalne skutki i wiązać się z karami finansowymi i utratą renomy, co wiąże się z niechęcią współpracy wśród potencjalnych klientów. 
Warto więc się zabezpieczyć, tym bardziej że złodzieje potrafią konfiskować maszynę nie tylko w nocy, ale także za dnia, stosując na przykład sfałszowane dokumenty i udając pracownika firmy.

Bezpieczny sprzęt firmowy, a firma ochroniarska

Aby zminimalizować ryzyko kradzieży i włamań warto pomyśleć o usługach firm ochroniarskich. Po pierwsze ograniczają one do minimum szansę na dostęp nieodpowiednich osób do ciągników, równiarek, koparek czy materiałów budowlanych. Oferowany moduł ochronny, który zainstalowany przy maszynach ustali strefy pracy ich pracy, to bezpieczne rozwiązanie, które zapobiegnie kradzieży. Osoba z zewnątrz (lub pracownik), która będzie próbowała przywłaszczyć firmową maszynę, szybko zostanie zatrzymana na gorącym uczynku.

Po drugie, system monitoringu gps, który gwarantuje i oferuje Juwentus, może wpłynąć korzystnie na wydajność pracowników i spełnianie przez nich powierzonych zadań. Specjalna aplikacja umożliwia tworzenie raportów godzin danego pracownika czy zużycia paliwa z poszczególnej maszyny.
Pracownicy, którzy są pod kontrolą, pracują znacznie wydajniej, nie próbują także “nieczystych zagrań”, jak na przykład kradzieże paliwa.

Korzystanie z usług agencji ochrony jaką jest Juwentus, może znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów zarządzania flotą i pracownikami.


Zobacz też

Organizacja w firmie powinna być dopracowana w każdym szczególe, także w zakresie usług porządkowych. Utrzymanie czystości to absolutna podstawa, o którą powinniśmy się zatroszczyć. Zafrasowani innymi, ważniejszymi obowiązkami nie mamy niestety na to czasu, wynajmując do tych zadań zewnętrznych podwykonawców. Zobaczmy, jakie usługi porządkowe oferuje Juwentus.

Wyjazd na ferie to nierzadko jeden z przyjemniejszych okresów w roku. Wreszcie możemy odpocząć, nie martwiąc się obowiązkami i stresami związanymi z życiem prywatnym oraz zawodowym. Zobacz jak w tym czasie możesz zabezpieczyć swój dom.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1