Etoll dla firm transportowych

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Etoll dla firm transportowych - o czym musisz wiedzieć?

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa znaczącą rolę w wielu dziedzinach, a branża transportowa nie jest wyjątkiem. Jednym z najnowszych rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność wśród firm transportowych, jest elektroniczny system opłat drogowych, znany jako e-TOLL, połączony z monitoringiem GPS. Jako lider w dziedzinie usług dla floty transportowej, oferujemy szeroki zakres usług związanych z e-TOLL, aby pomóc firmom w zarządzaniu flotą i optymalizacji kosztów operacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się temu, o czym musisz wiedzieć na temat e-TOLL dla firm transportowych.

Czym jest system e-TOLL dla floty firmowej?

System e-TOLL na firmę to elektroniczny system poboru opłat drogowych, który został wprowadzony 01/10/2021 wypierając dotychczasowy viaTOLL. Zastępuje on tradycyjne metody płatności, takie jak gotówka czy karty kredytowe, podczas korzystania z płatnych autostrad, dróg ekspresowych czy mostów. System ten jest oparty na technologii GPS i umożliwia monitorowanie i automatyczne pobieranie opłat za przejazd przez odpowiednie bramki. Dzięki temu kierowcy nie muszą zatrzymywać się i płacić gotówką na miejscu, co przyspiesza i ułatwia przepływ ruchu drogowego.

Jak działa system poboru opłat e-TOLL dla firmy transportowej?

Aby skorzystać z e-TOLL, firma transportowa musi wyposażyć swoje pojazdy w specjalne urządzenia GPS, które są powiązane z systemem e-TOLL. Mowa tu o OBU lub ZSL, czyli urządzeniach rejestrujących przejazdy pojazdów przez punkty poboru opłat i automatycznie przesyłających informacje o kosztach do systemu zarządzania flotą. Dzięki temu przedsiębiorstwo może śledzić i kontrolować wydatki związane z opłatami drogowymi oraz otrzymywać raporty i faktury w czasie rzeczywistym.

Wybór konkretnego rozwiązania należy do właściciela pojazdu, trzeba jedynie pamiętać, iż do sprzedaży i obsługi urządzeń nawigujących, GDDKiA udzieliło zezwolenia jedynie starannie wyselekcjonowanym firmom. Agencja Ochrony Juwentus znajduje się na powyższej liście, a nasi etatowi instalatorzy gwarantują profesjonalny i szybki montaż zarówno pojedynczych komponentów, jak i kompleksowej instalacji monitoringu GPS.

OBU czy ZSL – urządzenia systemu poboru opłat e-TOLL

Czym kierować się przy wyborze konkretnego urządzenia pokładowego? Poniższa charakterystyka z pewnością pomoże w dokonaniu trafnej decyzji.

  • OBU, czyli On Board Unit, to urządzenie do samodzielnego montażu, którego głównym atutem jest możliwość stosunkowo łatwego odinstalowania i przeniesienia do innego pojazdu. Ważne jednak by za każdym razem pamiętać o aktualizacji danych i sprawdzeniu poprawności podłączenia. Jest to urządzenie ładowane za pomocą zasilacza zapalniczki i może być umiejscowione w dowolnym w miejscu w kokpicie, istotne jedynie by umieszczona na obudowie dioda, która informuje o prawidłowym działaniu sprzętu, znajdowała się w zasięgu wzroku kierowcy. Wybór OBU jest rekomendowany szczególnie w przypadku posiadania wielu firmowych samochodów, z których korzystamy naprzemiennie.
  • ZSL, czyli Zewnętrzny System Lokalizacyjny to podłączane bezpośrednio do instalacji elektrycznej pojazdu, urządzenie do stałej rejestracji jego położenia, łączące się z tachografem i CAN. W związku z powyższym jego instalacja wymaga posiadania fachowej wiedzy i musi zostać dokonana przez doświadczonego instalatora. ZSL gwarantuje nieprzerwany sygnał geolokalizacyjny, dzięki czemu ułatwia dokonywanie płatności przez niemal bezbłędne wyznaczanie czasu wjazdu na płatną autostradę, oraz długość przebytej trasy. Nie musimy wobec tego obawiać się naliczenia żadnych kar za bezprawne pokonanie płatnego odcinka autostrady.

Korzyści e-TOLL dla firm transportowych

Wspomniana automatyczna płatność za przejazdy, to przede wszystkim oszczędność czasu, większy komfort podróżowania i precyzyjne monitorowanie kosztów, ale nie są to jedyne atuty systemu e-TOLL dla firm. Wybierając Juwentus GPS, zyskujesz nowoczesne rozwiązanie biznesowe umożliwiające integrację monitoringu floty, z systemem poboru opłat e-TOLL. Takie rozwiązanie w istotny sposób wspiera zarządzanie i optymalizację kosztów, m.in. w obszarach:

  • Kontroli położenia pojazdów w czasie rzeczywistym
  • Kontroli paliwa, dzięki dostępności do takich informacji jak miejsce tankowania, ilość tankowanego paliwa, jego zużycie i ewentualne ubytki na trasie.
  • Ocena stylu jazdy, możliwa dzięki innowacyjnym sensorom 3D, które wraz z analizą pozostałych parametrów pozwalają określić obroty silnika, gwałtowne hamowanie i przyspieszanie, przekraczanie dozwolonej prędkości itp.
  • Modyfikacji tras, godzin przejazdu, miejsc tankowania itp. Dzięki dostępności do szczegółowych danych możliwe jest rzetelne przeanalizowanie rentowności dotychczas wybieranej trasy oraz rzetelna ocena stylu jazdy kierowcy.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i przewożonego ładunku. Warto podkreślić wagę monitoringu w dbałości o zdrowie i życie pracowników. Nie oznacza on bowiem jedynie kontroli przestrzegania przepisów drogowych i firmowych ustaleń, ale w sytuacjach zagrożenia pozwala maksymalnie skrócić czas oczekiwania na przybycie odpowiednich służb ratunkowych, w tym specjalnie przeszkolonych jednostek interwencyjnych.
  • Ochrony ładunku oraz zabezpieczenie przed kradzieżą kół.

Oferowane systemy zarządzania pojazdami firmowymi GPS pozwalają na integrację monitoringu floty samochodowej z systemem poboru opłat e-TOLL. Dzięki temu połączeniu możliwe jest nie tylko pełnoprawne korzystanie z płatnych odcinków autostrad, ale również zdobycie szeregu korzyści z zarządzania flotą na odległość. Systemy monitoringu GPS w naszej ofercie umożliwiają pełną kontrolę nad każdym pojazdem. O każdej porze możesz sprawdzić jego aktualne położenie, stan paliwa oraz styl jazdy kierowcy. Zapis historii przewozów stanowi cenne źródło danych, które mogą posłużyć do wprowadzenia istotnych ulepszeń, przynoszących realne korzyści finansowe. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.

Zobacz też

Widok zdewastowanej czy chociażby nawet uchylonej bramy garażowej, która na 100% powinna być zamknięta, przywołują na myśl najgorsze scenariusze. Włamanie i kradzież cennego auta, rowerów czy narzędzi to nie tylko olbrzymie straty materialne, ale przede wszystkim ogromny stres i totalne zaburzenie poczucia własnego bezpieczeństwa. W związku z powyższym inwestycja w alarm do garażu to Twoja najlepsza decyzja! Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najskuteczniejszego systemu alarmowego do garażu.

Z radością informujemy, iż marka Juwentus otrzymała nagrodę Medal Europejski za usługę "Monitoring wizyjny i zdalna wideo-weryfikacja alarmów połączona z ochroną doraźną". Business Centre Club po raz trzydziesty czwarty przyznało Medale Europejskie. Powyższa nagroda honoruje firmy, których produkty i usługi spełniają najwyższe standardy europejskie. Jest to wyróżnienie za ciężką pracę, poświęcenie i nieustępliwość, ale przede wszystkim docenia się tu przedsiębiorczość.

Planujesz dłuższe wakacje i obawiasz się, że pod Twoją nieobecność złodzieje splądrują dom? Masz koszmary związane z pożarem pochłaniającym Twój cały dobytek? Wracasz do pracy po urlopie macierzyńskim i masz wątpliwości czy zatrudniona niania należycie wypełnia swoje obowiązki? A może bliska Ci osoba podupadła na zdrowiu i każdego dnia martwisz się, czy będzie w stanie na czas wezwać niezbędną pomoc? Oferowany przez nas alarm z powiadomieniem na telefon to rozwiązanie dla Ciebie! Kompleksowy system monitoringu, czujników i alarmów pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo mienia i bliskich. Poznaj szczegóły!

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1