Dlaczego warto chronić swój dom/ mieszkanie na wak

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Złodzieje nie mają wakacji

Przed wyjazdem na urlop pamiętaj przede wszystkim o odpowiednim zamknięciu wszystkich drzwi i okien. Pomyśl też o górnych piętrach, bo tamte okna czy taras to również słabe punkty, które fachowcy lubią wykorzystywać, by dostać się do domu. Drabiny i inne narzędzia ułatwiające złodziejom dostęp do elewacji także powinny być przechowywane w zamkniętym pomieszczeniu, na przykład w garażu. Według ekspertów najsensowniejsze jest jednak wyposażenie domu w połączone systemy bezpieczeństwa, które dostosujesz do indywidualnych potrzeb. Tylko w ten sposób można skutecznie zabezpieczyć swoje mienie przed włamaniem i kradzieżą.

Oprócz klasycznego alarmu włamaniowego, który reaguje natychmiast, gdy ktoś wchodzi do domu, równie ważne są rozwiązania, które sprawią, że podczas Twojej nieobecności dom będzie wyglądał na zamieszkały. Dzięki inteligentnym systemom zainstalowanym w nieruchomości możesz sterować szeregiem urządzeń, takich jak oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, aby sprawić wrażenie, że ktoś zawsze jest w domu. W połączeniu z zabezpieczeniami mechanicznymi te zaawansowane technologie zapewniają najlepszą ochronę przed włamywaczami. Działają one w sieci bezprzewodowej i oferują pełną kontrolę nad wieloma funkcjami inteligentnego domu, którymi będziesz zarządzać także zdalnie z poziomu smartfona. Aplikacja mobilna umożliwia również włączenie wszystkich zabezpieczeń i przeglądanie domowego monitoringu. Nowoczesne systemy alarmowe, które współpracują z aplikacją w telefonie, pozwalają też na otrzymanie natychmiastowego powiadomienia w momencie jego uruchomienia. Co więcej, instalując system alarmowy, zyskujesz także całodobowy dostęp do pomocy technicznej.

Najwięcej włamań i kradzieży w okresie wakacyjnym

Alarm włamaniowy to najpopularniejsze rozwiązanie spośród zabezpieczeń dla Twojego domu. Istnieją jednak także inne metody, które mogą uczynić Twój dom jeszcze bezpieczniejszym. Jednym z nich są czujniki w oknach i drzwiach, które monitorują ich status. Jeśli system wykryje, że okno lub drzwi zostały otwarte podczas Twojej nieobecności, poinformuje Cię o tym poprzez aplikację na smartfonie. Ogromną rolę w bezpieczeństwie domu odgrywa również alarm przeciwpożarowy, który natychmiast zareaguje, gdy wykryje pojawienie się dymu i wzrost temperatury w domu. 
Ponadto, gdy jesteś na wakacjach, zabezpieczeniem, które również może uchronić wyposażenie Twojego domu, jest czujnik zalania. Jego zadaniem jest wysłanie sygnału do użytkownika lub automatyczne wyłączenie zaworów elektromagnetycznych już po kilku sekundach od wystąpienia kontaktu czujnika z wodą. Kolejną nieocenioną pomocą podczas urlopu jest monitoring domu. Kamery bezpieczeństwa są dostępne w wielu wersjach i możesz je umieścić, gdziekolwiek chcesz: w pomieszczeniach i na zewnątrz. Są one wyposażone w czujniki ruchu i zgłaszają podejrzaną aktywność poprzez uruchomienie alarmu oraz wysłanie sygnału bezpośrednio na Twój telefon komórkowy. 
Włamywacze lubią wykorzystywać naszą nieobecność oraz nieuwagę w celu okradania pustych domów. Dlatego oprócz systemów alarmowych warto zainstalować również inteligentne systemy oświetlenia zewnętrznego z czujnikiem ruchu, które automatycznie włączają oświetlenie zewnętrzne. Nie ma nic bardziej niezręcznego dla przestępców niż przyciągnięcie uwagi i bycie niespodziewanie znalezionym na jasno oświetlonym dziedzińcu.

Pusty dom zachęca złodziei

Różnorodność systemów alarmowych i bezpieczeństwa jest bardzo duża i daje wiele możliwości zastosowania. Jeśli więc chodzi o faktyczne zabezpieczenie domu w najlepszy możliwy sposób, warto zdecydować się na profesjonalny system alarmowy i zlecić montaż kompetentnej firmie specjalistycznej. Rozwiązania te obiecują łatwą oraz szybką instalację, oraz oferują dużą liczbę opcji konfiguracyjnych. Natomiast możliwość sterowania wieloma urządzeniami za pomocą smartfona daje pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w domu i możliwość natychmiastowej reakcji w razie potrzeby.

Instalacja systemów alarmowych to bez wątpienia najskuteczniejsza ochrona przed włamaniem, gdy dom jest pusty. Pozwalają one zniechęcić włamywaczy do wejścia do domu.. Ponadto w przypadku uruchomienia alarmu wyszkoleni pracownicy firmy ochroniarskiej zapewnią szybką reakcję uzbrojonej grupy interwencyjnej. Z tego też względu warto wybrać firmę, której usługi są dostępne przez całą dobę, aby każdą niebezpieczną sytuację zlikwidować jak najszybciej i zminimalizować straty majątkowe związane z włamaniem. Pamiętaj: każdy środek poprawiający ochronę przed włamaniem jest lepszy niż żaden.  

Zobacz też

Dom, firma, instytucja – każda nieruchomość może być celem złodziei. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które zapewnia spokojny sen – odpowiednim zabezpieczeniem stanie się monitoring wizyjny. Sprawdź, na czym polega analiza obrazu w monitoringu i jakie są jej główne zalety!

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1