Ochrona domu na wakacjach. Kilka przydatnych porad

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Ubezpieczenie domu


Wykupienie ubezpieczenia domu jest już dzisiaj standardem. Podstawowe polisy ubezpieczeniowe zazwyczaj nie obejmują jednak zdarzeń, takich jak zwykła kradzież, rabunek, dewastacja czy kradzież z włamaniem. Przed wyjazdem na urlop należy więc zadbać o rozszerzenie ubezpieczenia domu właśnie o tego typu ryzyka. W tym celu trzeba wykupić tzw. ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem. Taka polisa zabezpieczy wyposażenie nieruchomości, a w tym m.in. sprzęt AGD, gotówkę oraz inne wartościowe przedmioty. Wykupując takie ubezpieczenie, należy jednak zwrócić uwagę na formalne wymogi konkretnej firmy. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe wymagają od klientów np. zastosowania dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych, w domach lub mieszkaniach, które znajdują się na parterze. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy suma ubezpieczonych ruchomości (przedmiotów, które mogą zostać skradzione) wynosi powyżej kilkuset tysięcy. Wtedy może zaistnieć wymóg wyposażenia domu lub mieszkania w alarm lub alarm wraz z monitoringiem wizyjnym. To jedne z najskuteczniejszych rozwiązań, które można wykorzystać do ochrony swojej nieruchomości. W Juwentus projektujemy i montujemy u klientów systemy przewodowe lub takie, które działają bez żadnego okablowania. Dobieramy rozwiązania dopasowane do potrzeb danej nieruchomości, w celu zapewnienia najbardziej efektywnej ochrony.

Zabezpieczenie okien i drzwi


Właściwe zabezpieczenie okien i drzwi to jeden z kroków, którego nie można pominąć przed wyjazdem na wakacyjny urlop. W tym celu najlepiej wykorzystać certyfikowane zamki, które nie będą podatne na próby otwarcia przez złodziei. Dobrą inwestycją będą także rolety antywłamaniowe, które uniemożliwią włamywaczom dostanie się do domu przez okna. Zabezpieczając je w odpowiedni sposób można zastosować także czujniki, które zawiadomią o ich ewentualnym otwarciu. Takie rozwiązania pomogą w zabezpieczeniu dobytku, lecz najlepiej będą działały w połączeniu z profesjonalnym systemem alarmowym. Najlepiej skorzystać z systemu zaprojektowanego zgodnie z potrzebami generowanymi przez daną nieruchomość. Gotowe zestawy alarmowe, które można zakupić np. w sieci, zazwyczaj nie odpowiadają na te potrzeby. W Juwentus projektujemy systemy dopasowane do specyfiki każdego, z ochranianych w domu lub mieszkaniu pomieszczeń. Taki system wykrywa wszelkie próby włamań i kradzieży, a co za tym idzie, zapewnia skuteczną ochronę domu – nie tylko w trakcie wakacji.

Wyłączenie wody, gazu, prądu


Przed wyjazdem z domu trzeba zadbać nie tylko o zabezpieczenie go przed włamaniem, ale także przed innego typu ryzykiem. To związane jest m.in. z możliwością wystąpienia usterek, w wyniku których może dojść np. do zalania czy pożaru w obrębie nieruchomości. Poważnym zagrożeniem jest także ewentualny wybuch gazu. To nieszczęśliwe zdarzenia losowe, które mogą jednak przydarzyć się w domu, podczas gdy jego mieszkańcy są w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Podstawą ograniczenia takiego ryzyka, jest oczywiście zakręcenie odpowiednich zaworów oraz odłączenie zbędnych urządzeń elektrycznych od prądu. Istnieją jednak znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania. Przed wyjazdem na wakacje warto zainwestować w czujniki dymu, czujniki wycieku wody oraz detektory gazu ziemnego. Ich właściwe działanie będzie możliwe w połączeniu ze skutecznym systemem alarmowym, który analizując sygnał dochodzący z czujników, zawiadomi o możliwości wystąpienia zagrożenia ze strony wycieku wody, rozprzestrzeniania się ognia lub ulatniania gazu. System alarmowy zapewnia więc nie tylko efektywną ochronę przed działaniem złodziei, ale także przed innego rodzaju niebezpieczeństwami.

Włączenie alarmu


Przed wyjazdem na wakacje nie można zapomnieć o włączeniu alarmu. To klucz do właściwej ochrony domu. Jeśli alarm nie jest używany codziennie (choć to duży błąd), to należy odpowiednio wcześnie sprawdzić działanie wszystkich elementów instalacji. W przypadku zauważenia nieprawidłowości będzie czas na wezwanie serwisu, który zajmie się przywróceniem właściwych ustawień systemowych, jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnego urlopu. W Juwentus korzystamy z najlepszej jakości urządzeń, dzięki czemu montowane przez nas systemy są niezawodne. Nowoczesny system alarmowy pozwala na zdalną obsługę i sterowanie jego funkcjonalnościami, niezależnie od miejsca pobytu. Wszystko za sprawą aplikacji mobilnej. Dzięki niej można np. włączyć i wyłączyć alarm (z wykorzystaniem telefonu lub tabletu), przebywając w dowolnym miejscu na świecie. Dla najskuteczniejszej ochrony warto włączyć system alarmowy także do sieci monitoringu. Ten krok zapewni 24-godzinne bezpieczeństwo każdego dnia. Stałe monitorowanie nieruchomości pozwoli firmie ochroniarskiej na natychmiastową reakcję. Załoga interwencyjna zjawi się w domu tuż po otrzymaniu sygnału o włamaniu. Podobnie będzie w przypadku otrzymania powiadomienia np. z czujnika dymu, wody lub detektora gazu ziemnego. Instalacja systemu alarmowego wraz z monitoringiem to najbardziej skuteczna forma ochrony nieruchomości.

Zobacz też

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1