Bezpieczny dom - dobre praktyki

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Dobry system alarmowy z odpowiednio ustawionymi czujkami błyskawicznie poinformuje nasze Centrum Monitorowania Alarmów o próbie włamania, co pozwoli naszemu Patrolowi Interwencyjnemu na błyskawiczną reakcję. Wiemy, że każda próba włamania do Twojego domu to dla Ciebie ogromny stres. Dlatego oprócz skutecznego systemu alarmowego oraz szybkiej reakcji na sygnał włamaniowy przedstawiamy listę dobrych praktyk, które mogą pomóc w zapobieganiu próbom włamania lub kradzieży.

Zawsze załączaj alarm
Twój dom jest narażony na włamanie szczególnie w okresie wakacyjnym. Jednak pamiętaj o załączaniu systemu alarmowego ZAWSZE kiedy wychodzisz z domu - nawet jeśli ma to zająć „tylko” 10 minut. Powinno to stać się nawykiem, takim samym jak zamykanie drzwi i okien.

Podjazdy prewencyjne
Skorzystaj z możliwości zamówienia dodatkowego podjazdu patrolu Juwentus na zgłoszenie telefoniczne. Podczas Twojej nieobecności nasz oznaczony patrol pojawi się pod Twoją posesją podkreślając naszą obecność w okolicy.

Nie informuj o swoich wyjazdach w mediach społecznościowych Udostępnianie zdjęć z wakacji to duża pokusa. Pamiętaj jednak, aby zadbać o ustawienia prywatności w publikowanych informacjach. Wpis o rozpoczęciu podróży może być wskazówką dla niepowołanych osób, że Twój dom zostanie na dłuższą chwilę bez opieki. Dobrą praktyką będzie zatem ograniczenie widoczności takich wpisów lub umieszczanie wspomnień po powrocie z wyjazdu. Zdjęcia wnętrza domu na Twoim profilu mogą być również zachętą dla włamywaczy.

O wyjeździe powiadom najbliższe osoby
Powiadom swojego sąsiada o wyjeździe, nawet jeżeli nie utrzymujecie bliższych relacji. Wiedząc, że nie spodziewasz się żadnych wizyt w danym okresie na pewno zwróci szczególną uwagę jeśli zauważy obcy samochód lub nieznajomą osobę przy Twojej posesji. Możesz również poprosić kogoś o odbieranie poczty i przesyłek reklamowych ze skrzynki. Nieodebrana korespondencja to ewidentny znak, że domownicy są nieobecni. Przy okazji zaufana osoba odwiedzająca Twój dom może na krótko otworzyć okna lub włączyć wieczorem na jakiś czas światło.

Elementy Smart Home
Statystyki pokazują, że domy przed kradzieżą są często obserwowane przez włamywaczy. Jeśli posiadasz elementy inteligentnego domu, ustaw sterowanie światłem lub roletami symulujące Twoją obecność w domu.

Uprzątnij posesję
Pamiętaj o uprzątnięciu elementów, które na co dzień mogą być przez Ciebie używane poza domem. Pozostawiony sprzęt może stać się zachętą do wejścia przez złodzieja na Twoją posesję. Wszystkie narzędzia powinny być zostać dobrze schowane. Postaraj się również ukryć wszystkie elementy które mogą pomóc złodziejowi dostać się do Twojego domu (np. meble ogrodowe lub drabina).

Zobacz też

Statystyki policyjne nie pozostawiają złudzeń: w okresie okołoświątecznym znacznie wzrasta liczba włamań i kradzieży. Złodzieje wykorzystują nasze zabieganie i częste wyjazdy, mają też świadomość, że w tym czasie kupujemy sporo nowych produktów, często bardzo wartościowych. O pladze włamań z ubieraniem choinki w tle wiedzieli i kinowi twórcy, pisząc scenariusz bożonarodzeniowego klasyka, filmu Kevin sam w domu. Ta znana chyba wszystkim historia nie tylko wzrusza i bawi, ale też przypomina, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie swojej posesji przed nieproszonymi gośćmi. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto pomyśleć o ochronie domu oraz firmy, zanim wpadniesz w wir świątecznych przygotowań!

Jarosław R. Łuczkiewicz, Dyrektor ds. Monitoringu Wizyjnego i Wdrożeń, Projektant w Ochrona Juwentus, wypowiedział się w Magazynie Galerie Handlowe na temat roli monitoringu w handlu detalicznym. W swoim komentarzu zwrócił uwagę na istotę zaawansowanych systemów monitoringu, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także wspierają zarządzanie i sprzedaż w sklepach. Dzięki nowoczesnym technologiom monitoring umożliwia analizę ruchu klientów, optymalizację ekspozycji towarów oraz szybkie reagowanie na potencjalne zagrożenia. Słowa Jarosława R. Łuczkiewicza mają szczególne znaczenie w kontekście zmieniających się wyzwań w branży, gdzie wykorzystanie technologii staje się coraz bardziej istotne.

Mycie okien na wysokości w biurowcach to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa i efektywności. Czyste okna wpływają na wygląd budynku, tworząc profesjonalny wizerunek firmy, a jednocześnie zapewniają lepsze doświetlenie pomieszczeń, co z kolei sprzyja wydajności pracowników. Jednak mycie okien w wysokich budynkach, zwłaszcza okien nieotwieranych, stanowi duże wyzwanie, wymagające specjalistycznych technik i odpowiedniego sprzętu. Jakie techniki i narzędzia sprawdzają się najlepiej przy myciu okien na wysokości? Czy warto zlecać takie zadania specjalistom? Na te i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do czytania!

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1