Bezpieczny dom - dobre praktyki

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Dobry system alarmowy z odpowiednio ustawionymi czujkami błyskawicznie poinformuje nasze Centrum Monitorowania Alarmów o próbie włamania, co pozwoli naszemu Patrolowi Interwencyjnemu na błyskawiczną reakcję. Wiemy, że każda próba włamania do Twojego domu to dla Ciebie ogromny stres. Dlatego oprócz skutecznego systemu alarmowego oraz szybkiej reakcji na sygnał włamaniowy przedstawiamy listę dobrych praktyk, które mogą pomóc w zapobieganiu próbom włamania lub kradzieży.

Zawsze załączaj alarm
Twój dom jest narażony na włamanie szczególnie w okresie wakacyjnym. Jednak pamiętaj o załączaniu systemu alarmowego ZAWSZE kiedy wychodzisz z domu - nawet jeśli ma to zająć „tylko” 10 minut. Powinno to stać się nawykiem, takim samym jak zamykanie drzwi i okien.

Podjazdy prewencyjne
Skorzystaj z możliwości zamówienia dodatkowego podjazdu patrolu Juwentus na zgłoszenie telefoniczne. Podczas Twojej nieobecności nasz oznaczony patrol pojawi się pod Twoją posesją podkreślając naszą obecność w okolicy.

Nie informuj o swoich wyjazdach w mediach społecznościowych Udostępnianie zdjęć z wakacji to duża pokusa. Pamiętaj jednak, aby zadbać o ustawienia prywatności w publikowanych informacjach. Wpis o rozpoczęciu podróży może być wskazówką dla niepowołanych osób, że Twój dom zostanie na dłuższą chwilę bez opieki. Dobrą praktyką będzie zatem ograniczenie widoczności takich wpisów lub umieszczanie wspomnień po powrocie z wyjazdu. Zdjęcia wnętrza domu na Twoim profilu mogą być również zachętą dla włamywaczy.

O wyjeździe powiadom najbliższe osoby
Powiadom swojego sąsiada o wyjeździe, nawet jeżeli nie utrzymujecie bliższych relacji. Wiedząc, że nie spodziewasz się żadnych wizyt w danym okresie na pewno zwróci szczególną uwagę jeśli zauważy obcy samochód lub nieznajomą osobę przy Twojej posesji. Możesz również poprosić kogoś o odbieranie poczty i przesyłek reklamowych ze skrzynki. Nieodebrana korespondencja to ewidentny znak, że domownicy są nieobecni. Przy okazji zaufana osoba odwiedzająca Twój dom może na krótko otworzyć okna lub włączyć wieczorem na jakiś czas światło.

Elementy Smart Home
Statystyki pokazują, że domy przed kradzieżą są często obserwowane przez włamywaczy. Jeśli posiadasz elementy inteligentnego domu, ustaw sterowanie światłem lub roletami symulujące Twoją obecność w domu.

Uprzątnij posesję
Pamiętaj o uprzątnięciu elementów, które na co dzień mogą być przez Ciebie używane poza domem. Pozostawiony sprzęt może stać się zachętą do wejścia przez złodzieja na Twoją posesję. Wszystkie narzędzia powinny być zostać dobrze schowane. Postaraj się również ukryć wszystkie elementy które mogą pomóc złodziejowi dostać się do Twojego domu (np. meble ogrodowe lub drabina).

Zobacz też

Włamania, napady czy też wypadki takie jak pożar i zalanie stanowią poważne zagrożenie zarówno dla naszego mienia, jak i dla bezpieczeństwa domowników. Profesjonalna ochrona domu jednorodzinnego pozwala na znaczne zredukowanie ryzyka wystąpienia wymienionych zdarzeń oraz na podjęcie natychmiastowych działań ratunkowych. Na jaki zakres ochrony domu warto się więc zdecydować i jak wybrać właściwą firmę ochroniarską?

W wyniku zatrucia czadem co roku umiera w Polsce kilkadziesiąt osób. Aby chronić się przed tym zagrożeniem, należy przede wszystkim regularnie sprawdzać sprawność urządzeń grzewczych i kominów. Niezwykle istotną czynnością, która pozwala zapobiec rozwojowi niebezpiecznych sytuacji, jest również montaż czujnika czadu. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego sprzęt ten jest aż tak ważny i czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze.

Możemy z radością ogłosić, że firma Juwentus po raz kolejny otrzymała nagrodą Lauru Konsumenta oraz Konsumenckiego Lidera Jakości. Wyróżnienia te świadczą o docenieniu naszych usług zarówno przez Klientów, jak i przez ekspertów. Bardzo dziękujemy za Państwa zaufanie!

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1