Bezpieczny dom - dobre praktyki

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Dobry system alarmowy z odpowiednio ustawionymi czujkami błyskawicznie poinformuje nasze Centrum Monitorowania Alarmów o próbie włamania, co pozwoli naszemu Patrolowi Interwencyjnemu na błyskawiczną reakcję. Wiemy, że każda próba włamania do Twojego domu to dla Ciebie ogromny stres. Dlatego oprócz skutecznego systemu alarmowego oraz szybkiej reakcji na sygnał włamaniowy przedstawiamy listę dobrych praktyk, które mogą pomóc w zapobieganiu próbom włamania lub kradzieży.

Zawsze załączaj alarm
Twój dom jest narażony na włamanie szczególnie w okresie wakacyjnym. Jednak pamiętaj o załączaniu systemu alarmowego ZAWSZE kiedy wychodzisz z domu - nawet jeśli ma to zająć „tylko” 10 minut. Powinno to stać się nawykiem, takim samym jak zamykanie drzwi i okien.

Podjazdy prewencyjne
Skorzystaj z możliwości zamówienia dodatkowego podjazdu patrolu Juwentus na zgłoszenie telefoniczne. Podczas Twojej nieobecności nasz oznaczony patrol pojawi się pod Twoją posesją podkreślając naszą obecność w okolicy.

Nie informuj o swoich wyjazdach w mediach społecznościowych Udostępnianie zdjęć z wakacji to duża pokusa. Pamiętaj jednak, aby zadbać o ustawienia prywatności w publikowanych informacjach. Wpis o rozpoczęciu podróży może być wskazówką dla niepowołanych osób, że Twój dom zostanie na dłuższą chwilę bez opieki. Dobrą praktyką będzie zatem ograniczenie widoczności takich wpisów lub umieszczanie wspomnień po powrocie z wyjazdu. Zdjęcia wnętrza domu na Twoim profilu mogą być również zachętą dla włamywaczy.

O wyjeździe powiadom najbliższe osoby
Powiadom swojego sąsiada o wyjeździe, nawet jeżeli nie utrzymujecie bliższych relacji. Wiedząc, że nie spodziewasz się żadnych wizyt w danym okresie na pewno zwróci szczególną uwagę jeśli zauważy obcy samochód lub nieznajomą osobę przy Twojej posesji. Możesz również poprosić kogoś o odbieranie poczty i przesyłek reklamowych ze skrzynki. Nieodebrana korespondencja to ewidentny znak, że domownicy są nieobecni. Przy okazji zaufana osoba odwiedzająca Twój dom może na krótko otworzyć okna lub włączyć wieczorem na jakiś czas światło.

Elementy Smart Home
Statystyki pokazują, że domy przed kradzieżą są często obserwowane przez włamywaczy. Jeśli posiadasz elementy inteligentnego domu, ustaw sterowanie światłem lub roletami symulujące Twoją obecność w domu.

Uprzątnij posesję
Pamiętaj o uprzątnięciu elementów, które na co dzień mogą być przez Ciebie używane poza domem. Pozostawiony sprzęt może stać się zachętą do wejścia przez złodzieja na Twoją posesję. Wszystkie narzędzia powinny być zostać dobrze schowane. Postaraj się również ukryć wszystkie elementy które mogą pomóc złodziejowi dostać się do Twojego domu (np. meble ogrodowe lub drabina).

Zobacz też

Widok zdewastowanej czy chociażby nawet uchylonej bramy garażowej, która na 100% powinna być zamknięta, przywołują na myśl najgorsze scenariusze. Włamanie i kradzież cennego auta, rowerów czy narzędzi to nie tylko olbrzymie straty materialne, ale przede wszystkim ogromny stres i totalne zaburzenie poczucia własnego bezpieczeństwa. W związku z powyższym inwestycja w alarm do garażu to Twoja najlepsza decyzja! Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najskuteczniejszego systemu alarmowego do garażu.

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa znaczącą rolę w wielu dziedzinach, a branża transportowa nie jest wyjątkiem. Jednym z najnowszych rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność wśród firm transportowych, jest elektroniczny system opłat drogowych, znany jako e-TOLL, połączony z monitoringiem GPS. Jako lider w dziedzinie usług dla floty transportowej, oferujemy szeroki zakres usług związanych z e-TOLL, aby pomóc firmom w zarządzaniu flotą i optymalizacji kosztów operacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się temu, o czym musisz wiedzieć na temat e-TOLL dla firm transportowych.

Z radością informujemy, iż marka Juwentus otrzymała nagrodę Medal Europejski za usługę "Monitoring wizyjny i zdalna wideo-weryfikacja alarmów połączona z ochroną doraźną". Business Centre Club po raz trzydziesty czwarty przyznało Medale Europejskie. Powyższa nagroda honoruje firmy, których produkty i usługi spełniają najwyższe standardy europejskie. Jest to wyróżnienie za ciężką pracę, poświęcenie i nieustępliwość, ale przede wszystkim docenia się tu przedsiębiorczość.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1