Systemy alarmowe - czujki specjalne

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Żeby ochronić swoją rodzinę i dobytek, decydujemy się na system alarmowy, który skutecznie powstrzymuje zapędy złodziei. Jeśli jednak chcemy czuć się w pełni bezpiecznie, powinniśmy pomyśleć o dodatkowych czujkach specjalnych, które będą zapobiegały takim zagrożeniom jak pożar, zaczadzenie czy zalanie. Dowiedzmy się o nich więcej!

Zabezpieczmy się przed wszystkimi ewentualnościami

Nie ulega wątpliwości, że ochrona domu to podstawa spokojnej egzystencji. Może i w naszej dzielnicy nic się nie dzieje i nie było wcześniej prób włamania, lecz lepiej być przygotowanym na różne scenariusze. Dobrze zaprojektowany system alarmowy, ogranicza praktycznie do minimum ryzyko pojawienia się w naszym domu złodziei, gdyż dzięki specjalistycznym czujnikom (detektor ruchu, czujnik otwarcia okien i drzwi, czujka zbicia szyby) każde takie zdarzenie zostaje zarejestrowane, a odpowiednie służby w Centrum Monitorowania Juwentus szybko poinformowane. 

Pamiętajmy jednocześnie, że dobry system alarmowy to nie tylko czujniki oznajmiające, że ktoś chce dostać się do naszego domu, to również ochrona przed innymi zagrożeniami, które narażają nas nie tylko na koszty (zalanie), ale i poważniejsze zdarzenia mogące skończyć się tragicznie (pożar, zaczadzenie). Inwestując w odpowiednie czujniki, nie musimy się o nic bać. Zainstalowany system alarmowy będzie ochraniał domowników również podczas ich obecności w domu, dbając o bezpieczeństwo przez 24 godziny na dobę!

Gdy tylko pojawi się iskra...

Ogień to siła, która trawi wszystko, co napotka na swojej drodze, a przecież może pojawić się od drobnostki - niedogaszonego papierosa czy zwarcia instalacji elektrycznej. Skutki pożaru zawsze są dramatyczne dla całej rodziny, wiążą się ze szkodami materialnymi, utratą pamiątek, stanowią zagrożenie życia. Szybko wykryte ognisko zapalne zapobiegnie tym przykrym zdarzeniom. Wysokiej jakości czujniki dymu rozmieszczone w różnych częściach domu wykryją pożar w ciągu kilku sekund, nim zdąży się rozwinąć. Błyskawicznie poinformowana zostaje załoga interwencyjna Juwentus, ale też służby ratunkowe.

Śmiertelny, niewidzialny czad - jak się przed nim obronić?

Sezon jesienno-zimowy trwa w Polsce dość długo, jesteśmy więc zależni od źródeł ciepła ogrzewających nasz dom. Niektóre z urządzeń, które za to odpowiadają, wydzielają niebezpieczny dla zdrowia i życia tlenek węgla. Jest bezwonny oraz bezbarwny, więc nie wiadomo, kiedy się ulatnia i podtruwa domowników. Czujnik czadu szybko poinformuje o tym zagrożeniu, ratując domowników przed śmiertelnym zatruciem. 

Zawsze suchy dom

Identycznie jak w dwóch powyżej opisanych sytuacjach, specjalnie czujniki zareagują błyskawicznie, chroniąc dom przed zalaniem, a Ciebie może np. ominąć przymusowa wymiana zniszczonego parkietu. Dla pełnego zabezpieczenia czujnik najlepiej zainstalować we wszystkich pomieszczeniach, w jakich występuje instalacja wodna - kuchni, łazience, pralni czy piwnicy. 

Czujniki specjalnie sprawiają, że nie jesteśmy bezbronni wobec żywiołów jak ogień, niewidzialnego zabójcy - czadu, czy po cichu zalewającej nasz dom wody. Możemy im stawić czoła, ochraniając to, co dla nas najcenniejsze. Korzystamy też z pełni możliwości zainstalowanego systemu alarmowego, który chroni nasz dom przez 24 godziny na dobę.

Zobacz też

Niezależnie od ilości aut firmowych, którymi zarządzasz jeśli będziesz robić to skutecznie z pewnością wygenerujesz oszczędności dla swojego przedsiębiorstwa. Dzięki usłudze monitoringu GPS jeszcze lepiej zadbasz o firmową flotę – osobową i dostawczą. System Juwentus GPS możesz wykorzystać na kilka sposobów.

Zbliża się sezon jesienny, a więc ten moment kiedy zachorowalność na grypę wzrasta. Spodziewana jest również druga fala zarażeń COVID-19. Warto pomyśleć już teraz nad zabezpieczeniem swoich pracowników i firmy przed skutkami zachorowania.

Pożar to ogromne niebezpieczeństwo, przed którym powinniśmy umieć się zabezpieczyć. Mimo że nie da się całkowicie wykluczyć tego zagrożenia, to jednak można zmniejszyć przykre konsekwencje, jakie się z nim wiążą. Poznajmy najlepsze sposoby jego zapobiegania, opisując usługi firmy ochroniarskiej Juwentus.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1