Bezdotykowy pomiar temperatury w biurze

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Zbliża się sezon jesienny, a więc ten moment kiedy zachorowalność na grypę wzrasta. Spodziewana jest również druga fala zarażeń COVID-19. Warto pomyśleć już teraz nad zabezpieczeniem swoich pracowników i firmy przed skutkami zachorowania. Podwyższona temperatura jest jednym z pierwszych objawów, który możemy w łatwy sposób wykryć podczas profilaktycznej kontroli. Przedstawiamy rozwiązania jakie mogą w tym pomóc

Pracownik administracyjny
Najprostszym sposobem jest wyposażenie pracownika administracyjnego w bezdotykowy termometr i sprawdzanie w ten sposób wszystkich osób wchodzących. Rozwiązanie to ma jednak swoje minusy. Przede wszystkim nie spełnia on wymogu zachowania bezpiecznej odległości od badanej osoby. Po drugie, w przypadku większej ilości pracowników mogą tworzyć się zatory przy wejściu lub na recepcji. Jest to rozwiązanie, którego nie rekomendujemy.

Smart terminal
Ten system oferowany przez ochronę Juwentus jest w pełni automatyczny. Wystarczy, że pracownik zbliży się do terminala wielkości niewielkiego tabletu, a dzięki technologii termowizji i analityki obrazu w przeciągu sekundy zostanie zmierzona temperatura i opcjonalnie zweryfikowana obecność maseczki na twarzy. Dzięki funkcji rozpoznawania twarzy pomiar wykonywany jest precyzyjnie i jest odporny na gorące przedmioty w otoczeniu. Bezdotykowy pomiar temperatury wykonywany jest z odległości ok 1m. Po pozytywnej weryfikacji pracownik jest przepuszczany dalej.
Terminal jest całkowicie bezobsługowy, a jego instalacja jest bardzo szybka. Dodatkowym atutem jest możliwość zintegrowania urządzenia z systemami kontroli dostępu (SKD) np. z tripodami. Jest to idealne rozwiązanie dla przestrzeni biurowych, sklepów czy hoteli. Kamera termowizyjna
Jest to rozwiązanie przeznaczone dla miejsc z dużym natężeniem ruchu: zakładów przemysłowych, dworców czy szkół. System ten jest w stanie sprawdzić 16 próbek w czasie 30 ms. Dzięki takiej prędkość w połączeniu z działaniem w czasie rzeczywistym, system jest w stanie obsłużyć miejsca gdzie przepływ ludzi jest bardzo duży. Inteligentny i automatyczny pomiar temperatury jest bardzo dokładny (maksymalne odchylenie 0,3 st C) i dzięki funkcji wykrywania twarzy - nakrycia głowy czy też okulary nie wpływają na wynik pomiaru. Po wykryciu podwyższonej temperatury system wygeneruje alert. Profilaktyczna weryfikacja podwyższonej temperatury jest jedną z najłatwiejszych metod zapobiegania pojawienie się w biurze osoby chorej. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo innych pracowników i zachowana jest ciągłość pracy firmy.

Zobacz też

Niezależnie od ilości aut firmowych, którymi zarządzasz jeśli będziesz robić to skutecznie z pewnością wygenerujesz oszczędności dla swojego przedsiębiorstwa. Dzięki usłudze monitoringu GPS jeszcze lepiej zadbasz o firmową flotę – osobową i dostawczą. System Juwentus GPS możesz wykorzystać na kilka sposobów.

Pożar to ogromne niebezpieczeństwo, przed którym powinniśmy umieć się zabezpieczyć. Mimo że nie da się całkowicie wykluczyć tego zagrożenia, to jednak można zmniejszyć przykre konsekwencje, jakie się z nim wiążą. Poznajmy najlepsze sposoby jego zapobiegania, opisując usługi firmy ochroniarskiej Juwentus.

Sprawdzony system alarmowy jest podstawą w każdym domu. Kiedy dodamy do tego prostotę obsługi i szybkość instalacji dostaniemy system, który nie sprawi nam żadnego kłopotu w codziennym użytkowaniu.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1