Bezdotykowy pomiar temperatury w biurze

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Zbliża się sezon jesienny, a więc ten moment kiedy zachorowalność na grypę wzrasta. Spodziewana jest również druga fala zarażeń COVID-19. Warto pomyśleć już teraz nad zabezpieczeniem swoich pracowników i firmy przed skutkami potencjalnych zachorowań. Podwyższona temperatura jest jednym z pierwszych objawów, który możemy w łatwy sposób wykryć podczas profilaktycznej kontroli. Przedstawiamy rozwiązania jakie mogą w tym pomóc

Pracownik administracyjny
Najprostszym sposobem jest wyposażenie pracownika administracyjnego w bezdotykowy termometr i sprawdzanie w ten sposób wszystkich osób wchodzących. Rozwiązanie to ma jednak swoje minusy. Przede wszystkim nie spełnia on wymogu zachowania bezpiecznej odległości od badanej osoby. Po drugie, w przypadku większej ilości pracowników mogą tworzyć się zatory przy wejściu lub na recepcji. Jest to rozwiązanie, którego nie rekomendujemy.

Smart terminal
Ten system oferowany przez ochronę Juwentus jest w pełni automatyczny. Wystarczy, że pracownik zbliży się do terminala wielkości niewielkiego tabletu, a dzięki technologii termowizji i analityki obrazu w przeciągu sekundy zostanie zmierzona temperatura i opcjonalnie zweryfikowana obecność maseczki na twarzy. Dzięki funkcji rozpoznawania twarzy pomiar wykonywany jest precyzyjnie i jest odporny na gorące przedmioty w otoczeniu. Bezdotykowy pomiar temperatury wykonywany jest z odległości ok 0,5 - 1,8 m. Po pozytywnej weryfikacji pracownik jest przepuszczany dalej.
Terminal jest całkowicie bezobsługowy, a jego instalacja jest bardzo szybka. Dodatkowym atutem jest możliwość zintegrowania urządzenia z systemami kontroli dostępu (SKD) np. z tripodami. Jest to idealne rozwiązanie dla przestrzeni biurowych, sklepów czy hoteli. Co więcej - po wprowadzeniu bazy danych pracowników, dzięki funkcji rozpoznawania twarzy, terminal można wykorzystać do autoryzacji osób upoważnionych do wejścia bez konieczności używania kart dostępu. Zalety rozwiązania:

- Automatyczna weryfikacja temperatury i maseczki
- Szybki montaż i bezobsługowe działanie
- Natychmiastowy i precyzyjny pomiar
- Możliwość integracji z systemem kontroli dostępu


Zobacz więcej o bezdotykowym pomiarze temperatury i Smart Terminalu

Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń: 22 422 71 00

lub napisz do nas: KONTAKTKamera termowizyjna
Jest to rozwiązanie przeznaczone dla miejsc z dużym natężeniem ruchu: zakładów przemysłowych, dworców czy szkół. System ten jest w stanie sprawdzić 16 próbek w czasie 30 ms. Dzięki takiej prędkość w połączeniu z działaniem w czasie rzeczywistym, system jest w stanie obsłużyć miejsca gdzie przepływ ludzi jest bardzo duży. Inteligentny i automatyczny pomiar temperatury jest bardzo dokładny (maksymalne odchylenie 0,3 st C) i dzięki funkcji wykrywania twarzy - nakrycia głowy czy też okulary nie wpływają na wynik pomiaru. Po wykryciu podwyższonej temperatury system wygeneruje alert. Profilaktyczna weryfikacja podwyższonej temperatury jest jedną z najłatwiejszych metod zapobiegania pojawienie się w biurze osoby chorej. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo innych pracowników i zachowana jest ciągłość pracy firmy.

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1