Bezdotykowy pomiar temperatury w biurze

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Zbliża się sezon jesienny, a więc ten moment kiedy zachorowalność na grypę wzrasta. Spodziewana jest również druga fala zarażeń COVID-19. Warto pomyśleć już teraz nad zabezpieczeniem swoich pracowników i firmy przed skutkami potencjalnych zachorowań. Podwyższona temperatura jest jednym z pierwszych objawów, który możemy w łatwy sposób wykryć podczas profilaktycznej kontroli. Przedstawiamy rozwiązania jakie mogą w tym pomóc

Pracownik administracyjny
Najprostszym sposobem jest wyposażenie pracownika administracyjnego w bezdotykowy termometr i sprawdzanie w ten sposób wszystkich osób wchodzących. Rozwiązanie to ma jednak swoje minusy. Przede wszystkim nie spełnia on wymogu zachowania bezpiecznej odległości od badanej osoby. Po drugie, w przypadku większej ilości pracowników mogą tworzyć się zatory przy wejściu lub na recepcji. Jest to rozwiązanie, którego nie rekomendujemy.

Smart terminal
Ten system oferowany przez ochronę Juwentus jest w pełni automatyczny. Wystarczy, że pracownik zbliży się do terminala wielkości niewielkiego tabletu, a dzięki technologii termowizji i analityki obrazu w przeciągu sekundy zostanie zmierzona temperatura i opcjonalnie zweryfikowana obecność maseczki na twarzy. Dzięki funkcji rozpoznawania twarzy pomiar wykonywany jest precyzyjnie i jest odporny na gorące przedmioty w otoczeniu. Bezdotykowy pomiar temperatury wykonywany jest z odległości ok 0,5 - 1,8 m. Po pozytywnej weryfikacji pracownik jest przepuszczany dalej.
Terminal jest całkowicie bezobsługowy, a jego instalacja jest bardzo szybka. Dodatkowym atutem jest możliwość zintegrowania urządzenia z systemami kontroli dostępu (SKD) np. z tripodami. Jest to idealne rozwiązanie dla przestrzeni biurowych, sklepów czy hoteli. Co więcej - po wprowadzeniu bazy danych pracowników, dzięki funkcji rozpoznawania twarzy, terminal można wykorzystać do autoryzacji osób upoważnionych do wejścia bez konieczności używania kart dostępu. Zalety rozwiązania:

- Automatyczna weryfikacja temperatury i maseczki
- Szybki montaż i bezobsługowe działanie
- Natychmiastowy i precyzyjny pomiar
- Możliwość integracji z systemem kontroli dostępu


Zobacz więcej o bezdotykowym pomiarze temperatury i Smart Terminalu

Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń: 22 422 71 00

lub napisz do nas: KONTAKTKamera termowizyjna
Jest to rozwiązanie przeznaczone dla miejsc z dużym natężeniem ruchu: zakładów przemysłowych, dworców czy szkół. System ten jest w stanie sprawdzić 16 próbek w czasie 30 ms. Dzięki takiej prędkość w połączeniu z działaniem w czasie rzeczywistym, system jest w stanie obsłużyć miejsca gdzie przepływ ludzi jest bardzo duży. Inteligentny i automatyczny pomiar temperatury jest bardzo dokładny (maksymalne odchylenie 0,3 st C) i dzięki funkcji wykrywania twarzy - nakrycia głowy czy też okulary nie wpływają na wynik pomiaru. Po wykryciu podwyższonej temperatury system wygeneruje alert. Profilaktyczna weryfikacja podwyższonej temperatury jest jedną z najłatwiejszych metod zapobiegania pojawienie się w biurze osoby chorej. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo innych pracowników i zachowana jest ciągłość pracy firmy.

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1