Bezdotykowy, inteligentny pomiar temperatury

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Nowoczesna technologia może bardzo usprawnić profilaktycznie działania mające na celu ochronę pracowników przed potencjalnymi skutkami zarażenia chorobami zakaźnymi. Szybkie wykrycie pracownika, który ma gorączkę może uchronić firmę przed zakażeniem kolejnych pracowników i spowodowanymi przez to stratami finansowymi. Obecnie podczas panującej epidemii koronawirusa (COVID-19) taka ochrona ma szczególne znaczenie.
Oferowane przez Juwentus systemy kamer termowizyjnych są dedykowane do rutynowego sprawdzania temperatury osób pojawiających się w firmie. Gorączka jest jednym z podstawowych objawów zakażenia wirusowego, a jej szybkie wykrycie jest kluczowe w profilaktyce i kontroli rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Dlaczego warto?
W porównaniu do ręcznego sprawdzania temperatury, który pozwala na przeprowadzenie 16 próbek w czasie 16 sekund, system analityczny wykonuje 16 próbek pomiaru w czasie 30 ms. Dodatkowo działa dynamicznie w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu analityki obrazu oraz funkcji rozpoznawania twarzy, detekcja następuje tylko na twarzy, a nakrycie głowy czy okulary nie zaburzają pomiaru (który sam w sobie jest bardzo dokładny – odchylenie nie jest większe niż 0,3 st C). Przy systemowej automatyzacji procesu nie ma również ryzyka zakażenia osoby wykonującej pomiar. System generuje alert natychmiast po wykryciu podwyższonej temperatury. Każdy pomiar przypisany jest do konkretnej osoby co pozwala na późniejszą analizę zebranych danych.

Cechy wyróżniające system:
Dokładny, szybki i bezdotykowy pomiar temperatury
Ciągłe działanie systemu - kontrola wielu osób jednocześnie
Oparty na sztucznej inteligencji system wyboru punktu pomiaru
Odporność na gorące przedmioty w otoczeniu
Możliwość analizy zebranych danych

Jest to idealne rozwiązanie dla miejsc przez które przechodzi duża ilość osób, np. biur, szpitali, zakładów produkcyjnych, dworców, lotnisk czy szkół. Montaż oraz kalibracja systemu jest bardzo szybka. Uruchomienie systemu odbywa się w ciągu jednego dnia roboczego. Zestaw składa się z następujących elementów:
- Kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury w strefie. Najlepsza odległość do pomiaru to 3-5 metrów.
- Urządzenia kalibrującego będącego czujnikiem pomiaru temperatury otoczenia.
- Urządzenia rejestrującego z zapisem i funkcją alarmowania.
- Oprogramowania do detekcji i zarządzania.


Bi-spektralne monitorowanie w czasie rzeczywistym w dowolnych warunkach. Tor optyczny wykrywa i śledzi twarz, natomiast obrazowanie
termiczne realizuje monitorowanie temperatury ciała.Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1