Bezdotykowy, inteligentny pomiar temperatury

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Nowoczesna technologia może bardzo usprawnić profilaktycznie działania mające na celu ochronę pracowników przed potencjalnymi skutkami zarażenia chorobami zakaźnymi. Szybkie wykrycie pracownika, który ma gorączkę może uchronić firmę przed zakażeniem kolejnych pracowników i spowodowanymi przez to stratami finansowymi. Obecnie podczas panującej epidemii koronawirusa (COVID-19) taka ochrona ma szczególne znaczenie.
Oferowane przez Juwentus systemy kamer termowizyjnych są dedykowane do rutynowego sprawdzania temperatury osób pojawiających się w firmie. Gorączka jest jednym z podstawowych objawów zakażenia wirusowego, a jej szybkie wykrycie jest kluczowe w profilaktyce i kontroli rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Dlaczego warto?
W porównaniu do ręcznego sprawdzania temperatury, który pozwala na przeprowadzenie 16 próbek w czasie 16 sekund, system analityczny wykonuje 16 próbek pomiaru w czasie 30 ms. Dodatkowo działa dynamicznie w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu analityki obrazu oraz funkcji rozpoznawania twarzy, detekcja następuje tylko na twarzy, a nakrycie głowy czy okulary nie zaburzają pomiaru (który sam w sobie jest bardzo dokładny – odchylenie nie jest większe niż 0,3 st C). Przy systemowej automatyzacji procesu nie ma również ryzyka zakażenia osoby wykonującej pomiar. System generuje alert natychmiast po wykryciu podwyższonej temperatury. Każdy pomiar przypisany jest do konkretnej osoby co pozwala na późniejszą analizę zebranych danych.

Cechy wyróżniające system:
Dokładny, szybki i bezdotykowy pomiar temperatury
Ciągłe działanie systemu - kontrola wielu osób jednocześnie
Oparty na sztucznej inteligencji system wyboru punktu pomiaru
Odporność na gorące przedmioty w otoczeniu
Możliwość analizy zebranych danych

Jest to idealne rozwiązanie dla miejsc przez które przechodzi duża ilość osób, np. biur, szpitali, zakładów produkcyjnych, dworców, lotnisk czy szkół. Montaż oraz kalibracja systemu jest bardzo szybka. Uruchomienie systemu odbywa się w ciągu jednego dnia roboczego. Zestaw składa się z następujących elementów:
- Kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury w strefie. Najlepsza odległość do pomiaru to 3-5 metrów.
- Urządzenia kalibrującego będącego czujnikiem pomiaru temperatury otoczenia.
- Urządzenia rejestrującego z zapisem i funkcją alarmowania.
- Oprogramowania do detekcji i zarządzania.


Bi-spektralne monitorowanie w czasie rzeczywistym w dowolnych warunkach. Tor optyczny wykrywa i śledzi twarz, natomiast obrazowanie
termiczne realizuje monitorowanie temperatury ciała.Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1