Połącz e-TOLL z monitoringiem pojazdów. Od Grudnia

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Początkiem października 2021 roku system pobierania opłat za użytkowanie autostrad viaTOLL został zastąpiony przez e-TOLL. Obowiązek korzystania z niego obejmuje już użytkowników pojazdów ciężarowych, natomiast od grudnia 2021 roku na dwóch odcinkach autostrad będzie obligatoryjny także dla samochodów osobowych. Co warto wiedzieć o systemie e-TOLL i dlaczego warto połączyć go z monitoringiem pojazdów?

Połączenie e-TOLL z monitoringiem pojazdów

Od 1.12.2021 roku na odcinkach autostrad zarządzanych przez Skarb Państwa, korzystanie z systemu e-TOLL to obowiązek dla wszystkich pojazdów. Na pozostałych autostradach korzystanie z e-TOLL jest obligatoryjne dla pojazdów ciężarowych. System działa poprzez określanie geolokalizacji pojazdów na podstawie nadajników GPS, zastępując dotychczasowy viaToll, działający w oparciu o sygnał radiowy. Aby móc korzystać z e-TOLL konieczne jest umieszczenie w pojeździe nadajnika GPS. Kierowca ma do wyboru 3 rodzaje nadajników:

OBU (On Board Unit) - sprzęt do samodzielnego montażu,
ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny) - urządzenie geolokalizacyjne montowane na stałe,
urządzenie mobilne z aplikacją e-Toll.

Tylko pierwsze dwa rozwiązania umożliwiają połączenie systemu z monitorowaniem pojazdów. Juwentus oferuje kompleksową usługę, dzięki której płatności za przejazdy autostradami pobierane są automatycznie. Użytkownik nie musi myśleć o włączeniu sygnalizatora GPS, ponieważ jest on włączony nieustannie, a dane są pobierane i magazynowane na stworzonej przez Juwentus Platformie GPS24. Nasza firma posiada akredytację  GDDKiA do obsługi Elektronicznego Poboru Opłat e-TOLL. Monitoring pojazdów GPS w połączeniu z systemem e-TOLL to możliwość korzystanie z autostrad bez konieczności podejmowania przez użytkownika jakichkolwiek działań.

Skorzystanie z oferty Juwentus w zakresie e-TOLL umożliwia połączenie go z systemem zarządzania flotą pojazdów, co pozwala gromadzić wszelkie dane w jednym miejscu. Nasz system umożliwia między innymi:

● kontrolę zużycia paliwa,
● odczyt plików DDD,
● ewidencję godzin pracy kierowców,
● kompatybilność z systemem SENT GEO,
● i wiele więcej.

Nowe sposoby płatności za autostradę

Elektroniczny Pobór Opłat e-TOLL ma za zadanie usprawnić korzystanie z autostrad poprzez prostsze uiszczanie opłat. Jednak samodzielna obsługa systemu bez podłączania do systemu monitoringu jak na razie nie wydaje się szczególnie wygodna. Szereg formalności, wymaganych do rozpoczęcia korzystania z systemu może być przytłaczający. Ponadto użytkownik ma do wyboru jedynie dwie formy płatności:

Przedpłata online lub kartą - z wykorzystaniem bramki internetowej lub poprzez podanie numeru karty.
Odroczona płatność - pobierana jest po zakończeniu przejazdu płatnymi odcinkami autostrad. Na czas przejazdu na koncie blokowana jest kwota w wysokości 260 zł.

Juwentus oferuje alternatywne rozwiązanie, zdejmujące z użytkownika obowiązek troski o dokonanej płatności. Zajmujemy się naliczaniem opłat za przejazdy, które są ewidencjonowane na Platformie GPS24. Dzięki temu nasi klienci zawsze wiedzą, ile kilometrów przejechały poszczególne pojazdy z ich floty i jakie opłaty zostały pobrane za przejazdy. Rozliczenie na linii Juwentus-klient następuje wspólnie z rozliczeniem za inne usługi, na zasadach ustalonych podczas zawierania umowy. 

Koniec bramek na autostradach

Bramki na autostradach to przyczyna korków, wydłużenia czasu podróży i źródło frustracji kierowców. Dlatego od dłuższego czasu opracowywane są działania mające prowadzić do ich likwidacji. Od 1 grudnia 2021 roku bramki znikną na dwóch odcinkach autostrad, które są zarządzane przez GDDKiA: Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4). Docelowo jednak wszystkie autostrady mają być obsługiwane tylko przez system e-TOLL, który już dzisiaj w całym kraju jest obowiązkowy dla pojazdów ciężarowych. Obsługa bezbramkowa jest możliwa dzięki sygnałowi GPS. Użytkownicy mogą go nadawać poprzez smartfony, jednak wiąże się to z brakiem możliwości korzystania w tym czasie z innych funkcji urządzenia mobilnego. Aplikacja e-TOLL musi bowiem pozostawać włączona przez cały czas przejazdu. Alternatywne, o wiele wygodniejsze rozwiązania, które oferuje firma Juwentus, to wymienione już wcześniej urządzenia typu OBU i ZSL.

OBU - On Board Unit - to urządzenie montowane pod zapalniczkę. Klienci firmy Juwentus posiadają dostęp do lokalizacji z poziomu aplikacji mobilnej i aplikacji www. Sprzęt jest przeznaczony do samodzielnego montażu.

ZSL - Zewnętrzny System Lokalizacyjny - to sprzęt montowany na stałe pod kokpitem. Montażem zajmuje się posiadający odpowiednie kompetencje pracownik firmy Juwentus. ZSL daje większe możliwości niż OBU, do których należy między innymi podłączenie pod CAN i TACHOGRAF oraz pobieranie plików DDD.

System e-TOLL to innowacyjne rozwiązanie, które w przyszłości powinno znacząco usprawnić poruszanie się po autostradach w całej Polsce, pod warunkiem dopracowania systemów pobierania danych geolokalizacyjnych i płatności. Jednak użytkownicy, którzy zdecydują się skorzystać z połączenia e-TOLL z systemem monitoringu, już teraz mogą cieszyć się komfortem korzystania z autostrad bez oczekiwania w kolejkach do bramek, jednocześnie nie przejmując się kwestiami nadawania sygnału GPS i  uiszczania opłat, gdyż zajmie się nimi firma Juwentus.

Zobacz też

Wzrost zagrożeń, zarówno fizycznych, jak i cyfrowych, sprawia, że właściciele firm, prezesi czy menedżerowie wyższego szczebla stają się celem ataków, które mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo oraz stabilność organizacji. Ochrona osobista w dzisiejszych czasach stała się koniecznością, a nie luksusem. Zagrożenia takie jak wycieki danych, cyberprzestępczość czy bezpośrednie ataki na życie i zdrowie liderów firmy są coraz częstsze. Inwestowanie w odpowiednią ochronę pozwala zminimalizować ryzyko utraty reputacji, danych czy nieprzewidywalnych sytuacji kryzysowych. Dziś ochrona w biznesie dla liderów to fundament, który zapewnia stabilność organizacji, umożliwiając jej rozwój i skuteczne zarządzanie.

Kradzieże są jednym z najpowszechniejszych przestępstw w Polsce, z którymi wiele osób spotyka się osobiście lub zna kogoś, kto padł ich ofiarą. Choć zabezpieczenia w domach i mieszkaniach stają się coraz bardziej zaawansowane, to złodzieje ciągle szukają nowych sposobów, aby obejść te systemy. Często ich działania są bardzo dobrze zaplanowane, a jednym z etapów przygotowań jest oznaczanie miejsc, które mają zostać obrabowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak złodzieje oznaczają domy oraz mieszkania, jakie metody stosują oraz jak skutecznie się przed nimi zabezpieczyć, przeczytaj nasz artykuł.

Weekendowe wyjazdy, dłuższe delegacje, kilkugodzinna nieobecność w ciągu dnia – to sytuacje, które mogą zwrócić uwagę osób szukających okazji do włamania. Złodzieje potrafią przez dłuższy czas obserwować posesję, analizować codzienne nawyki domowników, aby odnaleźć moment, w którym nieruchomość pozostaje bez nadzoru. Wbrew powszechnym przekonaniom, zamki o podwyższonej odporności na sforsowanie czy solidne drzwi wejściowe nie stanowią wystarczającej przeszkody dla wprawionych przestępców.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1