Ochrona perymetryczna obiektów

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Systemy ochrony perymetrycznej są przeznaczone między innymi do ochrony dużych obiektów i stref wyłączonych z ruchu. Specyfika takich obiektów wyklucza możliwość wykonywania na nich instalacji alarmowych opartych na tradycyjnym systemie SSWiN lub klasycznej ochrony fizycznej. Zadaniem systemu jest przeciwdziałanie wtargnięciom na monitorowany teren, a tym samym uniemożliwienie wyrządzenia szkód i zakłócania właściwego funkcjonowania obiektu. Sprawdzonym i z powodzeniem stosowanym przez Juwentus rozwiązaniem, mającym na celu zabezpieczenie terenu przed osobami niepowołanymi jest monitoring wideo z inteligentną analizą obrazu. 

Systemy wideo oparte na analityce obrazu mogą działać 24 godziny na dobę i automatycznie wykrywać zdefiniowane zagrożenia takie jak przekroczenie wirtualnej granicy czy też naruszenie strefy. Wygenerowany sygnał alarmowy jest przesyłany bezpośrednio do naszego Centrum Monitorowania Alarmów co pozwala nam na natychmiastową reakcję na zagrożenie. Wykorzystujemy zarówno systemy oparte na zaawansowanych algorytmach matematycznych jak i sztucznej inteligencji. Każdy obiekt posiada swoją specyfikę, dlatego wszystkie projekty wykonujemy indywidualnie dopasowując zastosowaną technologię do panujących warunków środowiskowych. Rozwiązania ochrony perymetrycznej możemy rozbudować o systemy kontroli dostępu oparte na odczycie tablic rejestracyjnych. Dzięki temu autoryzowane pojazdy będą wpuszczane na ochraniany teren automatyczne. Dodatkowo nasze Centrum Monitorowania Alarmów może pełnić funkcję wirtualnej recepcji. Oznacza to, że operator CMA Juwentus będzie mógł zdalnie obsłużyć zdarzenia związane z kontrolą dostępu do obiektu.

Zaawansowana analityka wideo wykorzystywana w systemach Juwentus, jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne i drgania obrazu. Precyzyjnie wykrywa obiekty, znajdujące się w monitorowanej strefie. Jednoczenie charakteryzuje się niską podatnością na fałszywe alarmy. Analityka obrazu wideo działa przez całą dobę, analizując w czasie rzeczywistym obraz przesyłany z kamer. W odróżnieniu od systemu ochrony stacjonarnej realizowanej przez agentów ochrony monitorowany obszar jest pod stałą obserwacją, jest to kluczowe na dużych obiektach. W ten sposób można monitorować te obszary, gdzie długie przebywanie osób niepożądanych może wyrządzić duże straty.

Odpowiednie dobranie podzespołów systemu i ich poprawna konfiguracja, gwarantują jej bezawaryjną pracę i wykrywanie niepożądanych zdarzeń zgodnie z założonymi kryteriami. Wykonaliśmy bardzo dużo instalacji bazujących na monitoringu z analityką wideo i doskonale wiemy jak zaprojektować efektywny system ochrony perymetrycznej. Kluczowym argumentem dla wyboru tego rodzaju systemu jest jej realny wpływ na optymalizację kosztów i efektywności ochrony obiektu.

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1