Ochrona farm fotowoltaicznych

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Farmy fotowoltaiczne stają się atrakcyjną formą inwestycji, która dzięki rozwijającym się technologiom ma coraz krótszy czas zwrotu. Tym samym taka forma lokowania funduszy staje się ciekawym sposobem wybieranym przez inwestorów szukających nowych możliwości biznesowych. Farmy fotowoltaiczne są specyficznymi obiektami pracującymi na co dzień bezobsługowo. Aby zapewnić im nieprzerwaną pracę bez ryzyka uszkodzenia infrastruktury warto zastosować sprawdzony system ochrony.

Tam gdzie nie sprawdzą się tradycyjne systemy alarmowe
Specyfika elektrowni fotowoltaicznych wyklucza możliwość wykonywania na nich instalacji alarmowych opartych na tradycyjnym systemie SSWiN. Ze względu na usytuowanie, brak odpowiedniej infrastruktury i z reguły oddalenie od innych obiektów, ochrona fizyczna również nie wchodzi w grę. Jakie rozwiązanie zatem wybrać?

System z powodzeniem stosowany przez Juwentus na tego typu obiektach, który ma na celu zabezpieczenie terenu przed osobami niepowołanymi jest monitoring wideo z inteligentną analizą obrazu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania system monitoringu pomimo wielkości chronionego obszaru jest w stanie wykryć wtargnięcie do monitorowanej strefy i tym samym wywołać alarm na Stacji Monitorowania Juwentus. System zainstalowanych kamer obserwuje wszystkie wrażliwe miejsca i reaguje natychmiast po wykryciu intruza. Technologia sztucznej inteligencji analizuje w czasie rzeczywistym obraz z kamer i wykrywa wszystkie zdarzenia spełniające kryteria alarmu. Niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych podatność systemu na fałszywe alarmy jest bardzo niska, co jest niezwykle istotnie z punktu widzenia redukcji kosztów obsługi systemu.

Zobacz więcej: Ochrona i monitoring wideo farm fotowoltaicznych.


Sygnał alarmowy jest weryfikowany przez operatora Stacji Monitorowania. Wideoweryfikacja alarmów jest kolejnym etapem, która pozwala na zmniejszenie ilości niepotrzebnych podjazdów. Jeżeli jednak alarm został wywołany przez intruza, zostanie natychmiast podjęta interwencja alarmowa oraz próba spłoszenia nieproszonego gościa komunikatem głosowym.

Nasze doświadczenie
Z powodzeniem wykonaliśmy już ponad osiemdziesiąt systemów monitoringu wideo z analizą obrazu na farmach fotowoltaicznych, a nasze Centrum Monitoringu monitoruje sygnały alarmowe z kilkudziesięciu obiektach tego typu. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce wykonywaliśmy tego typu projekty na elektrowniach fotowoltaicznych w Polsce i posiadamy bogate doświadczenie w tym zakresie.

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1