Monitoring wizyjny dużych obiektów

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Monitoring wizyjny z analityką obrazu zapewnia obserwację kluczowych
obszarów w czasie rzeczywistym, co ma szczególne znaczenie w ochronie dużych
obiektów. Ze względu na znaczną powierzchnię, niezastąpiony będzie system
monitorujący, który z pomocą inteligentnego systemu rozpoznawania zdarzeń
alarmowych, automatycznie wywoła sygnał alarmowy.


Analiza obrazu wideo - wszystko pod kontrolą

Monitoring wizyjny z analityką obrazu sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkiej reakcji - wykrycia konkretnych zdarzeń, będących zagrożeniem dla osób lub mienia, a także wiążących się z możliwością powstania szkód. Nieprzypadkowo wybierany jest bardzo często do miejsc o dużej powierzchni, gdzie może być niezastąpionym wsparciem dla pracowników ochrony fizycznej, ale również bez problemu może działać jako autonomiczny system alarmowy. 

Żeby monitoring wizyjny spełniał swoje zadanie jak najlepiej, powinien cechować się odpowiednimi parametrami ściśle dopasowanymi do miejsca, w którym ma być zamontowany. Wybierając sprawdzonego partnera - agencję ochrony Juwentus, mamy gwarancję, że monitoring jest idealnie dobrany, zaprojektowany z uwzględnieniem nowoczesnych technologicznych rozwiązań. Wysokiej klasy monitoring wizyjny to najlepsza forma zabezpieczenia wszystkich, także dużych, obiektów. To także możliwość optymalizacji kosztów ochrony, dzięki redukcji fałszywych alarmów.

Usługa monitoringu może zostać rozszerzona o zadania zwiększające bezpieczeństwo na obiekcie – wirtualny patrol oraz działania wspierające obsługę obiektu – wirtualna recepcja, automatyczny odczyt tablic rejestracyjnych.

Monitoring wizyjny - jak działa?

System analityki obrazu automatycznie alarmuje o zdarzeniach spełniających kryteria alarmu – naruszenie monitorowanej strefy lub przekroczenia wirtualnej granicy. Sygnał alarmowy trafia na naszego Centrum Monitorowania Alarmów, gdzie operator weryfikuje czy intruz rzeczywiście porusza się po zamkniętym obszarze. Jeśli naruszenie strefy zostanie potwierdzone zostanie podjęta próba spłoszenia intruza komendą głosową, jednocześnie Patrol Interwencyjny Juwentus zostanie wezwany na miejsce zdarzenia.

Wideo weryfikacja to jednocześnie ograniczenie liczby fałszywych alarmów. Zmniejsza to znacząco koszty ochrony, ponieważ nie trzeba za każdym razem wysyłać Patroli Interwencyjnych na miejsce zdarzenia. 

Pamiętajmy, że profesjonalnie zaprojektowany monitoring wizyjny zapewnia maksymalne bezpieczeństwo każdego obiektu. Agencja ochrony Juwentus pomoże na każdym etapie zamówienia i realizacji usługi. Doświadczony zespół od 30 lat tworzony jest przez wybitnych specjalistów, którzy odpowiednio doradzą, by efektywnie strzec naszego dobytku.

Zobacz też

Niektóre osoby mogą uważać, że sprzątanie to prosta czynność, a znalezienie firmy, która świadczy profesjonalne usługi porządkowe nie jest niczym trudnym. Łatwo jest jednak przekonać się o niezgodności z prawdą tego twierdzenia. Na rynku działa obecnie bowiem wiele firm sprzątających, a świadczony przez nie zakres i poziom usług znacznie się od siebie różni. Osoby, którym zależy na najwyższych standardach porządku, muszą więc poświęcić dużo uwagi, aby znaleźć specjalistów, którym można zaufać. Będzie to jednak znacznie łatwiejsze, kiedy dowiemy się, jakimi cechami wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.

Monitoring wizyjny to rozwiązanie, na które często decydują się firmy chcące zadbać o wysokie standardy bezpieczeństwa. Decyzja o wyborze konkretnego systemu często nie jest jednak poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że nowoczesne technologie zapewniają nie tylko ochronę obiektu, ale także automatyzację i usprawnienie wielu zadań. By móc podjąć właściwą decyzję, warto więc przyjrzeć się temu, jakie korzyści da firmie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Juwentus GPS w swojej aplikacji do monitorowania pojazdów zapewnia profesjonalne mapy Google Maps (wer. Profesional) oraz HERE Maps (nowość) jako odpłatną opcję dla użytkowników systemu GPS24. Dzięki tej funkcji w naszym systemie wyróżniamy się na tle innych dając naszym użytkownikom możliwość korzystania z obu map oraz ich przełączania w dowolnym momencie. Każdy z dostawców map, zarówno Google Maps jak i mapy Here, ma swoje mocne strony. Wykorzystując ich połączenie przy planowaniu, daje najlepsze rezultaty oraz możliwość najbardziej efektywnego wyznaczania przejazdów.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1