Monitoring wideo farm fotowoltaicznych

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Na polskim rynku fotowoltaiki pojawia się coraz więcej dużych inwestorów. Pozyskiwanie energii z promieni słonecznych to zdecydowanie technologia, która ma przed sobą ogromną przyszłość. W farmy fotowoltaiczne inwestują już nie tylko przedsiębiorstwa, ale także osoby prywatne. Biorąc pod uwagę stały wzrost zapotrzebowania na energię, uwarunkowania zakładające zaprzestanie korzystania z energii opartej na spalaniu węgla oraz prognozowane stopy zwrotu z takich inwestycji można śmiało założyć, że wielki boom na budowę farm solarnych jest dopiero przed nami. 

Duży popyt na panele słoneczne o raz przerwy w ich dostawach z Chin sprawił, że nie brakuje również ogniw pozyskanych w nieuczciwy sposób, sprzedawanych później jako towar „używany”. Niestety, pojawiają się już pierwsze informacje o kradzieżach paneli słonecznych z terenów budów oraz z zamkniętych inwestycji. Biorąc pod uwagę lokalizacje w jakich znajdują się farmy fotowoltaiczne, a często są znacząco oddalone od miejskiej infrastruktury, mogą stać się łatwym celem złodziei lub aktów wandalizmu.

Jak zabezpieczyć panele fotowoltaiczne przed kradzieżą?
Farmy słoneczne z założenia są obiektami bezobsługowymi, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu monitoringu z inteligentną analityką obrazu. Taki system jest w stanie wykryć każde wtargnięcia na monitorowany obszar, a dzięki zastosowanym algorytmom i sztucznej inteligencji rozpoznaje czy na teren dostał się człowiek, czy na przykład dzikie zwierzę. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona. System monitoringu podłączony do naszego Centrum Monitorowania Alarmów, pozwoli naszemu operatorowi połączyć się zdalnie z obiektem, zweryfikować czy sygnał alarmowy nie jest fałszywy i w przypadku rzeczywistego zagrożenia będziemy mogli głośną komendą głosową spłoszyć intruza lub wezwać wsparcie Patrolu Interwencyjnego. 


Monitoring wideo obiektu będzie działał 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Stosowane przez nas kamery mają wbudowane zabezpieczenia anty-sabotażowe, a analityka obrazu jest odporna na zmieniające się warunki środowiskowe. Biorąc pod uwagę ogólny koszt budowy farmy fotowoltaicznej i złożenia, że jest to inwestycja, która powinna nieprzerwanie pracować, warto zastanowić się nad jej dodatkowym zabezpieczeniem.

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1