Monitoring osiedla mieszkaniowego

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
O tym jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa we własnym domu czy mieszkaniu wie każdy. Aby je zagwarantować od lat instalujemy sprawdzone i skuteczne systemy alarmowe, dopasowane indywidualnie do potrzeb klienta oraz warunków panujących w ochranianym obiekcie. Jednak nie mniej ważna jest ochrona całego osiedla mieszkaniowego.

Ochrona fizyczna i patrole interwencyjne
Patrole prewencyjne potrafią skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei. Regularnie patrolowane tereny z ochroną stacjonarną rzadziej są obiektem zainteresowań przestępców.
Dodatkowy system kontroli dostępu zapobiegnie przedostawaniu się obcych osób na teren chronionego osiedla.

Wideo monitoring osiedla
Monitoring wizyjny osiedli to już właściwie standard. Firmy deweloperskie już na etapie projektu przewidują wykorzystanie kamer do monitoringu. Zarówno terenów zewnętrznych takich jak tereny zielone, parkingi, place zabaw czy wjazdy na osiedle, ale również wnętrz budynków: wind, ciągów komunikacyjnych czy piwnic.
Tego rodzaju zabezpieczenia skutecznie chronią przed aktami wandalizmu, dzięki możliwości wirtualnych obchodów. Dzięki nim agenci ochrony mogą szybciej i częściej mieć podgląd nawet na dalsze części ochranianego osiedla.
Monitorowanie stref wejściowych będą pomocne w identyfikacji osób wchodzących, co skutecznie zwiększy poziom bezpieczeństwa mieszkańców.
Dzięki promiennikom podczerwieni monitoring wideo jest możliwy również w nocy, zwłaszcza w miejscach gdzie oświetlenie jest szczególnie słabe. Dzięki temu obiekt jest pod stałą obserwacją przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Instalowane kamery dobieramy zawsze pod kątem specyfiki miejsca, dobierając parametry tak, aby uniknąć tak zwanych martwych stref. Zabezpieczenia antysabotażowe kamer gwarantują, że podgląd wideo nie zostanie zakłócony przez żadnego intruza.

Oprócz aspektów bezpieczeństwa istnieje możliwość automatyzacji kierowania ruchem na osiedlu poprzez automatyczne rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów – dzięki temu na osiedle lub parkingi, samochody z rejestracjami dopuszczonymi do ruchu po osiedlu będą wpuszczane automatycznie.

Monitoring osiedla – czy warto?
Instalacja monitoringu na osiedlach mieszkaniowych zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców i zmniejszają liczbę niepożądanych zdarzeń. Statystyki pokazują, że spada ilość aktów wandalizmu i kradzieży, co przekłada się na ograniczenie kosztów utrzymania porządku. Poprawia się również poziom czystości o porządku na osiedlu.

Główne korzyści:
- Zwiększone bezpieczeństwo mieszkańców
- Prewencyjna ochrona przed kradzieżami i wandalizmem
- Ograniczenie ruchu osób niepożądanych
- Dostęp do archiwum wideo
- Automatyzacja kierowaniem ruchu samochodowego
- Możliwość wdrożenie obchodów wirtualnych

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1