Monitoring domu i posesji z analityką obrazu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Wideo monitoring posesji jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym rozwiązaniem. Współczesne systemy monitoringu stają się coraz bardziej zaawansowane, a przy tym bardziej dostępne. Rozwiązania które kilka lat temu uchodziły za zbyt drogie dla użytku domowego, dziś z powodzeniem są projektowane i wdrażane. 

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznego systemu alarmowego w domu. Skutecznie wykryje on próby włamania i kradzieży, a także zagrożenie pożarem lub zalaniem. Taki system można rozbudować o kamery monitoringu. Zapewnią one rejestrację zdarzeń wokół domu, a także możliwość zdalnego podglądu. Pozwoli to z jednej strony na weryfikację czy wywołany sygnał alarmowy nie jest fałszywy co ograniczy koszty ochrony, a z drugiej strony da możliwość na zdalny podgląd obrazu w aplikacji mobilnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik będzie w każdej chwili podejrzeć co dzieje się na jego posesji.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne otwierają jednak nowe możliwości. Do monitoringu posesji możemy wykorzystać kamery z inteligentną analizą obrazu. Jej podstawowym zastosowaniem dla domu będzie automatyczne rozpoznawanie czy wykryty ruch wywołało zwierzę, ruch drzew na wietrze, przejeżdżający samochód czy człowiek. Na tym etapie pozwala to na oszczędności związane z weryfikacją fałszywych alarmów.

System analityki obrazu wideo dla domu pozwala jednak na więcej. System może wykrywać przekroczenie wirtualnej granicy lub wejście w wyznaczony obszar. Dzięki temu monitorowane mogą być kluczowe miejsca na monitorowanym terenie takie jak wjazdy, bramy czy całe ogrodzenia.

Tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne i warto rozważyć je jako bardziej zaawansowane rozwiązania dla ochrony swojego domu i rodziny.

Zobacz też

Monitoring wizyjny z analityką obrazu zapewnia obserwację kluczowych obszarów w czasie rzeczywistym, co ma szczególne znaczenie w ochronie dużych obiektów. Ze względu na znaczną powierzchnię, niezastąpiony będzie system monitorujący, który z pomocą inteligentnego systemu rozpoznawania zdarzeń alarmowych, automatycznie wywoła sygnał alarmowy.

Na polskim rynku fotowoltaiki pojawia się coraz więcej dużych inwestorów. Pozyskiwanie energii z promieni słonecznych to zdecydowanie technologia, która ma przed sobą ogromną przyszłość. Jednak tą jak, każdą inną inwestycję należy odpowiednio zabezpieczyć.

Policyjne statystyki pokazują, że złodzieje najczęściej działają pod osłoną nocy, wtedy kiedy domownicy śpią. Ten sposób działania włamywaczy określa się metodą „na śpiocha”. Sprawcy włamują się do domów najczęściej po wyważeniu lub nawierceniu okien i drzwi balkonowych.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1