Monitoring domu i posesji z analityką obrazu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Wideo monitoring posesji jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym rozwiązaniem. Współczesne systemy monitoringu stają się coraz bardziej zaawansowane, a przy tym bardziej dostępne. Rozwiązania które kilka lat temu uchodziły za zbyt drogie dla użytku domowego, dziś z powodzeniem są projektowane i wdrażane. 

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznego systemu alarmowego w domu. Skutecznie wykryje on próby włamania i kradzieży, a także zagrożenie pożarem lub zalaniem. Taki system można rozbudować o kamery monitoringu. Zapewnią one rejestrację zdarzeń wokół domu, a także możliwość zdalnego podglądu. Pozwoli to z jednej strony na weryfikację czy wywołany sygnał alarmowy nie jest fałszywy co ograniczy koszty ochrony, a z drugiej strony da możliwość na zdalny podgląd obrazu w aplikacji mobilnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik będzie w każdej chwili podejrzeć co dzieje się na jego posesji.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne otwierają jednak nowe możliwości. Do monitoringu posesji możemy wykorzystać kamery z inteligentną analizą obrazu. Jej podstawowym zastosowaniem dla domu będzie automatyczne rozpoznawanie czy wykryty ruch wywołało zwierzę, ruch drzew na wietrze, przejeżdżający samochód czy człowiek. Na tym etapie pozwala to na oszczędności związane z weryfikacją fałszywych alarmów.

System analityki obrazu wideo dla domu pozwala jednak na więcej. System może wykrywać przekroczenie wirtualnej granicy lub wejście w wyznaczony obszar. Dzięki temu monitorowane mogą być kluczowe miejsca na monitorowanym terenie takie jak wjazdy, bramy czy całe ogrodzenia.

Tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne i warto rozważyć je jako bardziej zaawansowane rozwiązania dla ochrony swojego domu i rodziny.

Zobacz też

Niektóre osoby mogą uważać, że sprzątanie to prosta czynność, a znalezienie firmy, która świadczy profesjonalne usługi porządkowe nie jest niczym trudnym. Łatwo jest jednak przekonać się o niezgodności z prawdą tego twierdzenia. Na rynku działa obecnie bowiem wiele firm sprzątających, a świadczony przez nie zakres i poziom usług znacznie się od siebie różni. Osoby, którym zależy na najwyższych standardach porządku, muszą więc poświęcić dużo uwagi, aby znaleźć specjalistów, którym można zaufać. Będzie to jednak znacznie łatwiejsze, kiedy dowiemy się, jakimi cechami wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.

Monitoring wizyjny to rozwiązanie, na które często decydują się firmy chcące zadbać o wysokie standardy bezpieczeństwa. Decyzja o wyborze konkretnego systemu często nie jest jednak poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że nowoczesne technologie zapewniają nie tylko ochronę obiektu, ale także automatyzację i usprawnienie wielu zadań. By móc podjąć właściwą decyzję, warto więc przyjrzeć się temu, jakie korzyści da firmie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Juwentus GPS w swojej aplikacji do monitorowania pojazdów zapewnia profesjonalne mapy Google Maps (wer. Profesional) oraz HERE Maps (nowość) jako odpłatną opcję dla użytkowników systemu GPS24. Dzięki tej funkcji w naszym systemie wyróżniamy się na tle innych dając naszym użytkownikom możliwość korzystania z obu map oraz ich przełączania w dowolnym momencie. Każdy z dostawców map, zarówno Google Maps jak i mapy Here, ma swoje mocne strony. Wykorzystując ich połączenie przy planowaniu, daje najlepsze rezultaty oraz możliwość najbardziej efektywnego wyznaczania przejazdów.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1