Monitoring domu i posesji z analityką obrazu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Wideo monitoring posesji jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym rozwiązaniem. Współczesne systemy monitoringu stają się coraz bardziej zaawansowane, a przy tym bardziej dostępne. Rozwiązania które kilka lat temu uchodziły za zbyt drogie dla użytku domowego, dziś z powodzeniem są projektowane i wdrażane. 

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznego systemu alarmowego w domu. Skutecznie wykryje on próby włamania i kradzieży, a także zagrożenie pożarem lub zalaniem. Taki system można rozbudować o kamery monitoringu. Zapewnią one rejestrację zdarzeń wokół domu, a także możliwość zdalnego podglądu. Pozwoli to z jednej strony na weryfikację czy wywołany sygnał alarmowy nie jest fałszywy co ograniczy koszty ochrony, a z drugiej strony da możliwość na zdalny podgląd obrazu w aplikacji mobilnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik będzie w każdej chwili podejrzeć co dzieje się na jego posesji.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne otwierają jednak nowe możliwości. Do monitoringu posesji możemy wykorzystać kamery z inteligentną analizą obrazu. Jej podstawowym zastosowaniem dla domu będzie automatyczne rozpoznawanie czy wykryty ruch wywołało zwierzę, ruch drzew na wietrze, przejeżdżający samochód czy człowiek. Na tym etapie pozwala to na oszczędności związane z weryfikacją fałszywych alarmów.

System analityki obrazu wideo dla domu pozwala jednak na więcej. System może wykrywać przekroczenie wirtualnej granicy lub wejście w wyznaczony obszar. Dzięki temu monitorowane mogą być kluczowe miejsca na monitorowanym terenie takie jak wjazdy, bramy czy całe ogrodzenia.

Tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne i warto rozważyć je jako bardziej zaawansowane rozwiązania dla ochrony swojego domu i rodziny.

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1