Kamery, jako jedna z metod ochrony domu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Niezależnie od tego, czy mieszkasz w wielopiętrowej willi, czy niewielkim jednorodzinnym domu na obrzeżach miasta, zasługujesz na komfort bezwzględnego poczucia bezpieczeństwa. Zastanawiasz się jak skutecznie zadbać o swoją prywatność i uchronić się przed następstwami kradzieży, włamania czy innych zdarzeń losowych, jak chociażby pożar czy zalanie? Oferowany przez nas monitoring domu jednorodzinnego to odpowiedź na Twoje potrzeby! Sprawdź szczegóły.

Na czym polega monitoring domu jednorodzinnego?


Olbrzymia serwerownia pełna ogromnych ekranów, wielokilometrowe okablowanie, którego instalacja wymaga generalnego remontu całej posiadłości i brygada uzbrojonych ochroniarzy ... tak niegdyś wyglądały kosztowne systemy alarmowe zakładane wyłącznie w siedzibach potężnych firm i nieruchomościach wyjątkowo majętnych ludzi. Niezwykle dynamiczny rozwój współczesnych technologii pozwala na konstruowanie dużo prostszych w montażu i obsłudze, a zarazem niezawodnych systemów bezpieczeństwa. W związku z powyższym niemal każdy zainteresowany może pozwolić sobie na zainstalowanie systemu alarmowego i kamer w domu jednorodzinnym. Warto jednak podkreślić, iż w kwestiach bezpieczeństwa należy zawsze kierować się najwyższą jakością i kompleksowością usług, a także możliwością dopasowania systemu do konkretnych potrzeb użytkownika.

Oferowany przez nas system monitoringu domu jednorodzinnego to nie tylko sprzedaż nowoczesnych systemów alarmowych przewodowych lub bezprzewodowych, oraz systemu kamer, ale również kompleksowa usługa zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo, oparta na dokładnej analizie indywidualnych potrzeb każdego klienta. Nie wiesz jaki system zabezpieczeń kupić, w którym miejscu go zamontować, jakie dodatkowe funkcjonalności wybrać i jak zintegrować monitoring z pozostałymi systemami alarmowymi? Pomożemy we wszystkich powyższych kwestiach! Projektowanie, montaż, integracja, przeszkolenie w zakresie obsługi, stały nadzór i interwencje w sytuacjach zagrożenia, to właśnie pełen zakres usług, jakie oferujemy.

Dzięki zainstalowaniu systemu kamer w domu jednorodzinnego możesz obserwować obraz w czasie rzeczywistym, ale również skorzystać z wcześniejszych nagrań. W zależności od budżetu i potrzeb, można wybierać spośród różnych rodzajów kamer, takich jak kamery IP, kamery analogowe, kamery termowizyjne i wiele innych. Jeszcze kilka lat temu, już samo zamontowanie atrapy mogło skutecznie zniechęcić złodziei do podjęcia próby kradzieży. Dzisiaj tego typu rozwiązania odchodzą w niepamięć, gdyż za stosunkowo niewielkie pieniądze mamy możliwość montażu pełnowartościowego monitoringu pozwalającego na zdalny dostęp do obrazów i nagrania wideo przez Internet, co pozwala na ich przeglądanie i monitorowanie na żywo z dowolnego miejsca na świecie. 

Jak działa monitoring wizyjny?


System monitoringu może być skonfigurowany w taki sposób, aby informować o nieprawidłowościach, wysyłając powiadomienia na telefony komórkowe, maile lub do Centrum Monitorowania, gdzie operator zweryfikuje zdarzenie (czy zagrożenie jest rzeczywiste, czy też sygnał alarmowy został wygenerowany przez np. psa) i podejmie decyzję czy wysyłać Patrol Interwencyjny. . W przypadku zaistnienia sytuacji zagrożenia, zapis z kamer może pomóc w identyfikacji sprawcy lub złożeniu wniosku o odszkodowanie. Wszystkie dane rejestrowane przez system monitoringu wizyjnego są chronione hasłami i innymi środkami bezpieczeństwa, aby zapobiec dostępowi osób niepowołanych.

Nowoczesny monitoring wizyjny domu jednorodzinnego to już nie tylko obraz, ale także dwukierunkowa transmisja dźwięku! Co oznacza, że oprócz tego, że widzimy i słyszymy co dzieje się w naszym domu, możemy także sami wydawać komendy głosowe. Tak rewolucyjny system znajduje więc znacznie szersze możliwości zastosowań, nie tylko w niepożądanych sytuacjach zagrożenia.

Zalety monitoringu wizyjnego


Monitoring domu jednorodzinnego poprzez system alarmowy zintegrowany z  systemem kamer, nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa, ale ma także wiele innych zalet. Przykładowe korzyści z instalacji takiego profesjonalnego systemu zabezpieczeń elektronicznych to:

  • Bieżący podgląd wnętrza domu i jego najbliższego otoczenia, umożliwiający podjęcie natychmiastowej reakcji w sytuacji zagrożenia, powiadomienia odpowiednich służb i minimalizacji skutków.
  • Zapis rejestrowanego obrazu i dźwięku umożliwiający identyfikację sprawców przestępstwa, bądź też stanowiący materiał dowodowy dla towarzystwa ubezpieczeń.
  • Ograniczenie niepotrzebnych interwencji związanych z fałszywymi alarmami, np. gdy czujniki ruchu zostaną aktywowane nie przez złodzieja, ale zwierzęta czy przeniesione przez wiatr przedmioty.
  • Komfort monitorowania codziennych sytuacji: gdy np. będąc w pracy chcemy skontrolować pozostającego w domu członka rodziny, opiekunkę do dziecka, pupila, bądź ekipę sprzątającą czy remontową.

Co jeszcze zyskasz inwestując w profesjonalny monitoring domu? Jaki będzie koszt instalacji systemu na Twojej nieruchomości? Zapraszamy do kontaktu.

Zobacz też

Włamania, napady czy też wypadki takie jak pożar i zalanie stanowią poważne zagrożenie zarówno dla naszego mienia, jak i dla bezpieczeństwa domowników. Profesjonalna ochrona domu jednorodzinnego pozwala na znaczne zredukowanie ryzyka wystąpienia wymienionych zdarzeń oraz na podjęcie natychmiastowych działań ratunkowych. Na jaki zakres ochrony domu warto się więc zdecydować i jak wybrać właściwą firmę ochroniarską?

W wyniku zatrucia czadem co roku umiera w Polsce kilkadziesiąt osób. Aby chronić się przed tym zagrożeniem, należy przede wszystkim regularnie sprawdzać sprawność urządzeń grzewczych i kominów. Niezwykle istotną czynnością, która pozwala zapobiec rozwojowi niebezpiecznych sytuacji, jest również montaż czujnika czadu. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego sprzęt ten jest aż tak ważny i czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze.

Możemy z radością ogłosić, że firma Juwentus po raz kolejny otrzymała nagrodą Lauru Konsumenta oraz Konsumenckiego Lidera Jakości. Wyróżnienia te świadczą o docenieniu naszych usług zarówno przez Klientów, jak i przez ekspertów. Bardzo dziękujemy za Państwa zaufanie!

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1