Jak wygląda ubezpieczenie domu od zalania?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Dodatkowe możliwości systemu alarmowego

Zalanie domu jest problemem, z którym mogą zmagać się zarówno właściciele, jak i lokatorzy. Powodów takiego zdarzenia może być wiele - od awarii instalacji wodnej czy przeciekające rury sąsiadów. W każdym przypadku, szkody spowodowane przez zalanie mogą być bardzo poważne, a koszty naprawy wysokie.
 

Czujki zalania wodą – jak działają?

Jednym ze sposobów zabezpieczenia mieszkania od zalania jest zainstalowanie odpowiednio dobranego alarmu. Oferowane przez nas czujniki zalania wykrywają wyciek i niemal natychmiast powiadamiają o zagrożeniu. Dzięki temu szybko możemy podjąć działania mające na celu zminimalizowanie skutków zalania.

Czujki zalania wodą to niezwykle przydatne narzędzie, które chroni nasze domy przed skutkami zalania. Jak to działa? Czujnik posiada wbudowaną sondę, która podczas zetknięcia z wodą wysyła sygnał do modułu alarmowego, który następnie przekazuje informacje o zagrożeniu za pomocą dźwięku lub w postaci powiadomienia telefonicznego, e-mail. SMS. Oferowane przez nas białe lub brązowe czujki montowane są zwykle w pobliżu urządzeń wodnych, takich jak pralka, zmywarka lub w pomieszczeniach podatnych na zalanie.
Korzyści wynikające z monitorowania mieszkania od zalania

Korzyści z zainstalowania alarmu z dodatkowymi czujnikami zalania są liczne. Przede wszystkim jest to ochrona naszego mienia, ale także zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem sąsiadów, którego skutki zwykle są bardzo poważne i kosztowne. Dzięki szybkiej reakcji możemy zminimalizować koszty naprawy szkód spowodowanych przez wodę. Oferowane przez nas zabezpieczenie od zalania to nie tylko dobór i instalacja czujników, ale także w pełni kompleksowa usługa gwarantująca najlepszą formę ochrony. Nie jesteś w stanie przewidzieć niektórych awarii, jednak nietrudno dostrzec różnicę w sytuacjach, gdy dojdzie do wycieku tuż po Twoim wyjściu do pracy bądź co gorsza, wyjeździe na kilkudniowy urlop. Aż strach pomyśleć co zastaniesz po tak długiej nieobecności. Zupełnie inaczej prezentuje się scenariusz zdarzeń, gdy już po kilku sekundach zostajesz zaalarmowany, zawiadamiasz odpowiednie służby, bądź też sam wracasz do domu i tym samym maksymalnie ograniczasz wielkość strat.

Warto także pamiętać, że zalanie nie tylko niszczy nasze mienie, ale także może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Ważne jest zatem, aby regularnie sprawdzać działanie alarmu, tak aby zawsze był on w pełni funkcjonalny.

Alarmy podczas zalania i pożaru

Warto także zabezpieczyć swój dom przed innymi zagrożeniami, takimi jak pożar. W tym celu polecamy zainstalować czujniki pożarowe, które również powiadomią nas o zagrożeniu, a w przypadku pożaru, mogą uratować nasze życie i mienie.

Dzięki rozbudowaniu alarmu domowego o czujniki dymu, szybko możemy zareagować na zagrożenie i zminimalizować jego skutki. W przypadku pożaru czas jest najważniejszy. Im szybciej zostanie wykryty, tym większe szanse na ocalenie życia i mienia.

Warto zainstalować czujniki dymu w każdym pomieszczeniu naszego domu, w którym istnieje ryzyko wybuchu pożaru. Najczęściej montuje się go w kuchni, gdzie może dojść do zapłonu w wyniku przegrzania lub przypalenia jedzenia, ale również w salonie, sypialniach, korytarzach czy garażu.

Nasze alarmy mają możliwość rozbudowy o inne dodatkowe czujniki, które zwiększają ich skuteczność. Na przykład, istnieje możliwość instalacji dodatkowych czujników tlenku węgla, który jest bezwonny i bezbarwny, a w wysokich stężeniach może być śmiertelny. Alarm połączony z takim czujnikiem ostrzega przed zagrożeniem i daje czas na ewakuację domowników.

Kompleksowe zabezpieczenie domu dla każdego

Bezpieczeństwo w naszych mieszkaniach jest bardzo ważne, a zabezpieczenie domu przed kradzieżą i innymi zagrożeniami powinno być priorytetem każdego właściciela. Na rynku dostępne są różne urządzenia i rozwiązania, które pomagają zabezpieczyć dom. Jednym z najbardziej popularnych są alarmy antywłamaniowe. Takie urządzenia składają się z czujników ruchu i czujników magnetycznych montowanych w oknach lub drzwiach, które rejestrują próby wtargnięcia do domu i uruchamiają alarm dźwiękowy, sygnalizujący zagrożenie. Alarmy antywłamaniowe są skutecznym środkiem ochrony przed kradzieżą i podnoszą poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Innym sposobem na zabezpieczenie domu jest instalacja kamer. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować nasz dom, a w przypadku próby kradzieży, nagrania z kamer mogą stanowić dowód w postępowaniu sądowym. Kamery monitoringu są także przydatne podczas obserwacji nieruchomości w czasie naszej nieobecności. Stanowią one także rewelacyjne uzupełnienie pozostałych instalacji jak chociażby czujników  zalania, tlenku węgla, czadu, gdyż po otrzymaniu ostrzeżenia o zagrożeniu, zanim dotrzemy na miejsce mamy wgląd do rejestrowanego w czasie rzeczywistym obrazu z kamer.

Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy dobrać nowoczesne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości.

Zobacz też

Widok zdewastowanej czy chociażby nawet uchylonej bramy garażowej, która na 100% powinna być zamknięta, przywołują na myśl najgorsze scenariusze. Włamanie i kradzież cennego auta, rowerów czy narzędzi to nie tylko olbrzymie straty materialne, ale przede wszystkim ogromny stres i totalne zaburzenie poczucia własnego bezpieczeństwa. W związku z powyższym inwestycja w alarm do garażu to Twoja najlepsza decyzja! Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najskuteczniejszego systemu alarmowego do garażu.

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa znaczącą rolę w wielu dziedzinach, a branża transportowa nie jest wyjątkiem. Jednym z najnowszych rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność wśród firm transportowych, jest elektroniczny system opłat drogowych, znany jako e-TOLL, połączony z monitoringiem GPS. Jako lider w dziedzinie usług dla floty transportowej, oferujemy szeroki zakres usług związanych z e-TOLL, aby pomóc firmom w zarządzaniu flotą i optymalizacji kosztów operacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się temu, o czym musisz wiedzieć na temat e-TOLL dla firm transportowych.

Z radością informujemy, iż marka Juwentus otrzymała nagrodę Medal Europejski za usługę "Monitoring wizyjny i zdalna wideo-weryfikacja alarmów połączona z ochroną doraźną". Business Centre Club po raz trzydziesty czwarty przyznało Medale Europejskie. Powyższa nagroda honoruje firmy, których produkty i usługi spełniają najwyższe standardy europejskie. Jest to wyróżnienie za ciężką pracę, poświęcenie i nieustępliwość, ale przede wszystkim docenia się tu przedsiębiorczość.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1