Jak uchronić swoje auto przed kradzieżą?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Gdzie i jakie samochody są najczęściej kradzione?


Najwięcej procederów kradzieży odnotowuje się w okolicach Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Najmniej samochodów kradnie się na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. We wszystkich rejonach działają jednak komórki policyjne, specjalizujące się w odzyskiwaniu skradzionych samochodów, w
tym śląska, przygraniczna, polsko-niemiecka grupa operacyjna „Nysa”. Dane statystyczne pokazują, że najczęściej kradzione są Volkswageny Golfy, Passaty i Tourony, a także Audi A4 i Mazdy 6. Ponieważ ich wartość rynkowa od lat utrzymuje się na niezmiennym poziomie, ich podzespoły skutecznie zaspakajają popyt rynku części zamiennych, a kolejne elementy można sprzedać
szybko, łatwo i w dobrej cenie.


Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?


Rynek motoryzacyjny oferuje szereg bardziej lub mniej skutecznych zabezpieczeń. Do najczęściej stosowanych należą proste alarmy samochodowe i immobilizery, które mogą odstraszyć przede wszystkim hałasem oraz koniecznością wydłużenia pracy przy dostawaniu się do wnętrza samochodu. Popularnymi rozwiązaniami są wyłączniki pompy paliwowej oraz OBD. Często wykorzystywane są też zewnętrzne, wewnętrzne mechaniczne i elektro-mechaniczne blokady skrzyni biegów, a także blokady elektroniczne, które uruchamiane są bezprzewodowo i zdalnie blokują skrzynię. Na szczególną uwagę zasługują jednak coraz doskonalsze systemy alarmowe oparte na sygnale GPS, które pozwalają na szybką i precyzyjną lokalizację auta. Monitoring pojazdów umożliwiający śledzenie samochodu ułatwia wówczas skuteczne odzyskanie skradzionego pojazdu.


Warto korzystać z agencji ochrony mienia i ludzi


Oczywiście nie można też zapomnieć, że już samo garażowanie i alarm domowy mają kluczowe znaczenie w uniemożliwieniu kradzieży samochodu. Szczególnie montując alarmy bezprzewodowe i systemy alarmów przewodowych, a także decydując się na monitoring wizyjny, warto jednak rozpocząć współpracę z dobrą agencją ochrony. Zamontowane przez nich kamery przemysłowe i stały monitoring obiektu, również będą skuteczną ochroną przed procederem kradzieży auta.

Zobacz też

Wzrost zagrożeń, zarówno fizycznych, jak i cyfrowych, sprawia, że właściciele firm, prezesi czy menedżerowie wyższego szczebla stają się celem ataków, które mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo oraz stabilność organizacji. Ochrona osobista w dzisiejszych czasach stała się koniecznością, a nie luksusem. Zagrożenia takie jak wycieki danych, cyberprzestępczość czy bezpośrednie ataki na życie i zdrowie liderów firmy są coraz częstsze. Inwestowanie w odpowiednią ochronę pozwala zminimalizować ryzyko utraty reputacji, danych czy nieprzewidywalnych sytuacji kryzysowych. Dziś ochrona w biznesie dla liderów to fundament, który zapewnia stabilność organizacji, umożliwiając jej rozwój i skuteczne zarządzanie.

Kradzieże są jednym z najpowszechniejszych przestępstw w Polsce, z którymi wiele osób spotyka się osobiście lub zna kogoś, kto padł ich ofiarą. Choć zabezpieczenia w domach i mieszkaniach stają się coraz bardziej zaawansowane, to złodzieje ciągle szukają nowych sposobów, aby obejść te systemy. Często ich działania są bardzo dobrze zaplanowane, a jednym z etapów przygotowań jest oznaczanie miejsc, które mają zostać obrabowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak złodzieje oznaczają domy oraz mieszkania, jakie metody stosują oraz jak skutecznie się przed nimi zabezpieczyć, przeczytaj nasz artykuł.

Weekendowe wyjazdy, dłuższe delegacje, kilkugodzinna nieobecność w ciągu dnia – to sytuacje, które mogą zwrócić uwagę osób szukających okazji do włamania. Złodzieje potrafią przez dłuższy czas obserwować posesję, analizować codzienne nawyki domowników, aby odnaleźć moment, w którym nieruchomość pozostaje bez nadzoru. Wbrew powszechnym przekonaniom, zamki o podwyższonej odporności na sforsowanie czy solidne drzwi wejściowe nie stanowią wystarczającej przeszkody dla wprawionych przestępców.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1