Analiza obrazu w monitoringu

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Dom, firma, instytucja – każda nieruchomość może być celem złodziei. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które zapewnia spokojny sen – odpowiednim zabezpieczeniem stanie się monitoring wizyjny. Sprawdź, na czym polega analiza obrazu w monitoringu i jakie są jej główne zalety!

Reguły alarmowania

Analiza obrazu w monitoringu znacznie zwiększa poziom
bezpieczeństwa bez względu na rodzaj i wielkość obiektu. Istotną rolę odgrywają tutaj jakość usług, doświadczenie oraz wysokiej klasy urządzenia. Profesjonalny system analityki obrazu pozwala na wykrycie przekroczenia punktu wyznaczonego jako wirtualna granica lub naruszenie określonego obszaru. Takie rozwiązanie daje dokładną kontrolę najbardziej newralgicznych miejsc takich jak ogrodzenie czy wjazd na posesję, dodatkowo wszelkie kluczowe obszary monitorowane są w czasie rzeczywistym. Profesjonalnie wykonywana usługa tego typu pozwala na zmniejszenie liczby fałszywych alarmów i
niepotrzebnych podjazdów patroli, a co za tym idzie znaczną redukcję kosztów.

Jak w przypadku analizy obrazu w monitoringu wyglądają reguły alarmowania?


W Juwentus dbamy o to, by każdy etap przebiegał sprawnie i był przeprowadzony z jak największą dokładnością. Takie podejście towarzyszy nam już w fazie montażu i przygotowań, kiedy doświadczeni pracownicy czuwają nad wszelkimi kwestiami technicznymi, łącznie z profesjonalną integracją wysokiej jakości kamer z systemem alarmowym. W przypadku zadziałania analityki automatycznie podgląd obrazu jest widoczny w naszym Centrum Monitorowania Alarmów, które działa bez przerw – 24 godziny na dobę.

Na czym polegają reguły alarmowania na dalszym etapie?

Nasi specjaliści ustalają, czy źródłem alarmu jest intruz, czy wywołał go ruch związany z czynnikami atmosferycznymi, zdarzeniami losowymi lub pojawieniem się zwierzęcia. Jeżeli weryfikacja wskazuje na wtargnięcie osoby niepożądanej, operatorzy natychmiast interweniują, dodatkowo dzięki technologii dwukierunkowej transmisji dźwięku obsługujący zdarzenie pracownik może skutecznie zniechęcić intruza komunikatem głosowym.

Inteligentna analiza obrazu

Inteligentna analiza obrazu to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które działa w oparciu o odpowiednie algorytmy. Analiza rejestrowanego obrazu na podstawie wcześniej określonych kryteriów następuje w
czasie rzeczywistym, a wspomnianym kryterium może być np. przekroczenie pewnego punktu lub naruszenie wcześniej ustalonej granicy. Przy pomocy inteligentnej analizy obrazu możliwe jest m.in.:
· rozpoznawanie tablic rejestracyjnych – to funkcja coraz częściej wykorzystywana, zwłaszcza w firmach i instytucjach. Przy pomocy algorytmu system wykrywa tablicę, w razie potrzeby poprawiając dodatkowo jakość uzyskanego obrazu, następnie porównuje informacje z bazą danych. Dzięki inteligentnemu rozpoznawaniu tablic weryfikacja osób wjeżdżających lub opuszczających teren firmy jest znacznie prostsza i bardziej efektywna. Funkcja
sprawdza się również np. w parkingach podziemnych, w których wykorzystywane są szlabany,

· śledzenie obiektów – niemniej ważną funkcją inteligentnej interpretacji obrazu jest śledzenie obiektów w czasie rzeczywistym, nawet jeśli znajdują się one w ruchu. Takim obiektem może być zarówno człowiek, jak i np. samochód. Funkcja jest przydatna nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa, ale również może pomagać w analizach zachowań konsumenckich – np. tego, jak klienci poruszają się po sklepie,


· rozpoznawanie twarzy – identyfikacja twarzy za pomocą inteligentnej analizy obrazu jest przydatna przy nadzorowaniu dostępów lub rozpoznawaniu ważnych osobistości. Dzięki tej funkcji można również bardzo szybko zidentyfikować osobę, która znajduje się na czarnej liście w bazie danych. W tym przypadku również oprócz oczywistych zalet związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa dodatkowym plusem jest możliwość wykorzystania danych do badań grup konsumenckich – m.in. określenia wieku i płci klientów i
dostosowania do nich asortymentu.

Zalety analizy obrazu


· wysoka efektywność,

·redukcję fałszywych alarmów,

·zmniejszenie liczby zbędnych danych,

·ograniczenie do minimum ryzyka kradzieży,

·zapewnienie wartościowych informacji.

Jak widać analiza obrazu to wielofunkcyjne narzędzie, sprawdzające się zarówno w firmach, instytucjach, jak również w gospodarstwach domowych. Wbudowane algorytmy pozwalają dowolnie dostosowywać system do bieżących potrzeb.
Osiągnięcie maksymalnej efektywności tego rozwiązania jest jednak możliwe wyłącznie dzięki współpracy z rzetelną firmą. W Juwentus dbamy o to, by nasze usługi reprezentowały najwyższy poziom – dbając zarówno o odpowiedni dobór pracowników, jak i sprzętów. Nasz profesjonalizm potwierdza nieustannie
powiększające się grono stałych klientów,korzystających z różnych rozwiązań, w tym również monitoringu wizyjnego i inteligentnej analizy obrazu.

Zobacz też

Niektóre osoby mogą uważać, że sprzątanie to prosta czynność, a znalezienie firmy, która świadczy profesjonalne usługi porządkowe nie jest niczym trudnym. Łatwo jest jednak przekonać się o niezgodności z prawdą tego twierdzenia. Na rynku działa obecnie bowiem wiele firm sprzątających, a świadczony przez nie zakres i poziom usług znacznie się od siebie różni. Osoby, którym zależy na najwyższych standardach porządku, muszą więc poświęcić dużo uwagi, aby znaleźć specjalistów, którym można zaufać. Będzie to jednak znacznie łatwiejsze, kiedy dowiemy się, jakimi cechami wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.

Monitoring wizyjny to rozwiązanie, na które często decydują się firmy chcące zadbać o wysokie standardy bezpieczeństwa. Decyzja o wyborze konkretnego systemu często nie jest jednak poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że nowoczesne technologie zapewniają nie tylko ochronę obiektu, ale także automatyzację i usprawnienie wielu zadań. By móc podjąć właściwą decyzję, warto więc przyjrzeć się temu, jakie korzyści da firmie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Juwentus GPS w swojej aplikacji do monitorowania pojazdów zapewnia profesjonalne mapy Google Maps (wer. Profesional) oraz HERE Maps (nowość) jako odpłatną opcję dla użytkowników systemu GPS24. Dzięki tej funkcji w naszym systemie wyróżniamy się na tle innych dając naszym użytkownikom możliwość korzystania z obu map oraz ich przełączania w dowolnym momencie. Każdy z dostawców map, zarówno Google Maps jak i mapy Here, ma swoje mocne strony. Wykorzystując ich połączenie przy planowaniu, daje najlepsze rezultaty oraz możliwość najbardziej efektywnego wyznaczania przejazdów.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1