System automatycznego zliczania klientów

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Zgodnie z regulacjami związanymi z pandemią COVID-19 sklepy, punkty usługowe oraz gastronomiczne są zobowiązane do przestrzegania liczby klientów przebywających wewnątrz. Ręczne zliczanie klientów może przysparzać wielu kłopotów. Mamy rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w takich sytuacjach. System AIBOX to automat zliczający klientów i sterujący np. drzwiami lub sygnalizacją.

Jak to działa?
System zlicza osoby wchodzące i wychodzące ze sklepu. Niezależnie od ilości wejść, liczba klientów w środku jest stale monitorowana. Po przekroczeniu ustawionego wcześniej limitu system może automatycznie zablokować drzwi wejściowe lub wyemitować sygnał świetlny / dźwiękowy informujący o zaistniałej sytuacji.

Jeśli w sklepie jest działający system monitoringu CCTV IP z kamerami usytuowanymi na wejściu oraz wyjściu, to możliwe jest wykorzystanie tych kamer również do zliczania osób. W przypadku konieczności dodania kamer zliczających, wersja rozszerzona systemu zawiera dodatkowe kamery.

System może działać w sklepach o różnych formatach niezależnie od tego ile wejść Jeśli w sklepie jest tylko jedno wejście, którym klienci również wychodzą, system doda wchodzące oraz odejmie wychodzące osoby dzięki rozpoznaniu kierunku poruszania się. Sklepy z odrębnym wejściem oraz wyjściem są idealnym wariantem dla systemu AIBOX. Wiele wejść oraz wyjść w sklepie również nie stanowi problemu, dane są odpowiednio agregowane.

W zależności od powierzchni sklepowej, programowany jest dopuszczalny limit osób mogących przebywać jednocześnie w sklepie. System śledzi precyzyjnie wejścia oraz wyjścia, uwzględniając każdą przemieszczającą się osobę. Przekroczenie dopuszczalnego limitu osób uruchamia automatyczne akcje, które zostały wcześniej zaprogramowane. System umożliwia reset licznika przed otwarciem sklepu, tak aby dane nie były zaburzone przez np. personel sklepu.

Przykładowe akcje systemu po przekroczeniu limitu osób:
  • Uruchomienie komunikatu świetlnego, np. napis [STOP]
  • Wysłanie komendy zablokowania drzwi wejściowych
  • Uruchomienie komunikatu dźwiękowego
  • Sterowanie sygnalizacją, np. światło czerwone/zielone

Zobacz też

Auto może zostać ukradzione praktycznie z każdego miejsca - z parkingu koło marketu, stojąc przy ulicy, gdzie panuje duży ruch, czy co gorsza - spod domu. Sprawnie działające złodziei potrafi zaskoczyć nawet najbardziej czujne osoby. Jeśli nie chcesz, by wzbogacił się twoim kosztem, zrób wszystko, aby temu zapobiec. O czym pamiętać?

Siłą wandali, włamywaczy i różnej maści przestępców jest to, że działają w ukryciu. Wydaje im się, iż są bezkarni, bo ciężko ich złapać na gorącym uczynku. Tak niestety jest w wielu przypadkach, gdy trudno znaleźć złodziei, którzy splądrowali mieszkanie, zabierając z niego to, co najcenniejsze. Czy monitoring zapobiega takim przestępstwom? Co warto wiedzieć na jego temat?

Kradzieże motocykli są w Polsce niestety bardzo częste. Pojazdy znikają z posesji, parkingów, a nawet garaży. W skali roku nawet kilkuset motocyklistów traci bezpowrotnie swoje maszyny. Zobacz jak możesz dodatkowo zabezpieczyć swój motor przed kradzieżą.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1