System automatycznego zliczania klientów

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Zgodnie z regulacjami związanymi z pandemią COVID-19 sklepy, punkty usługowe oraz gastronomiczne są zobowiązane do przestrzegania liczby klientów przebywających wewnątrz. Ręczne zliczanie klientów może przysparzać wielu kłopotów. Mamy rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w takich sytuacjach. System AIBOX to automat zliczający klientów i sterujący np. drzwiami lub sygnalizacją.

Jak to działa?
System zlicza osoby wchodzące i wychodzące ze sklepu. Niezależnie od ilości wejść, liczba klientów w środku jest stale monitorowana. Po przekroczeniu ustawionego wcześniej limitu system może automatycznie zablokować drzwi wejściowe lub wyemitować sygnał świetlny / dźwiękowy informujący o zaistniałej sytuacji.

Jeśli w sklepie jest działający system monitoringu CCTV IP z kamerami usytuowanymi na wejściu oraz wyjściu, to możliwe jest wykorzystanie tych kamer również do zliczania osób. W przypadku konieczności dodania kamer zliczających, wersja rozszerzona systemu zawiera dodatkowe kamery.

System może działać w sklepach o różnych formatach niezależnie od tego ile wejść Jeśli w sklepie jest tylko jedno wejście, którym klienci również wychodzą, system doda wchodzące oraz odejmie wychodzące osoby dzięki rozpoznaniu kierunku poruszania się. Sklepy z odrębnym wejściem oraz wyjściem są idealnym wariantem dla systemu AIBOX. Wiele wejść oraz wyjść w sklepie również nie stanowi problemu, dane są odpowiednio agregowane.

W zależności od powierzchni sklepowej, programowany jest dopuszczalny limit osób mogących przebywać jednocześnie w sklepie. System śledzi precyzyjnie wejścia oraz wyjścia, uwzględniając każdą przemieszczającą się osobę. Przekroczenie dopuszczalnego limitu osób uruchamia automatyczne akcje, które zostały wcześniej zaprogramowane. System umożliwia reset licznika przed otwarciem sklepu, tak aby dane nie były zaburzone przez np. personel sklepu.

Przykładowe akcje systemu po przekroczeniu limitu osób:
  • Uruchomienie komunikatu świetlnego, np. napis [STOP]
  • Wysłanie komendy zablokowania drzwi wejściowych
  • Uruchomienie komunikatu dźwiękowego
  • Sterowanie sygnalizacją, np. światło czerwone/zielone

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1