Jak zmniejszyć koszty utrzymania floty?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Prowadząc własną firmę, musimy zwracać baczną uwagę na szereg działań, kontrolując je, aby przeznaczony na nie budżet w pełni się zgadzał i nie został przekroczony. Oszczędności to bowiem podstawa dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Gdzie jednak szukać dodatkowych złotówek? Można zmniejszyć koszty utrzymania floty! Powstaje tylko pytanie: jak to zrobić?

Niezależnie od tego, jaką wielkość ma nasze przedsiębiorstwo - dużą, małą czy średnią, mamy szansę, by za pomocą nowoczesnych technologii ograniczyć spalanie paliwa, a tym samym przyczynić się do poprawy sytuacji firmowego budżetu. Żeby to zrobić, warto skontaktować się z agencją ochrony Juwentus, która poza strzeżeniem obiektów prywatnych i publicznych, ma w swojej ofercie wiele innych rozwiązań, między innymi związanych z optymalizacją kosztów. Poznajmy najważniejsze z nich!

Co z tym paliwem?

Systemy GPS
są obecnie powszechnie wykorzystywane do różnych celów - jak się okazuje, można też dzięki nim kontrolować, jak tankowane jest paliwo. Nie tylko gdzie i w jakiej ilości, ale też ilość jego zużycia oraz ewentualnych ubytków podczas przejazdów. Na specjalnie dedykowanej do tych celów platformie łatwo przeprowadzić analizę porównawczą w formie raportów doraźnych (jednorazowe ewidencje) oraz cyklicznych (automatyczne tworzone z określoną częstotliwością).

Ranking jazdy - oceń swoich kierowców

Sama jazda samochodem może wydawać się mało skomplikowana, ale już zawodowstwo w tej dziedzinie wiąże się z ogromnym doświadczeniem. Nie da się go nabyć z dnia na dzień, bo wymaga to przejechania tysięcy kilometrów. Łatwo sprawdzić, czy kierowcy zatrudnieni w naszej firmie są rzeczywiście prawdziwymi profesjonalistami, czy tylko tak o sobie mówią.

Za sprawą innowacyjnych sensorów 3D połączonych z analizą pozostałych parametrów pojazdu możemy się o tym przekonać, oceniając styl jazdy każdego pracownika. Biorąc pod uwagę takie parametry jak obroty silnika, gwałtowne przyspieszenia, nagłe hamowania czy przekroczenia obowiązujących ograniczeń prędkości. Pokaże to cały obraz sposobu eksploatowania pojazdów służbowych.

Jazda prywatna czy służbowa? Teraz to szybko sprawdzimy!
 
Warto ufać ludziom, wierzyć, że to, co mówią, jest prawdą. Można jednak wyjść na tym niezbyt korzystnie, co odbije się na firmowych finansach. Niektórzy nieuczciwi kierowcy traktują służbowe pojazdy jak swoje własne, wykorzystując je do załatwiania prywatnych spraw. Korzystając z pomocy agencji ochrony Juwentus, szybko ukrócimy takie praktyki, bo za sprawą specjalnego modułu w dedykowanej aplikacji mobilnej sprawdzimy, czy pracownicy są wobec nas w porządku. Co oznacza w praktyce, czy rzeczywiście firmowy samochód, który mają do dyspozycji, traktują zgodnie z
przeznaczeniem.

System lokalizacji pojazdów 
Juwentus GPS to również dostępność do wszelkich najważniejszych danych dotyczących lokalizacji służbowych samochodów - przemieszczania się ich w określonym obszarze, co potwierdzone zostaje precyzyjnym raportem z podziałem na kraj, czas przebywania i dystans. Zostaniemy też poinformowani o nieprawidłowościach przejazdu, dzięki czemu będziemy mogli szybko działać, bo raport zakwalifikowany zostanie jako ostrzeżenie lub alarm.

Dzięki tym wszystkim działaniom uda nam się zmniejszyć koszty utrzymania floty, a tym samym poprawić zdolność finansową naszej firmy. 

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1