Jak zmniejszyć koszty utrzymania floty?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Prowadząc własną firmę, musimy zwracać baczną uwagę na szereg działań, kontrolując je, aby przeznaczony na nie budżet w pełni się zgadzał i nie został przekroczony. Oszczędności to bowiem podstawa dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Gdzie jednak szukać dodatkowych złotówek? Można zmniejszyć koszty utrzymania floty! Powstaje tylko pytanie: jak to zrobić?

Niezależnie od tego, jaką wielkość ma nasze przedsiębiorstwo - dużą, małą czy średnią, mamy szansę, by za pomocą nowoczesnych technologii ograniczyć spalanie paliwa, a tym samym przyczynić się do poprawy sytuacji firmowego budżetu. Żeby to zrobić, warto skontaktować się z agencją ochrony Juwentus, która poza strzeżeniem obiektów prywatnych i publicznych, ma w swojej ofercie wiele innych rozwiązań, między innymi związanych z optymalizacją kosztów. Poznajmy najważniejsze z nich!

Co z tym paliwem?

Systemy GPS
są obecnie powszechnie wykorzystywane do różnych celów - jak się okazuje, można też dzięki nim kontrolować, jak tankowane jest paliwo. Nie tylko gdzie i w jakiej ilości, ale też ilość jego zużycia oraz ewentualnych ubytków podczas przejazdów. Na specjalnie dedykowanej do tych celów platformie łatwo przeprowadzić analizę porównawczą w formie raportów doraźnych (jednorazowe ewidencje) oraz cyklicznych (automatyczne tworzone z określoną częstotliwością).

Ranking jazdy - oceń swoich kierowców

Sama jazda samochodem może wydawać się mało skomplikowana, ale już zawodowstwo w tej dziedzinie wiąże się z ogromnym doświadczeniem. Nie da się go nabyć z dnia na dzień, bo wymaga to przejechania tysięcy kilometrów. Łatwo sprawdzić, czy kierowcy zatrudnieni w naszej firmie są rzeczywiście prawdziwymi profesjonalistami, czy tylko tak o sobie mówią.

Za sprawą innowacyjnych sensorów 3D połączonych z analizą pozostałych parametrów pojazdu możemy się o tym przekonać, oceniając styl jazdy każdego pracownika. Biorąc pod uwagę takie parametry jak obroty silnika, gwałtowne przyspieszenia, nagłe hamowania czy przekroczenia obowiązujących ograniczeń prędkości. Pokaże to cały obraz sposobu eksploatowania pojazdów służbowych.

Jazda prywatna czy służbowa? Teraz to szybko sprawdzimy!
 
Warto ufać ludziom, wierzyć, że to, co mówią, jest prawdą. Można jednak wyjść na tym niezbyt korzystnie, co odbije się na firmowych finansach. Niektórzy nieuczciwi kierowcy traktują służbowe pojazdy jak swoje własne, wykorzystując je do załatwiania prywatnych spraw. Korzystając z pomocy agencji ochrony Juwentus, szybko ukrócimy takie praktyki, bo za sprawą specjalnego modułu w dedykowanej aplikacji mobilnej sprawdzimy, czy pracownicy są wobec nas w porządku. Co oznacza w praktyce, czy rzeczywiście firmowy samochód, który mają do dyspozycji, traktują zgodnie z
przeznaczeniem.

System lokalizacji pojazdów 
Juwentus GPS to również dostępność do wszelkich najważniejszych danych dotyczących lokalizacji służbowych samochodów - przemieszczania się ich w określonym obszarze, co potwierdzone zostaje precyzyjnym raportem z podziałem na kraj, czas przebywania i dystans. Zostaniemy też poinformowani o nieprawidłowościach przejazdu, dzięki czemu będziemy mogli szybko działać, bo raport zakwalifikowany zostanie jako ostrzeżenie lub alarm.

Dzięki tym wszystkim działaniom uda nam się zmniejszyć koszty utrzymania floty, a tym samym poprawić zdolność finansową naszej firmy. 

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1