Czy warto zainwestować w monitoring GPS?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Terminowość dostaw

W każdym biznesie terminowość jest niezwykle ważna dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jednak gdy podlega Ci większa liczba pracowników, dopilnowanie terminowych dostaw może być dużym wyzwaniem. Nie jesteś w końcu w stanie samodzielnie kontrolować na bieżąco dziesiątek czy setek pracowników. Monitoring GPS pozwala utrzymać rękę na pulsie i bez większego wysiłku kontrolować kwestię tego, jak kierowcy radzą sobie z terminowością. Warto dopilnować, aby przedstawiciel czy dostawca pojawiał się w określonym miejscu o odpowiedniej godzinie. Wszelkie niedopatrzenia w tej kwestii stawiają firmę w złym świetle. 

Zadbanie o auto służbowe

Pojazdy służbowe są w firmie dużą inwestycją, dlatego warto o nie zadbać zawczasu. Kierowcy powinni dysponować odpowiednimi umiejętnościami, które nie narażą właściciela na niepotrzebne koszty. Pomoże w tym nasz system oceny stylu jazdy, będący częścią usługi monitoringu GPS. Nie przejmuj się, system jest prosty w obsłudze, poza tym po jego wdrożeniu dokładnie przeszkolimy Cię w tym zakresie.

Oszczędność paliwa

Szybka i mało ekonomiczna jazda może znacząco zwiększyć wydatki firmowe. Co więcej, jest niezwykle nieprzyjazna środowisku. Dlatego nasz system oceny stylu jazdy to także weryfikacja zużycia paliwa. Dzięki rozwiązaniu GPS możesz sprawdzić kto, wśród Twoich kierowców musi zmienić swój sposób kierowania pojazdem. Mowa tutaj o Ecodrivingu, czyli analizowaniu i monitorowaniu stylu jazdy pracowników pod kątem zużycia paliwa oraz wpływu na tempo eksploatacji pojazdu. Podczas jazdy rejestrowane są liczne parametry, dotyczące takich kwestii, jak:
● hamowanie, 
● prędkość,
● dynamika przyśpieszeń. 
Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy parametrów jazdy będziesz mógł przekazać informację zwrotną pracownikom i przedstawić im problemy, nad którymi powinni popracować. Ponadto system GPS monitoruje obecny poziom paliwa w samochodzie, dzięki czemu kierowca może być szybko poinformowany o konieczności wjechania na najbliższą stację. 

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Kradzieże samochodów zdarzają się stosunkowo często. Zawsze istnieje ryzyko, że to właśnie Twój samochód zostanie skradziony. W Polsce w samym tylko 2020 roku aż 6910 samochodów zostało wyrejestrowanych z powodu kradzieży. Monitoring GPS może pomóc w odnalezieniu skradzionego auta. Dzięki temu systemowi możesz sprawdzić w każdej chwili, gdzie znajduje się Twój pojazd i szybko zareagować, jeżeli wydarzy się coś niepokojącego, jak zboczenie z wyznaczonej wcześniej trasy. Polecamy również zdecydować się na usługę obejmującą działania naszej grupy interwencyjnej, która szybko i bezpiecznie odzyska Twój skradziony samochód.

Lokalizacja pojazdu

Lokalizacja miejsca, w którym znajduje się pojazd, przydaje się nie tylko podczas kradzieży. Przy użyciu szybkiego wyszukiwania, za pomocą numerów rejestracyjnych można łatwo sprawdzić gdzie, aktualnie znajduje się dany pojazd z floty. Pamiętaj, że namierzanie jest możliwe przez całą dobę, również po czasie służbowego wykorzystania pojazdu. Czasami samochody służbowe są wykorzystywane przez pracowników po zakończeniu pracy. Jeśli są to czynności niezgodne z wytycznymi właściciela, to dzięki systemowi GPS łatwo można znaleźć takich pracowników w firmie i odpowiednio zareagować. 

Kontrola nieprzepisowej jazdy

Podczas długiej trasy wystarczy chwila nieuwagi czy zamyślenia, aby przekroczyć prędkość. Z kolei kierowcy, którzy lubią dynamiczną jazdę, potrafią zapomnieć o ograniczeniach i nagminnie łamią obowiązujące w ruchu drogowym przepisy. System GPS pozwala na uruchomienie alertu, który zostanie aktywowany w momencie przekroczenia obowiązującego w danym miejscu limitu prędkości. Takie rozwiązanie pozwoli zidentyfikować w Twojej firmie osoby, które konsekwentnie nie stosują się do przepisów drogowych, stwarzając zagrożenie na drodze oraz ryzykując uszkodzeniem Twoich pojazdów wraz z ich ładunkiem.

Pracownicy powinni zostać poinformowani przez właściciela firmy o tym, że w samochodach służbowych znajduje się monitoring GPS. Samo przedstawienie kierowcom takiej informacji może wpłynąć pozytywnie na obniżenie kosztów działalności. Pracownik, który wie o systemie, będzie się bardziej starał, aby wykorzystywać samochód jedynie w odpowiedni sposób. Ponadto skończą się kradzieże paliwa, które z monitoringiem GPS będą łatwe do wykrycia. Pracownicy, którzy wcześniej nadużywali pojazdów do celów prywatnych, zrezygnują z tej czynności, ponieważ wszystkie ich odstępstwa od przedstawionych przez przełożonego zasad będą łatwe do wykrycia.

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Wśród systemów zabezpieczeń monitoring wizyjny niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Kamery nadzorujące przestrzeń i rejestrujące zdarzenia gwarantują wyższe poczucie bezpieczeństwa, pod warunkiem profesjonalne realizacji usługi. Na czym polega monitoring wizyjny? O czym trzeba pamiętać, korzystając z tego rozwiązania i jakie usługi dodatkowe mogą być przydatne?

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1