Zgodnie z informacjami jakie są dostępne na stronie KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) od 24 czerwca 2021 r. uruchomiono nową platformę PUESC do rejestracji przewozów.
  OKRES PRZEJSCIOWY TRWA DO: 30.09.2021r. później stara platforma PUESC przestanie działać.

 

Co zmieni się dla firm transportowych korzystających z SENT?


1. Firmy transportowe nie będą już musiały samodzielnie dokonywać rejestracji nowych lokalizatorów na platformie PUESC w celu uzyskania identyfikatora biznesowego.
2. Rejestrację nowych lokalizatorów będzie wykonywał JUWENTUS (ZSL).
3. Po rejestracji JUWENTUS (ZSL) przekazuje identyfikator biznesowy Klientowi, który jest niezbędny do rejestracji przewozów w SENT już na nowej platformie https://www.puesc.gov.pl/.
4. Rejestrowanie przewozów na nowej platformie PUESC należy dokonywać już z nowym identyfikatorem biznesowym.
5. Firmy transportowe mają czas na rejestrację przewozów na nowej platformie do 30.09.21 r. do tego dnia firmy mogą korzystać ze starego identyfikatora biznesowego potrzebnego do rejestracji przewozów w SENT, przy czym należy pamiętać, aby jak najszybciej dokonać rejestracji przewozów już na nowej platformie.
6. W okresie przejściowym dane dla obecnych pojazdów będą nadawane na obie platformy starą i nową (synchronizacja danych odbywa się co 15 min). 

Urządzenia ZSL do e-TOLL i SENT

W związku z uruchomieniem systemu e-TOLL, nowe usługi ZSL na potrzeby systemu e-TOLL i systemu SENT zostały udostępnione na portalu PUESC (https://www.puesc.gov.pl/.). Tym samym podmioty świadczące usługi monitorowania przejazdów (czyli JUWENTUS) na rzecz przewoźników, mogą: - rejestrować usługi ZSL – „nowe usługi ZSL",
- rejestrować urządzenia ZSL na rzecz użytkowników (przewoźników) – „nowe urządzenia ZSL".

 

Informacja dla użytkowników i dostawców ZSL korzystających z usługi SENT i e-TOLL

Klient wykonujący przewozy po drogach płatnych i jednocześnie przewożący towary objęte systemem SENT, nowe usługi i urządzenia ZSL Juwentus rejestruje do dnia, w którym zaczyna korzystać z systemu e-TOLL.

WAŻNE: jeżeli zarejestrujesz nowe usługi i urządzenia ZSL przed dniem, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL:
- na potrzeby systemu e-TOLL – nie posługujesz się nowymi numerami urządzeń ZSL,
- na potrzeby systemu SENT – możesz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL albo korzystać z dotychczasowych numerów urządzeń ZSL,

 od dnia, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL:
- na potrzeby e-TOLL – musisz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL,
- na potrzeby SENT – musisz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL.

Oznacza to, że:
- jeżeli poruszasz się po drodze płatnej i jednocześnie przewozisz towary objęte SENT możesz posługiwać się tylko nowymi numerami urządzeń ZSL,
- na potrzeby systemu e-TOLL nie możesz wykorzystywać numerów urządzeń ZSL zarejestrowanych dotychczasowo na potrzeby systemu SENT.

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1