System e-TOLL. Co warto wiedzieć?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Nowy system e-TOLL służy do poboru opłat za przejazd pojazdem ciężkim (powyżej 3,5 tony) po płatnych drogach krajowych oraz za przejazd po płatnych odcinkach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4) dla pojazdów ciężkich i lekkich. System e-TOLL jest nowoczesnym rozwiązaniem, opartym na technologii satelitarnego określania położenia. Docelowo zastąpi system viaTOLL, który zostanie wygaszony 30 września 2021 r.

System e-TOLL będzie dotyczył przewoźników poruszających się:
- pojazdem lub zespołem pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony
- autobusem niezależnie od dopuszczalnej macy całkowitej z liczbą miejsc powyżej 9

Urządzenia e-TOLL

Aby skorzystać z systemu należy zarejestrować się w IKK na stronie etoll.gov.pl oraz wybrać urządzenie, przy użyciu którego będą przekazywane dane geolokalizacyjne do nowego systemu. Każdy kierowca może wykorzystać do tego aplikację e-TOLL PL lub urządzenia OBU i ZSL oferowane między innymi przez Juwetus.

Urządzenia OBU (On-Board Unit) to urządzenia klasy GNSS, które przesyła dane geolokalizacyjne do systemu e-TOLL za pośrednictwem transmisji danych. Są to urządzenia przenośne np. pod zapalniczkę.

ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny) to system zainstalowany w pojeździe na stałe, który gromadzi i przekazuje dane geolokalizacyjne do systemu e-TOLL. Korzystając z tego typu systemów możesz zyskać dodatkowe możliwości jakie daje usługa na monitoring GPS Juwentus.

Ulga podatkowa e-TOLL

Bardzo istotna dla przewoźników jest informacja o uldze podatkowej na zakup urządzeń OBU / ZSL. Od dochodu można odliczyć poniesione w 2021 roku koszty nabycia urządzeń (zakup lub leasing) oraz ich utrzymania (np. koszty abonamentu). Maksymalna ulga to 500 zł netto na każdy pojazd podatnika, który w 2021 r. zapłacił elektronicznie za dokonany przejazd.<p></p>

Zobacz też

Zalanie domu jest problemem, z którym mogą zmagać się zarówno właściciele, jak i lokatorzy. Powodów takiego zdarzenia może być wiele - od awarii instalacji wodnej czy przeciekające rury sąsiadów. W każdym przypadku, szkody spowodowane przez zalanie mogą być bardzo poważne, a koszty naprawy wysokie.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w wielopiętrowej willi, czy niewielkim jednorodzinnym domu na obrzeżach miasta, zasługujesz na komfort bezwzględnego poczucia bezpieczeństwa. Zastanawiasz się jak skutecznie zadbać o swoją prywatność i uchronić się przed następstwami kradzieży, włamania czy innych zdarzeń losowych, jak chociażby pożar czy zalanie? Oferowany przez nas monitoring domu jednorodzinnego to odpowiedź na Twoje potrzeby! Sprawdź szczegóły.

Czystość i porządek w miejscu pracy są ważnymi czynnikami, które wpływają na ogólną atmosferę, zdrowie pracowników oraz wizerunek firmy. W jaki sposób oferowane przez nas usługi porządkowe mogą pomóc w prowadzeniu własnego biznesu? Dlaczego warto powierzyć to zadanie zewnętrznej firmie o długoletnim doświadczeniu w zakresie utrzymania porządku? Na jaki pakiet usług możesz liczyć?

Sprawdź również...

PROFESJONALNE WSPARCIE OPERATORA DYŻURNEGO

Możemy zintegrować Twój system alarmowy z całodobowym Centrum Monitorowania Juwentus. To podwójne zabezpieczenie zagwarantuje Ci naszą profesjonalną i błyskawiczną reakcję w każdej sytuacji zagrażającej Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu mieniu.

1