Na czym polega wielostopniowa ochrona mienia?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Spełniliśmy swoje marzenia i zamieszkaliśmy w pięknym, nowym domku. W końcu możemy spędzać czas w ciszy z dala od miejskiego zgiełku. Wydaje nam się, że nic złego nie może się stać, ale w pewien dzień to pozytywne nastawienie zostaje wystawione na próbę… Pod naszą nieobecność ktoś się do nas włamał i splądrował całe mieszkanie. Nauczeni tym przykrym doświadczeniem postanawiamy odpowiednio zabezpieczyć swój dom, aby w przyszłości nie zdarzyła się podobna sytuacja. Decydujemy się na usługę ochrony obiektów. Na czym polega?

Złodzieju - strzeż się!

Złodzieje i różnej maści wandale tylko czekają na to, aż wyjedziemy z domu, by zacząć działać. Potrafią cierpliwie obserwować nas przez kilka miesięcy, dzięki czemu mogą zauważyć pewne prawidłowości - to, na którą wychodzimy do pracy, kiedy z niej wracamy, w jakich godzinach idziemy spać, a nawet jak często wyjeżdżamy na weekendy. Uderzają wtedy, gdy mają ku temu najlepszą okazję - dom jest pusty, a sąsiadów nie ma bądź są zajęci innymi sprawami. 
Są też mniej wyrafinowane typy spod ciemnej gwiazdy, którzy bez ładu, bez planu, “na żywioł” kradną, co wpadnie do ręki i przy okazji demolują nasz dobytek. Jednym, jak i drugim zapobiegnie stacjonarna ochrona obiektów, za którą odpowiada wyspecjalizowana w tym agencja ochrony. Każdy dom jest inny, więc najważniejszym zadaniem profesjonalnej firmy ochroniarskiej jest takie dopasowanie działań, aby ryzyko włamania, kradzieży czy dewastacji mienia zostało ograniczone do minimum. 

Jakie formy ochrony są stosowane?

● Wdrożenie specjalnie zaprojektowanego systemu alarmowego, który zostanie podłączony do całodobowego centrum monitorowania agencji ochrony, dzięki czemu w razie wystąpienia niepokojącej sytuacji, pracownik ochrony zareaguje. 

● Co równie ważne, wraz z systemem antywłamaniowym zintegrowane mogą być kamery, które zarejestrują wszelki ruch (za sprawą naruszenia czujnika ruchu), a obraz zostanie przesłany do operatora centrum monitorowania. Zweryfikuje on, czy alarm został wywołany wtargnięciem intruza, czy po prostu pojawieniem się pod domem zwierzęcia. Taki monitoring domu i innych miejsc (małe i średnie firmy, duże przedsiębiorstwa) to najlepszy sposób, żeby pewnie i skutecznie zareagować, gdy jest ku temu poważny powód.

● Może być to również ochrona fizyczna, czyli oddelegowani do kontroli mienia przeszkoleni i doświadczeni pracownicy. Ich obecność w okolicy i sprawdzanie tego, czy ktoś podejrzany pojawił się koło naszego domu bądź firmy, to gwarancja, że żadna niepowołana osoba nie wpadnie na pomysł, aby spróbować przejąć naszą własność. Najczęściej wykorzystywana w ochronie osiedli mieszkaniowych. Sprawdzoną formą są regularne patrole prewencyjne pojawiające się w okolicy. 

To połączenie tradycyjnych metod jak ochrona fizyczna i nowoczesnych, do których zaliczymy systemy alarmowe czy monitoring wizyjny, stanowi siłę, z jaką nie poradzi sobie żaden, nawet najbardziej wyrafinowany przestępca. Pamiętajmy jednak, aby wybrać agencję ochrony idącej z duchem czasu, czyli takiej, która poza standardowymi sposobami ochrony mienia, czerpie pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. 

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1