Kamery przemysłowe - gdzie warto je zainstalować?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Instalując kamerę, chcemy być pewni, że skutecznie i niezawodnie ochroni ona nasze mienie. Zarejestruje wszelkie zdarzenia, które mają miejsce na terenie obserwowanego obiektu, zapewniając, że nic nie umknie naszej uwadze. To wszystkowidzące oko kamery jest nieocenione, by ustrzec się przed kradzieżą lub zniszczeniem. Specjalną rolę odgrywają tu kamery przemysłowe, ale żeby faktycznie zapewniały doskonałe rezultaty, muszą zostać umiejscowione w odpowiednich miejscach. Gdzie więc warto je instalować, by nie umknął im żaden, nawet najdrobniejszy ruch?

Kamery przemysłowe - w jakich miejscach warto je montować?

Kamery przemysłowe należą do całego systemu monitoringu CCTV (Closed Circuit TeleVision) oznaczającego telewizję połączoną w układzie zamkniętym. Nad procesem obserwacji czuwają zaawansowane urządzenia do odbioru, przetwarzania, przekazywania, jak również archiwizacji tego, co udało się zarejestrować. Kamery są tu niejako na pierwszej linii frontu, obserwując i rejestrując wszystkie zdarzenia na strzeżonym terenie. Montowane są w przeróżnych miejscach: bankach, sklepach, magazynach, stacjach benzynowych czy terenach wokół budowy. Technicy firmy ochroniarskiej Juwentus dobierają odpowiednią klasę bezpieczeństwa i modele sprzętu, żeby idealnie pasowały do prowadzonej przez nas działalności. 

Gdzie warto zainstalować kamery przemysłowe - ważne rady?

- Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości i charakteru obserwowanego pomieszczenia lub terenu. Nic nie może zasłaniać pola widzenia kamery. Przykładem różne niepozorne przedmioty jak wiszące w oknach firany lub zasłony, czy większe i masywniejsze meble, duże rośliny w donicach czy rozłożyste żyrandole. 

- Kamera nie powinna być skierowana w takie miejsce jak wyjście bądź przejście do jaśniejszego pomieszczenia. Jeśli więc chcemy monitorować główne wejście do budynku, najlepiej zamontować ją nad drzwiami wejściowymi lub obok nich.

- Liczy się również pułap zawieszenia kamery przemysłowej - nie może ona znajdować się zbyt wysoko, ponieważ nawet model o bardzo dobrej rozdzielczości nie zapewni nam odpowiedniej jakości obrazu.

- Nie ma problemu, by kamery przemysłowe znajdowały się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Należy tylko wybrać takie, których charakterystyka będzie odpowiednia do miejsca w którym dana kamera będzie zainstalowana.

Taki monitoring wizyjny pozwoli nam ocenić, co się dzieje na obserwowanym przez nas terenie, by w razie potrzeby szybko zareagować, korzystając na przykład z usług wyspecjalizowanej agencji ochrony. Dodatkowo system monitoringu możemy wyposażyć w moduły analityki obrazu, która w znaczący sposób może zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów. System sam wstępnie zweryfikuje i rozpozna czy ogrodzenie przeforsował człowiek czy zwierzę. Będzie mógł również wywołać sygnał alarmowy w momencie naruszenia przez intruza wyznaczonej strefy lub przekroczenia ustalonej granicy.


Zobacz też

Niektóre osoby mogą uważać, że sprzątanie to prosta czynność, a znalezienie firmy, która świadczy profesjonalne usługi porządkowe nie jest niczym trudnym. Łatwo jest jednak przekonać się o niezgodności z prawdą tego twierdzenia. Na rynku działa obecnie bowiem wiele firm sprzątających, a świadczony przez nie zakres i poziom usług znacznie się od siebie różni. Osoby, którym zależy na najwyższych standardach porządku, muszą więc poświęcić dużo uwagi, aby znaleźć specjalistów, którym można zaufać. Będzie to jednak znacznie łatwiejsze, kiedy dowiemy się, jakimi cechami wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.

Monitoring wizyjny to rozwiązanie, na które często decydują się firmy chcące zadbać o wysokie standardy bezpieczeństwa. Decyzja o wyborze konkretnego systemu często nie jest jednak poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że nowoczesne technologie zapewniają nie tylko ochronę obiektu, ale także automatyzację i usprawnienie wielu zadań. By móc podjąć właściwą decyzję, warto więc przyjrzeć się temu, jakie korzyści da firmie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Juwentus GPS w swojej aplikacji do monitorowania pojazdów zapewnia profesjonalne mapy Google Maps (wer. Profesional) oraz HERE Maps (nowość) jako odpłatną opcję dla użytkowników systemu GPS24. Dzięki tej funkcji w naszym systemie wyróżniamy się na tle innych dając naszym użytkownikom możliwość korzystania z obu map oraz ich przełączania w dowolnym momencie. Każdy z dostawców map, zarówno Google Maps jak i mapy Here, ma swoje mocne strony. Wykorzystując ich połączenie przy planowaniu, daje najlepsze rezultaty oraz możliwość najbardziej efektywnego wyznaczania przejazdów.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1