Kamery przemysłowe - gdzie warto je zainstalować?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Instalując kamerę, chcemy być pewni, że skutecznie i niezawodnie ochroni ona nasze mienie. Zarejestruje wszelkie zdarzenia, które mają miejsce na terenie obserwowanego obiektu, zapewniając, że nic nie umknie naszej uwadze. To wszystkowidzące oko kamery jest nieocenione, by ustrzec się przed kradzieżą lub zniszczeniem. Specjalną rolę odgrywają tu kamery przemysłowe, ale żeby faktycznie zapewniały doskonałe rezultaty, muszą zostać umiejscowione w odpowiednich miejscach. Gdzie więc warto je instalować, by nie umknął im żaden, nawet najdrobniejszy ruch?

Kamery przemysłowe - w jakich miejscach warto je montować?

Kamery przemysłowe należą do całego systemu monitoringu CCTV (Closed Circuit TeleVision) oznaczającego telewizję połączoną w układzie zamkniętym. Nad procesem obserwacji czuwają zaawansowane urządzenia do odbioru, przetwarzania, przekazywania, jak również archiwizacji tego, co udało się zarejestrować. Kamery są tu niejako na pierwszej linii frontu, obserwując i rejestrując wszystkie zdarzenia na strzeżonym terenie. Montowane są w przeróżnych miejscach: bankach, sklepach, magazynach, stacjach benzynowych czy terenach wokół budowy. Technicy firmy ochroniarskiej Juwentus dobierają odpowiednią klasę bezpieczeństwa i modele sprzętu, żeby idealnie pasowały do prowadzonej przez nas działalności. 

Gdzie warto zainstalować kamery przemysłowe - ważne rady?

- Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości i charakteru obserwowanego pomieszczenia lub terenu. Nic nie może zasłaniać pola widzenia kamery. Przykładem różne niepozorne przedmioty jak wiszące w oknach firany lub zasłony, czy większe i masywniejsze meble, duże rośliny w donicach czy rozłożyste żyrandole. 

- Kamera nie powinna być skierowana w takie miejsce jak wyjście bądź przejście do jaśniejszego pomieszczenia. Jeśli więc chcemy monitorować główne wejście do budynku, najlepiej zamontować ją nad drzwiami wejściowymi lub obok nich.

- Liczy się również pułap zawieszenia kamery przemysłowej - nie może ona znajdować się zbyt wysoko, ponieważ nawet model o bardzo dobrej rozdzielczości nie zapewni nam odpowiedniej jakości obrazu.

- Nie ma problemu, by kamery przemysłowe znajdowały się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Należy tylko wybrać takie, których charakterystyka będzie odpowiednia do miejsca w którym dana kamera będzie zainstalowana.

Taki monitoring wizyjny pozwoli nam ocenić, co się dzieje na obserwowanym przez nas terenie, by w razie potrzeby szybko zareagować, korzystając na przykład z usług wyspecjalizowanej agencji ochrony. Dodatkowo system monitoringu możemy wyposażyć w moduły analityki obrazu, która w znaczący sposób może zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów. System sam wstępnie zweryfikuje i rozpozna czy ogrodzenie przeforsował człowiek czy zwierzę. Będzie mógł również wywołać sygnał alarmowy w momencie naruszenia przez intruza wyznaczonej strefy lub przekroczenia ustalonej granicy.


Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1