Jaki system alarmowy do mieszkania wybrać?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Nikogo nie dziwi system alarmowy w domu jednorodzinnym czy firmie. Coraz częściej jednak alarmy włamaniowe instalowane są również w mieszkaniach. Statystyki policyjne nie napawają optymizmem z roku na rok ilość włamań rośnie o kilka punktów procentowych. A te nie zdarzają się już tylko podczas naszej wakacyjnej nieobecności. Włamywaczom potrzeba naprawdę niewiele czasu, aby dostać się do mieszkania i zabrać z niego wartościowe przedmioty.

Łupem rabusiów padają najczęściej mieszkania w zamożnych dzielnicach, ale jak zawsze nie jest to reguła. Obrzeża miast są również przyciągają złodziei, gdzie ci czują się bardziej anonimowi co pozwala im na swobodniejsze i bardziej zuchwałe zachowania. Nie myślmy jednak, że w przypadku włamań „okazja czyni złodzieja”. Mieszkania i domy są bardzo często pod dłuższą obserwacją przestępców. Sprawdzany jest harmonogram dnia domowników, a często przed włamaniem, dochodzi do serii tajemniczych wydarzeń, jak np. głuche połączenia przez domofon, przypadkowe i pomyłkowe wizyty, pozostawione ulotki na klamce, czy też niedbale przesunięta wycieraczka. Wszystkie te zdarzenia mają na celu sprawdzenie w jaki sposób i jak szybko mieszkańcy na nie zareagują. Samo sforsowanie zabezpieczeń i splądrowanie mieszkania może zająć zaledwie kilka, kilkanaście minut i może zdarzyć się w środku dnia. Pamiętajmy też, że na celowniku nie znajdują się tylko mieszkania położone na najniższych piętrach.

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem?

Na pewno pomogą dobre relacje z sąsiadami i wyczulenie na obcych pojawiających się na klatce. Pamiętajmy, że okucia i słabe drzwi antywłamaniowe na dobrą sprawę tylko opóźnią wejście złodziei do mieszkania. Podstawowe zabezpieczenia mogą zostać sforsowane za pomocą zwykłego śrubokręta czy akumulatorowej wiertarko-wkrętarki. Skuteczną ochroną będzie indywidualnie dobrany alarm włamaniowy, który głośnym sygnałem alarmowym będzie mógł spłoszyć włamywaczy, a dodatkowo wyśle powiadomienia o włamaniu do Ciebie oraz do naszego centrum Monitorowania Alarmów. Mieszkanie możemy zabezpieczyć czujkami ruchu, otwarcia (okna lub drzwi) czy zbicia szyby. Te zareagują natychmiast kiedy, ktoś spróbuje dostać się do twojego mieszkania. Specjaliści Juwentus dobiorą odpowiednie czujki w taki sposób, aby zabezpieczyć każdą możliwą drogę wejścia – to ważne ponieważ wiele oferowanych na rynku „gotowych” systemów nie będzie dostosowana do każdego układu pomieszczeń. Jeśli masz w domu zwierzęta – nie martw się, skonfigurujemy system tak, aby nie reagował na ruch twojego pupila.

Dodatkowo alarm domowy można rozbudować o czujku czadu (jeśli w mieszkaniu jest zastosowany piecyk gazowy) czy też zalania. Dzięki temu zwiększysz poziom bezpieczeństwa wszystkich domowników.
Niezależnie od tego jaki system alarmowy zostanie zainstalowany w mieszkaniu należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby przy każdym wyjściu uzbrajać system. Niezależnie od tego czy wychodzimy tylko na 15 minut do pobliskiego sklepu. Dla włamywaczy to bardzo dużo czasu.

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1