Jaki alarm do domu wybrać?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Bezpieczeństwo naszej rodziny powinno być najważniejsze, dlatego priorytetem jest wyposażenie domu w takie zabezpieczenia, które to w pełni zagwarantują. Gdy coś się dzieje złego, musimy zostać o tym szybko poinformowani. To zapewniają różnego rodzaju alarmy - poznajmy wszystkie warte uwagi.

Nowoczesne domy są pełne alarmów, które nie zawiadamiają już tylko o  włamaniu, ale też pożaru, zalania czy ulatniania się tlenku węgla.

Klasyczny alarm domowy, czyli złodzieje nie mają szans!

Zacznijmy od klasycznych alarmów domowych, czyli tych, które mają ostrzegać przed złodziejami i wandalami. Praktycznie niezastąpione, działające przy wykorzystaniu specjalnych czujników, które są dopasowane do konkretnych warunków panujących w danym pomieszczeniu - dzięki temu nie zareagują na nieistotne sygnały (jak ruch psa czy kota). Wykryją za to zbicie szyby lub niechciane otwarcie drzwi lub okna.

Po wywołaniu alarmu, informacje o zagrożeniu zostaje natychmiast przesłana do całodobowego Centrum Monitorowania. Tak to właśnie działa w agencji ochrony Juwentus.
Dodatkowo możemy wykorzystać alarm napadowy, dzięki któremu błyskawicznie, używając "cichego alarmu" wezwiemy załogę interwencyjną. Możemy go użyć zawsze, gdy czujemy się zagrożeni - w czasie napadu, wymuszenia czy awantury na ulicy przed domem. Alarm domowy Juwentus to więc pewność miru domowego.

Alarmy na każdą ewentualność

Zagrożenie nie czai się jednak tylko pod postacią złych ludzi, którzy chcą nas okraść lub zrobić nam krzywdę. Niebezpieczeństwo może nadejść z dość nieoczekiwanej strony - pod postacią pożaru, zalania bądź zabójczego tlenku węgla. Kompleksowe systemy alarmowe Juwentus odpowiadają na te potrzeby, bo dostępne są:
   
● Alarmy pożarowe, czyli atestowane detektory dymu i temperatury, które szybko wykryją zbliżające się niebezpieczeństwo;
● Alarmy zalania wykrywające i natychmiastowo powiadamiające o tym, że w domu jest wyciek;
● Alarmy tlenku węgla, które za sprawą zainstalowanego czujnika czadu (w pobliżu kotła grzewczego, kominka lub podgrzewacza gazowego), szybko zaalarmują o zagrożeniu, ratując naszą rodzinę przed śmiertelnym zatruciem.Alarm dla seniorów - może uratować życie


Alarm domowy
Juwentus to również alarm medyczny, czyli specjalna zawieszka z przyciskiem, którą senior może założyć na szyi i w każdym momencie wezwać pomoc. Ludzie w podeszłym wieku często mieszkają sami, więc taki alarm domowy nierzadko ratuje ich życie, pozwalając im się cieszyć bezpieczną starością.

Inwestując w wymienione wyżej alarmy domowe, do minimum 
zmniejszamy ryzyko, że stanie się coś złego. 

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1