Jak zabezpieczyć samochód i motor przed kradzieżą?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Jak zabezpieczyć samochód i motor przed kradzieżą?


Zimowy poranek. Pada śnieg, jest ciemno i ponuro. Wychodzimy z domu dość szybkim krokiem, by nie spóźnić się do pracy. Zmierzamy na parking i nagle z niedowierzaniem odnotowujemy, że nie ma naszego samochodu. Czy zostawiliśmy go faktycznie w tym miejscu, a może coś nam się pomyliło? Po chwilowym oszołomieniu zdajemy sobie sprawę z najgorszego - ktoś przywłaszczył naszą własność. Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji, warto więc wiedzieć, jak zabezpieczyć swój pojazd - zarówno samochód, jak i motor - przed kradzieżą!


Jest lepiej, ale… przezornym warto być zawsze!


Statystyki policyjne nie kłamią - kradzieży jest mniej niż dawniej. Jeszcze w 2000 roku stwierdzono aż 70 tys. takich zdarzeń, ale już w 2017 ledwie ponad 10 tys. Nie oznacza to jednak, że nie znajdą się amatorzy przywłaszczenia cudzego mienia, dlatego lepiej być przezornym i wcześniej pomyśleć nad utrudnieniem zadania potencjalnemu przestępcy. Trzeba przyznać, że rynek obfituje w wiele lepszych, bardziej obiecujących zabezpieczeń, jak i tych, które pozostawiają wiele do życzenia. Poznajmy je wszystkie i wskażmy najskuteczniejsze!

Jak się możemy zabezpieczyć? Jaki sposób jest najbardziej obiecujący?


● Najprostsze, znane od lat są alarmy samochodowe. Mają odstraszyć złodzieja głośnym wyciem, ale częściej irytują, gdy włączają się bez wyraźnego powodu.
● Ciekawie też prezentuje się przerwanie OBD (On Board Diagnostic System) - system diagnostyczny samochodu, dzięki niemu bowiem złodziej nie będzie w stanie wyłączyć immobilizera. 
● Jest też wyłącznik zapłonu, który powinniśmy umieścić w miejscu trudnym do przewidzenia dla rabusia, co sprawi, że nie będzie mógł poradzić sobie z tym zabezpieczeniem. 
● Ostatnio zaś coraz więcej zmotoryzowanych wybiera nowoczesne systemy alarmowe oparte na GPS. Pozwalają one na szybką i dokładną lokalizację auta. Taki monitoring pojazdów dostarczy wszelkich kluczowych informacji o położeniu naszego pojazdu, wykryje pojawiające się nieprawidłowości przejazdu, a co równie ważne - zagwarantuje możliwość szybkiej reakcji. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz samochód bądź motor będzie zawsze pod kontrolą, warto pomyśleć o tym niezawodnym rozwiązaniu, mając zawsze swoją własność na oku. 

W podsumowaniu warto również wspomnieć, że wiele osób poza nowoczesnymi systemami alarmowymi, decyduje się dodatkowo na współpracę z dobrą agencją ochrony, która w razie kradzieży szybko zareaguje.

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1