Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Auto może zostać ukradzione praktycznie z każdego miejsca - z parkingu koło marketu, stojąc przy ulicy, gdzie panuje duży ruch, czy co gorsza - spod domu. Sprawnie działające złodziei potrafi zaskoczyć nawet najbardziej czujne osoby. Jeśli nie chcesz, by wzbogacił się twoim kosztem, zrób wszystko, aby temu zapobiec. O czym pamiętać?

Policyjne statystyki a rzeczywistość

Mimo że z roku na rok policyjne statystyki dotyczące kradzionych aut wyglądają coraz lepiej, to nie powinny w żaden sposób uśpić Twojej czujności. Złodzieje tylko na to czekają, mając swoje sposoby, jak zakraść się do każdego auta, uruchomić go i odjechać w nieznanym kierunku. Dość często takie auto przepada bez śladu. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest stałe trzymanie ręki na pulsie w zakresie wyboru niezawodnych systemów zabezpieczeń. Jakie są warte uwagi? Pomimo coraz nowocześniejszych systemów zabezpieczeń złodzieje mają swoje sposoby, by sobie z nimi poradzić. Aby ograniczyć im to w jak największym stopniu, powinieneś współpracować z profesjonalnymi agencjami ochrony, które zapewniają dostęp do nowatorskich technologii. 

Moduł Bezpiecznej Blokady 

Moduł dedykowany jest dla osób prywatnych i firm zajmujących się wynajmem pojazdów, motocykli, quadów oraz wszystkich maszyn wyposażonych w silnik spalinowy. Pozwala on na zdalną blokadę pojazdu. Moduł pobiera informację z Terminala GPS/GPRS o aktualnym statusie stacyjki - blokada nie zadziała jeśli pojazd jest w ruchu - czyli stacyjka jest włączona - oznacza to, że blokada jest aktywowana, ale zadziała dopiero przy ponownej próbie uruchomienia pojazdu nie stwarzając zagrożenia dla kierującego i innych uczestników ruchu drogowego. System blokuje dwa newralgiczne obwody pojazdu, co w praktyce uniemożliwia jego ponowne uruchomienie przez osoby nieupoważnione.

Monitoring GPS i wszystko pod kontrolą

Jeśli chcesz zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się Twój samochód, koniecznie zdecyduj się na monitoring GPS. Doświadczeni instalatorzy zainstalują w Twoim aucie odpowiedni sterownik GPS. Jego obecność w pojeździe to pewność, że na wypadek kradzieży szybko poznasz miejsce postoju swojego samochodu. Załoga interwencyjna Juwentus pomoże go odzyskać. Co równie ważne, system monitoringu to dużo więcej – to opcjonalnie zainstalowany wraz z nim przycisk pomocy. Jest niezwykle przydatny podczas napadu, gdyż wystarczy go nacisnąć, by na miejsce zdarzenia przybyła jednostka interwencyjna Juwentus. 

Mobilne zarządzanie - wygoda i skuteczność w działaniu

Doskonale sprawdza się też aplikacja mobilna Juwentus. Jest bardzo przydatna i niezwykle komfortowa w obsłudze. Pozwala w prosty sposób wyznaczyć na mapie tzw. wirtualną strefę ochronną. To teren, w obrębie którego twój samochód może się poruszać. Jeśli tylko go przekroczy, zostaniesz o tym poinformowany. Ale to nie wszystko, bo za pomocą aplikacji mobilnej możesz też zablokować samochód, odcinając najważniejsze obwody pojazdu, całkowicie uniemożliwiając jego rozruch – wspomniany wcześniej Moduł Bezpiecznej Blokady. 

Podsumowując, widzimy, że mimo coraz wymyślniejszych sposobów na to, jak ukraść auto, nie stoisz na straconej pozycji. Wystarczy zastosować się do powyższych uwag i wybrać sprawdzoną firmę ochroniarską, by mieć pewność, że twoje auto nie padnie łupem złodzieja. 


Zobacz też

Zalanie domu jest problemem, z którym mogą zmagać się zarówno właściciele, jak i lokatorzy. Powodów takiego zdarzenia może być wiele - od awarii instalacji wodnej czy przeciekające rury sąsiadów. W każdym przypadku, szkody spowodowane przez zalanie mogą być bardzo poważne, a koszty naprawy wysokie.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w wielopiętrowej willi, czy niewielkim jednorodzinnym domu na obrzeżach miasta, zasługujesz na komfort bezwzględnego poczucia bezpieczeństwa. Zastanawiasz się jak skutecznie zadbać o swoją prywatność i uchronić się przed następstwami kradzieży, włamania czy innych zdarzeń losowych, jak chociażby pożar czy zalanie? Oferowany przez nas monitoring domu jednorodzinnego to odpowiedź na Twoje potrzeby! Sprawdź szczegóły.

Czystość i porządek w miejscu pracy są ważnymi czynnikami, które wpływają na ogólną atmosferę, zdrowie pracowników oraz wizerunek firmy. W jaki sposób oferowane przez nas usługi porządkowe mogą pomóc w prowadzeniu własnego biznesu? Dlaczego warto powierzyć to zadanie zewnętrznej firmie o długoletnim doświadczeniu w zakresie utrzymania porządku? Na jaki pakiet usług możesz liczyć?

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1