Jak uchronić swoje auto przed kradzieżą?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Gdzie i jakie samochody są najczęściej kradzione?


Najwięcej procederów kradzieży odnotowuje się w okolicach Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Najmniej samochodów kradnie się na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. We wszystkich rejonach działają jednak komórki policyjne, specjalizujące się w odzyskiwaniu skradzionych samochodów, w
tym śląska, przygraniczna, polsko-niemiecka grupa operacyjna „Nysa”. Dane statystyczne pokazują, że najczęściej kradzione są Volkswageny Golfy, Passaty i Tourony, a także Audi A4 i Mazdy 6. Ponieważ ich wartość rynkowa od lat utrzymuje się na niezmiennym poziomie, ich podzespoły skutecznie zaspakajają popyt rynku części zamiennych, a kolejne elementy można sprzedać
szybko, łatwo i w dobrej cenie.


Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?


Rynek motoryzacyjny oferuje szereg bardziej lub mniej skutecznych zabezpieczeń. Do najczęściej stosowanych należą proste alarmy samochodowe i immobilizery, które mogą odstraszyć przede wszystkim hałasem oraz koniecznością wydłużenia pracy przy dostawaniu się do wnętrza samochodu. Popularnymi rozwiązaniami są wyłączniki pompy paliwowej oraz OBD. Często wykorzystywane są też zewnętrzne, wewnętrzne mechaniczne i elektro-mechaniczne blokady skrzyni biegów, a także blokady elektroniczne, które uruchamiane są bezprzewodowo i zdalnie blokują skrzynię. Na szczególną uwagę zasługują jednak coraz doskonalsze systemy alarmowe oparte na sygnale GPS, które pozwalają na szybką i precyzyjną lokalizację auta. Monitoring pojazdów umożliwiający śledzenie samochodu ułatwia wówczas skuteczne odzyskanie skradzionego pojazdu.


Warto korzystać z agencji ochrony mienia i ludzi


Oczywiście nie można też zapomnieć, że już samo garażowanie i alarm domowy mają kluczowe znaczenie w uniemożliwieniu kradzieży samochodu. Szczególnie montując alarmy bezprzewodowe i systemy alarmów przewodowych, a także decydując się na monitoring wizyjny, warto jednak rozpocząć współpracę z dobrą agencją ochrony. Zamontowane przez nich kamery przemysłowe i stały monitoring obiektu, również będą skuteczną ochroną przed procederem kradzieży auta.

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1