Jak ochronić ładunek w samochodzie firmowym?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Polska firmami transportowymi stoi - tak można podsumować to, co od lat obserwujemy na naszych drogach. Branża ta rozwija się w szalenie szybkim tempie, żeby jednak sprostać wymaganiom, podmioty świadczące takie usługi muszą zadbać o utrzymanie produktów we właściwych warunkach. Jak to zrobić?

O czym koniecznie pamiętać?

Bez wątpienia rodzima branża transportowa przeżywa złoty okres, więc korzystając z tej koniunktury, firmy transportowe zwiększają flotę. Muszą stale trzymać rękę na pulsie, by zachować tempo wzrostu i nie dopuścić do stagnacji, co oznacza również szereg wyzwań, między innymi inwestycje w systemy ochrony ładunku. Każde szanujące się przedsiębiorstwo musi o tym pomyśleć. O czym koniecznie pamiętać?

Ochrona ładunku pozwala dostarczyć go niezależnie od odległości. Umożliwia to nowoczesna technologia zdalnego monitorowania otwarcia lub zamknięcia przestrzeni ładunkowej. Zainstalowane w pojeździe czujniki magnetyczne (działające za sprawą elektromagnesu bądź czujników RFiD) zabezpieczą ładunek przed sabotażem. Specjalistyczne sensory nadają się do ochrony wszelkiego rodzaju włazów czy drzwi. Agencja ochrony Juwentus zagwarantuje, że przewożone towary będą bezpieczne przez całą podróż!

Temperatura zawsze pod kontrolą

Niektóre produkty wymagają optymalnych warunków (mrożonki, warzywa, owoce, leki itp.) - najczęściej dotyczy to temperatury. Z agencją ochrony Juwentus nie musimy się obawiać, że wymknie nam się to spod kontroli. System działa cały czas, na bieżąco monitorując działanie agregatów chłodniczych. Regularnie też przesyła dane w postaci raportów. 

Bardzo pomocna jest również aplikacja mobilna, dzięki której możemy ustawić progi alarmowe dla każdego ładunku. To sprawi, że przez cały czas będziemy mieć dostęp do informacji o temperaturze i wilgotności w czasie transportu. 

Dodatkowe wsparcie dla kierowców

To jednak nie wszystko, bo agencja ochrony Juwentus zapewnia bezpieczeństwo kierowcy podczas całej podróży. Służą do tego takie rozwiązania jak przycisk pomocy, alarm napadowy monitorowany 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz wsparcie operatora dyżurnego i jednostek mobilnych Juwentus. To jednocześnie nie wszystko, bo firma chroni też samochody firmowe poprzez optymalizację kosztów (na przykład za sprawą kontroli zużycia paliwa). 

Ochrona ładunku w samochodzie firmowym to priorytet, by przewożone towary - nienaruszone i nienagannej jakości - dotarły pod wskazany adres. Ważne więc, żeby wziąć sobie do serca powyższe rozwiązania, wdrażając je we własnej firmie. 


Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1