Jak ochronić ładunek w samochodzie firmowym?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Polska firmami transportowymi stoi - tak można podsumować to, co od lat obserwujemy na naszych drogach. Branża ta rozwija się w szalenie szybkim tempie, żeby jednak sprostać wymaganiom, podmioty świadczące takie usługi muszą zadbać o utrzymanie produktów we właściwych warunkach. Jak to zrobić?

O czym koniecznie pamiętać?

Bez wątpienia rodzima branża transportowa przeżywa złoty okres, więc korzystając z tej koniunktury, firmy transportowe zwiększają flotę. Muszą stale trzymać rękę na pulsie, by zachować tempo wzrostu i nie dopuścić do stagnacji, co oznacza również szereg wyzwań, między innymi inwestycje w systemy ochrony ładunku. Każde szanujące się przedsiębiorstwo musi o tym pomyśleć. O czym koniecznie pamiętać?

Ochrona ładunku pozwala dostarczyć go niezależnie od odległości. Umożliwia to nowoczesna technologia zdalnego monitorowania otwarcia lub zamknięcia przestrzeni ładunkowej. Zainstalowane w pojeździe czujniki magnetyczne (działające za sprawą elektromagnesu bądź czujników RFiD) zabezpieczą ładunek przed sabotażem. Specjalistyczne sensory nadają się do ochrony wszelkiego rodzaju włazów czy drzwi. Agencja ochrony Juwentus zagwarantuje, że przewożone towary będą bezpieczne przez całą podróż!

Temperatura zawsze pod kontrolą

Niektóre produkty wymagają optymalnych warunków (mrożonki, warzywa, owoce, leki itp.) - najczęściej dotyczy to temperatury. Z agencją ochrony Juwentus nie musimy się obawiać, że wymknie nam się to spod kontroli. System działa cały czas, na bieżąco monitorując działanie agregatów chłodniczych. Regularnie też przesyła dane w postaci raportów. 

Bardzo pomocna jest również aplikacja mobilna, dzięki której możemy ustawić progi alarmowe dla każdego ładunku. To sprawi, że przez cały czas będziemy mieć dostęp do informacji o temperaturze i wilgotności w czasie transportu. 

Dodatkowe wsparcie dla kierowców

To jednak nie wszystko, bo agencja ochrony Juwentus zapewnia bezpieczeństwo kierowcy podczas całej podróży. Służą do tego takie rozwiązania jak przycisk pomocy, alarm napadowy monitorowany 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz wsparcie operatora dyżurnego i jednostek mobilnych Juwentus. To jednocześnie nie wszystko, bo firma chroni też samochody firmowe poprzez optymalizację kosztów (na przykład za sprawą kontroli zużycia paliwa). 

Ochrona ładunku w samochodzie firmowym to priorytet, by przewożone towary - nienaruszone i nienagannej jakości - dotarły pod wskazany adres. Ważne więc, żeby wziąć sobie do serca powyższe rozwiązania, wdrażając je we własnej firmie. 


Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1