Jak ochronić dom podczas dłuższego wyjazdu?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Każdemu czasem zdarzają się dłuższe wyjazdy - służbowe i prywatne, gdy na przykład jedziemy na urlop. Dom lub mieszkanie w tym czasie pozostaje puste, nikt się nim nie opiekuje, a co gorsza nie ma nad jego stanem żadnej kontroli. Musimy więc pomyśleć o tym, by jak najlepiej je ochronić. Podpowiadamy jak to zrobić!

Jakie zabezpieczenia nam nie pomogą?

Warto pamiętać, że nawet podczas krótkiej nieobecności coś złego może się wydarzyć - nie powinniśmy lekceważyć nawet kilkudniowych nieobecności! To najpoważniejszy błąd, który można nas kosztować wiele - nie tylko w związku ze złupionymi dobrami, ale i nadszarpniętymi nerwami. Nie bądźmy więc bierni, licząc, że na naszego mieszkania nikt nigdy nie wybierze jako cel! 

System alarmowy - idealnie dopasowany do potrzeb

Kluczem jest odpowiednie, precyzyjne dopasowanie systemu alarmowego do naszego domu, aby spełniał on  jak najefektywniej swoją funkcję, ochraniając go przed wandalami i złodziejami. Warto w tym celu zgłosić się do agencji ochrony Juwentus, której specjalnie przeszkolona kadra pracowników dobierze alarm domowy skutecznie zabezpieczający mieszkanie pod naszą nieobecność. Dzięki temu, że zostanie podłączony do Całodobowego Centrum Monitorowania Juwentus, mamy pewność, że w razie zdarzenia wymagającego uwagi (próby włamania itp.), załoga interwencyjna Juwentus zareaguje adekwatnie do sytuacji. 

Co więcej, jeśli tylko chcemy, funkcje alarmu można rozszerzyć o dodatkowe moduły, chroniące mieszkanie przed tak nieoczekiwanymi, ale zdarzającymi się dość często wypadkami, jak zalanie czy pożar. Zamontowane czujniki zareagują, wysyłając sygnał do operatora Juwentus, gdy tylko zostanie wykryte niebezpieczeństwo. 

Monitoring - i zawsze wszystko widać

Na uwagę zasługuje również monitoring wizyjny, dzięki któremu będziemy mieć stałą kontrolę nad tym, co dzieje się w domu. System kamer zapewni podgląd, co sprawi, że poczujemy się niemalże, jakbyśmy przebywali we własnym domu. Ale nie tylko w nim, ponieważ monitorowane może być także otoczenie naszej posesji. Za sprawą dedykowanej aplikacji możemy w każdej chwili sprawdzić obraz z domu i jego okolicy, lecz najlepiej powierzyć to zadanie agencji ochrony Juwentus i nie psuć sobie urlopu bądź nie rozpraszać się podczas wyjazdu służbowego, spoglądając ciągle w monitor smartfona lub komputera. Nasi operatorzy mogą zweryfikować każdy wywołany alarm dzięki możliwości podglądu obrazu z kamer. Dzięki temu będą mogli sprawić czy alarm na posesji wywołał nieproszony gość czy zwierzę.

Niezależnie więc, gdzie akurat przebywamy i jak daleko jesteśmy od swojego domu, za sprawą firmy ochroniarskiej Juwentus, nie musimy się obawiać o jego stan.

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1