Jak weryfikować sposób jazdy (Ecodriving)?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Eco Driving stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Technologia idzie naprzód, a wraz z nią możliwości, jakie dają nowoczesne samochody dostawcze i osobowe. Jak zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je dalszy rozwój firmy? Wystarczy dobrze planować.

Jak skutecznie oszczędzać paliwo? 
Eco-driving to nie tylko modne hasło. To przede wszystkim realne korzyści, jakie płyną ze zmniejszonego zużycia paliwa w firmowej flocie. Dzięki szczegółowym parametrom w aplikacji, przedsiębiorca jest w stanie ocenić styl jazdy pracownika, obciążenie pracy silnika w aucie, stopień zużycia paliwa, dynamikę jazdy, a nawet i przewidzieć zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdów.
Do bieżących kosztów nie zalicza się przecież jedynie paliwo. To także okresowe przeglądy, regularne naprawy eksploatacyjne lub inne usterki. Można ich w łatwy sposób uniknąć, dzięki rozsądnemu gospodarowaniu pojazdami i odpowiedniemu przeszkoleniu pracowników. 
Juwentus stara się również wychodzić naprzeciw potrzebom swoich klientów. Stawia na ochronę i ogólne podniesienie bezpieczeństwa. Dzięki mobilnej ewidencji przebiegów, przedsiębiorca jest w stanie analizować ustawione cele podróży, kontrolować trasy kierowców z możliwością ręcznej zmiany ich rodzaju czy nawet komentować trasy. Wszystkie te opcje pozwalają na sprawniejsze prowadzenie swojej działalności gospodarczej, z naciskiem na jak największe zyski finansowe i udogodnienia w sposobie ich rozliczania. Aplikacja mobilna Juwentus wspiera również bezpieczeństwo. Wbudowany Moduł Bezpiecznej Blokady pozwala na zablokowanie pojazdu z floty nawet w momencie, gdy kluczyki do niego zostaną zgubione lub skradzione. Próba uruchomienia z aktywną blokadą pojazdu jest niemożliwa. Jest to niezwykle ważne w przypadku przewożenia na przykład cenniejszych lub delikatniejszych towarów. 

Jak mądrze weryfikować sposób jazdy? 
Przede wszystkim kluczem do sukcesu oprócz możliwości jakie daje skuteczny monitoring GPS jest dobrze przeszkolona kadra pracowników. Osoby z doświadczeniem w transporcie zupełnie inaczej będą podchodziły do powierzonych im obowiązków. Weryfikacja sposobu jazdy pracowników leży po stronie pracodawcy. Zdalny odczyt plików DDD umożliwia pobranie danych bez konieczności powrotu pojazdu do bazy. Możliwy jest również odczyt bieżących statusów pracy kierowcy, czyli  jego jazdy, czasu na odpoczynek, pracy, przerwy. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim archiwizacja plików na serwerze czy stały monitoring pracy kierowców. Juwentus GPS oferuje wiele nerzędzi i raportów, które bardzo ułatwiają analizowanie i ocenę sposobu jazdy pracowników co w praktyce może przełożyć się na oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki nim firma może się rozwijać, bez utraty środków w trakcie zbędnych przejazdów lub nadprogramowych kilometrów. 

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1