Czy monitoring wideo zapobiega przestępczości?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Siłą wandali, włamywaczy i różnej maści przestępców jest to, że działają w ukryciu. Wydaje im się, iż są bezkarni, bo ciężko ich złapać na gorącym uczynku. Tak niestety jest w wielu przypadkach, gdy trudno znaleźć złodziei, którzy splądrowali mieszkanie, zabierając z niego to, co najcenniejsze. Czy monitoring zapobiega takim przestępstwom? Co warto wiedzieć na jego temat?

Przestępstwa - wieczny problem

Nie da się całkowicie wyeliminować przestępstw, ale można w pewien sposób im zapobiegać, a jeśli to się nie uda - skutecznie nakryć sprawców. Właśnie po to między innymi został stworzony monitoring, żeby zobaczyć jak czarno na białym, kto dokonuje kradzieży czy napaści. To niezwykle ważne, zwłaszcza że jak pokazują statystyki policyjne - niektóre przestępstwa zdarzają się częściej. 

Tak jest z kradzieżami - wedle danych w 2019 roku było aż 107 tys. takich prób. W porównaniu z rokiem 2018 to wzrost o 3 tysiące. Najwięcej odnotowano w sklepach i na stacjach paliw, ale problem ten dotyczy także domów oraz mieszkań. Monitoring pozwala ukrócić te zapędy!

Monitoring niezbędny w każdym miejscu!

Nie ma wątpliwości, że monitoring wideo powinien pojawić się w każdym miejscu, w którym istnieje ryzyko włamania, co może wiązać się z różnymi przykrymi zdarzeniami: kradzieżą, pobiciem, zniszczeniem mienia. Wszędzie więc - zarówno w miejscach prywatnych (domy, mieszkania), jak i publicznych (sklepy, place budów, magazyny itd.) trzeba pomyśleć nad jego zamontowaniem. Kamery stale rejestrują obraz, pozwalając na podglądanie tego, co się dzieje wewnątrz i na zewnątrz chronionego budynku. 

Co więcej, przy zastosowaniu kamer z analityką wideo, możemy być powiadomieni od razu o zdarzeniu wykrytym w czasie rzeczywistym, kiedy tylko system inteligentnego monitoringu wykryje zagrożenie np. naruszenie chronionej strefy czy przekroczenie wirtualnej linii. Dzięki takim rozwiązaniom, możemy chronić miejsca gdzie standardowy system alarmowy nie zda egzaminu.

Jak wybrać monitoring? Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, powinniśmy zainwestować w profesjonalny system kamer dostosowany do własnych potrzeb. Firma ochroniarska Juwentus zapewnia przewodowy lub bezprzewodowy monitoring wyposażony w nowoczesny zestaw monitoringu, między innymi kamery i rejestrator. 

W każdej chwili jesteśmy w stanie sprawdzić, co się dzieje w naszym domu, firmie czy innym miejscu, co zapewnia dedykowana aplikacja. Wszystkie nagrania są automatycznie archiwizowane, więc można je odtworzyć, kiedy tylko jest taka potrzeba. Właściciele firm, lokali usługowych czy magazynów zyskują dodatkową kontrolę nie tylko nad osobami postronnymi, które mogą podejmować próby kradzieży bądź rozboju, ale też mają oko na pracowników. Kamery skierowane na kasy czy zaplecze sklepu pozwolą zweryfikować działania pracowników. 

Monitoring domu, biura czy magazynu to dziś konieczność, żeby zmniejszyć ryzyko włamania czy rozboju. Mimo że nie zapobiegnie takim zdarzeniom, to zwiększy szansę, że uda się nakryć i w konsekwencji złapać sprawców. Wybierając sprawdzoną agencję ochrony, która będzie sprawować nad tym kontrolę, poczujemy, że nad naszą własnością czuwa zespół profesjonalistów!

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

KONTROLA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH

Korzystając z naszego monitoringu GPS, zyskają Państwo pewność, że pojazdy służbowe są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i eksploatowane we właściwy sposób. Aplikacja mobilna umożliwi wygenerowanie raportów z przebytych tras, kosztów paliwa oraz stylu jazdy danego kierowcy.

1