Czy monitoring wideo zapobiega przestępczości?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię
Siłą wandali, włamywaczy i różnej maści przestępców jest to, że działają w ukryciu. Wydaje im się, iż są bezkarni, bo ciężko ich złapać na gorącym uczynku. Tak niestety jest w wielu przypadkach, gdy trudno znaleźć złodziei, którzy splądrowali mieszkanie, zabierając z niego to, co najcenniejsze. Czy monitoring zapobiega takim przestępstwom? Co warto wiedzieć na jego temat?

Przestępstwa - wieczny problem

Nie da się całkowicie wyeliminować przestępstw, ale można w pewien sposób im zapobiegać, a jeśli to się nie uda - skutecznie nakryć sprawców. Właśnie po to między innymi został stworzony monitoring, żeby zobaczyć jak czarno na białym, kto dokonuje kradzieży czy napaści. To niezwykle ważne, zwłaszcza że jak pokazują statystyki policyjne - niektóre przestępstwa zdarzają się częściej. 

Tak jest z kradzieżami - wedle danych w 2019 roku było aż 107 tys. takich prób. W porównaniu z rokiem 2018 to wzrost o 3 tysiące. Najwięcej odnotowano w sklepach i na stacjach paliw, ale problem ten dotyczy także domów oraz mieszkań. Monitoring pozwala ukrócić te zapędy!

Monitoring niezbędny w każdym miejscu!

Nie ma wątpliwości, że monitoring wideo powinien pojawić się w każdym miejscu, w którym istnieje ryzyko włamania, co może wiązać się z różnymi przykrymi zdarzeniami: kradzieżą, pobiciem, zniszczeniem mienia. Wszędzie więc - zarówno w miejscach prywatnych (domy, mieszkania), jak i publicznych (sklepy, place budów, magazyny itd.) trzeba pomyśleć nad jego zamontowaniem. Kamery stale rejestrują obraz, pozwalając na podglądanie tego, co się dzieje wewnątrz i na zewnątrz chronionego budynku. 

Co więcej, przy zastosowaniu kamer z analityką wideo, możemy być powiadomieni od razu o zdarzeniu wykrytym w czasie rzeczywistym, kiedy tylko system inteligentnego monitoringu wykryje zagrożenie np. naruszenie chronionej strefy czy przekroczenie wirtualnej linii. Dzięki takim rozwiązaniom, możemy chronić miejsca gdzie standardowy system alarmowy nie zda egzaminu.

Jak wybrać monitoring? Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, powinniśmy zainwestować w profesjonalny system kamer dostosowany do własnych potrzeb. Firma ochroniarska Juwentus zapewnia przewodowy lub bezprzewodowy monitoring wyposażony w nowoczesny zestaw monitoringu, między innymi kamery i rejestrator. 

W każdej chwili jesteśmy w stanie sprawdzić, co się dzieje w naszym domu, firmie czy innym miejscu, co zapewnia dedykowana aplikacja. Wszystkie nagrania są automatycznie archiwizowane, więc można je odtworzyć, kiedy tylko jest taka potrzeba. Właściciele firm, lokali usługowych czy magazynów zyskują dodatkową kontrolę nie tylko nad osobami postronnymi, które mogą podejmować próby kradzieży bądź rozboju, ale też mają oko na pracowników. Kamery skierowane na kasy czy zaplecze sklepu pozwolą zweryfikować działania pracowników. 

Monitoring domu, biura czy magazynu to dziś konieczność, żeby zmniejszyć ryzyko włamania czy rozboju. Mimo że nie zapobiegnie takim zdarzeniom, to zwiększy szansę, że uda się nakryć i w konsekwencji złapać sprawców. Wybierając sprawdzoną agencję ochrony, która będzie sprawować nad tym kontrolę, poczujemy, że nad naszą własnością czuwa zespół profesjonalistów!

Zobacz też

Czas wakacji to także okres wzmożonych włamań i kradzieży. Wyjeżdżając z domu, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje mienie. Sposobów jest przynajmniej kilka. Warto z nich skorzystać tak, aby skutecznie ochronić dom przed włamywaczami.

Urlop jest tuż za rogiem i z niecierpliwością czekasz na relaksujący i spokojny czas. Piękna pogoda, długie dni, a Ty w końcu możesz wyjechać na wakacje, żeby naładować baterie. Statystyki pokazują jednak, że w okresie letnim liczba włamań zdecydowanie wzrasta. Złodzieje często mają oko na domy i włamują się do tych, które wydają się niezamieszkane. Dlatego dobrze jest zawczasu upewnić się, że dom jest zabezpieczony przed włamywaczami.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1