Bezpieczny dom - jaki system alarmowy wybrać?

Zamów E-Fakturę wspieraj ekologię

Ważne jest stosowanie chociaż podstawowego zabezpieczenia


Jeśli dom stoi z dala od innych zabudowań, jest mocno osłonięty płotem lub szpalerem drzewa, a jego drzwi nie są widoczne dla przechodniów, warto zainwestować przynajmniej w podstawowe zabezpieczenia. Drzwi antywłamaniowe i wzmocnione zamki ryglujące są tu absolutną podstawą. Nie ukrywamy jednak, że szczególnie taka lokalizacja budynku, powinna być chroniona przez alarm domowy, monitoring wizyjny lub firmę ochroniarską.

Na co zwrócić uwagę wybierając systemy alarmowe?

Decydując się na monitoring domu, warto dokładnie przemyśleć projekt instalacji alarmowej. Przy wyborze alarmu trzeba wziąć pod uwagę lokalizację domu, kształt budynku, liczbę drzwi i okien, umiejscowienie drzwi wejściowych, sposób ogrodzenia działki, a nawet tryb życia mieszkańców budynku. Instalacja alarmowa przygotowana na podstawie tych informacji zapewni każdemu bezpieczeństwo, nie kumulując nadmiernych wydatków i chybionych zakupów.

Podstawowe rodzaje systemów alarmowych

Rynek oferuje kilka rodzajów alarmów domowych. Najtańszymi, choć skutecznymi, są systemy alarmowe przewodowe, do których należy nad lub podtynkowa instalacja monitorująca, w tym proste kamery przemysłowe. Innym rodzajem rozbudowanych systemów ochronnych są alarmy bezprzewodowe, działające w oparciu o fale radiowe. Przekaz może być tu jednak często zakłócany, więc coraz więcej domów uzbraja się w sieć czujek. Instalacje te wyposażone są w detektory ruchu, wibracji czy stłuczenia szyb oraz w magnetyczne czujniki wykrywające próby otwarcia okien i drzwi. Uruchamiają one alarm i wysyłają impuls do centrali firmy ochroniarskiej, prowadzącej monitoring domu i monitoring wizyjny. 

Wybierając monitoring domu, można skorzystać z czterech klas urządzeń:
A – popularny alarm domowy dla mieszkań o niskim zagrożeniu włamaniem
B – alarm standardowy o wysokiej jakości działania, odporny na zakłócenia przekazu i zabezpieczony przed przesterowaniem
C – alarm wysoce zabezpieczony przed zakłóceniami i sabotażem, stosowany w miejscach narażonych na częste włamania
S – alarm najwyższej klasy

Fizyczna ochrona mienia i ludzi

Szczególnie jeśli posesja wymaga wyjątkowej ochrony, warto skorzystać z dodatkowego wsparcia. Ochrona fizyczna to idealne uzupełnienie systemów alarmowych. Razem z systemem czujek, podglądem wideo, a także monitoringiem pojazdów są gwarancją wysokiego stopnia bezpieczeństwa mienia oraz osób związanych z monitorowaną posiadłością.

Zobacz też

Miło nam poinformować, że marka Juwentus otrzymała nagrodę „Laur Klienta 2022” w kategorii „Ochrona osób i mienia”. Jest to kolejne wielkie wyróżnienie dla całej firmy za wiele lat rozwoju, dopracowywania swoich usług oraz gwarantowania bezpieczeństwa klientom. Juwentus działa dla Państwa od 1991 roku i obecnie jest jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek w szeroko pojętej branży ochroniarskiej.

Monitoring GPS stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej firm spedycyjnych i nie tylko dostrzega jego liczne zalety. Czasami jest to chęć sprawdzenia uczciwości swoich pracowników, innym razem próba zmniejszenia kosztów, a jeszcze w innych przypadkach zapobieganie kradzieży pojazdów. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem tej nowoczesnej technologii do swojej firmy, ale masz wątpliwości czy warto w nią zainwestować, poniżej przedstawimy kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Sprawdź również...

Ochrona zakładów przemysłowych - kontrola ruchu osobowego - Ochrona Juwentus

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyselekcjonujemy odpowiedni zespół agentów ochrony, który zapewni bezpieczeństwo w Państwa firmie. Nasze działania skoordynujemy z Państwa potrzebami i wymogami Państwa branży.

1